"Skromne" z internetov...
Jozef Šátek
20:16
"Nie je pravdou, že vláda "na poslednú chvíľu zachraňuje nemocnice", vláda sa pokúša o zmiernenie následkov takmer nič nerobenia z predchádzajúcich týždňov a to až päť minút po dvanástej, čiže neskoro. Vláda len teraz chce vyzerať akčná, no prípravu na tretiu vlnu už niekoľko mesiacov prešvihla, nechala "utiecť" 1200 sestier a stovky lekárov - keď im nezvýšila platy, odmeny, nezlepšila pracovné podmienky, nekomunikuje s nimi (predseda vlády Heger si nenašiel čas už niekoľko týždňov na rozhovor so zástupcami lekárskych zväzov, tvrdil to dnes MUDr. Visolajský na TV Markíza), takže neviem prečo teraz vláda na čele s Hegerom a ústami ministra Lengvarského "narieka". Pohnojila čo mohla a teraz bude žať čo zasiala, čiže bude pochovávať."

A nejaky ten triezvy pohlad na to ako to/a preco to v skutocnosti vyzera v nasej krajinke ( povinne vypocut aspon prvu polovicu, vsetci... ockovani, neockovani, nerozhodni, "dezoli" aj "nedezoli" / ale aj ta druha je samozrejme zaujimava )...
https://www.youtube.com/watch?v=l7VBP3cPVYo
16.11.2021 - 22:31:52
12
cize za 3 mesiace vyriesit desiatky rokov devastovane a neriesene zdravotnictvo...dalsi Hurvinek, vsak ked je to take jednoduche nech vstane od klavesnice a ukaze ako sa to ma robit...
16.11.2021 - 22:41:05
06
Vlada vlada vlada. Ja? To ja nijeee. Ja som len taky malicky pesiacik, ale tam horeee, tam su kuviiii. Krajinu netvori vlada, ale jej obyvatelia. Ked ludia chcu, tak si zvolia Gandiho, alebo Adolfa. U nas polovica obyvatelov neveri v covid a ockovanie. Vlada sa v takej krajine moze aj posr.t a nic moc nezmoze. Krajinu, ktoru 40 rokov budovali komunisti a dalsich 30r sme ju humplovali my ma teraz za 2r zachranit nejaka vlada? To je praca pre x generacii.
Ale strasne rad by som konecne pocul ten zazracny sposob, akym tu za rok-dva naklonujeme nove nemocnice aj s personalom. Alebo akym presvedcit 2miliony ludi, ze ak budu robit co robia, zdravotnictvo lahne. V tych nemocniciach totiz nelezi vlada, ale kazdy druhy z nas. Fakt lto, napis pls konecne konkretne co robit, nie co kto posr.l.
16.11.2021 - 23:30:28
112
Tak nakupy F-16, loteria nezmyselne AG testy, vyplacanie prvej pomoci ajntym co to nepotrebovali je kopec vyhodenych penazi. Ak by to islo na platy zdravotnikov alebo sa nimi prilakali zdravotnikov zo zahraničia bola by to isto lepsia investicia. Nemyslim tym len teraz covid ale aj ostatne choroby. Kto bol chory alebo mal znameho vienake su cakacie lehoty. Nieje ludi.
16.11.2021 - 23:47:10
00
f16 nakupil Danko s Ficom. Problem zdravotnictva nie su len peniaze - naopak, nezmyselne nalievanie bez reforiem v minulosti problemy len prehlbilo. Caka sa vsade, aj vo vyspelejsich krajinach. Odbornikov je vasde malo. Legislativa neumoznuje jednoduche nastupy zahranicnych zdravotnikov. Navyse vobec to nie je len o platoch, ale aj prostredi, pracovnych podmienkach, celkovom servise statu ci postaveni v spolocnosti (predstavme si situaciu, ze by v Rakusku a v Slovensku ponukali nemeckemu lekarovi rovnaky plat - ktoru krajinu by si asi vybral? :) ). Nehovoriac o tom, ako by fungovali zdravotnici, co nekomunikuju v slovenskom jazyku...
16.11.2021 - 23:57:24
08
Obyčajnému človekovi nakoniec nezostane nič iné len byt zdravý. Sám od seba.

Goratrix. Máš íst pomáhat nejakej sestričke kedže podla teba sa nemá bránit šíreniu vírusu a ne že si budeš vyberat ktorá krajšá, v skafandri aj tak každá sestra biela

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/zdravotne-sestry-vyzyvaju-popieracov-pandemie-radi-uvitame-ich-pomoc-uvidia-smutnu-realitu?itm_modul=centrum_topbox&itm_brand=centrum&itm_template=hp&itm_area=spravy&itm_position=8
17.11.2021 - 00:08:16
01
A Goratrix, vyzerá že tebe sa splnia odveké sny. Máme málo zaočkovaných a školy fungujú ako by sa ani nechumelilo. Niektorej mládeži možno nejdú až tak dobre kvadratické rovnice, vlastiveda zato z premorovania majú všetci čisté jednotky.
17.11.2021 - 01:50:52
00
Pekne gesto …

https://www.cnbc.com/2021/11/16/pfizer-to-allow-generic-versions-of-its-covid-19-pill-in-95-countries.html
17.11.2021 - 08:50:44
00
dezolati zas budu pisat ze v nich budu nanoroboti a nano kamery ktorymi budu ludi ovladat :D a davaju "recept zadarmo" aby sa to co najrychlejsie rozosialo a oni mohli ovladnut svet :D
17.11.2021 - 09:22:56
00
Pocul som uz vela ludi hovorit proti vakcinacii, ale nikto nemal ako argument ani cipy, ani nanoroboty, ani nic podobne... zvlastne ze to vzdy vytiahnete vy :D
Naco by ti kto daval nejaky cip? :D sledovacie zariadenie nosis cely den so sebou
17.11.2021 - 09:26:51
04
vysoko selektivna pamat dezolatov

thumb_up0thumb_down
17.11.2021 - 09:31:47
03
Čo chceš od dezolov, ktorých samotný fasisticky šéf ostatných nazýva fašistami ?!
17.11.2021 - 09:36:43
01
ciniminies napísal:
Pocul som uz vela ludi hovorit proti vakcinacii, ale nikto nemal ako argument ani cipy, ani nanoroboty, ani nic podobne... zvlastne ze to vzdy vytiahnete vy :D
Naco by ti kto daval nejaky cip? :D sledovacie zariadenie nosis cely den so sebou


tak potom si mierne zaspal ;)
17.11.2021 - 09:37:11
00
cokupit napísal:
Vlada vlada vlada. Ja? To ja nijeee. Ja som len taky malicky pesiacik, ale tam horeee, tam su kuviiii. Krajinu netvori vlada, ale jej obyvatelia. Ked ludia chcu, tak si zvolia Gandiho, alebo Adolfa. U nas polovica obyvatelov neveri v covid a ockovanie. Vlada sa v takej krajine moze aj posr.t a nic moc nezmoze. Krajinu, ktoru 40 rokov budovali komunisti a dalsich 30r sme ju humplovali my ma teraz za 2r zachranit nejaka vlada? To je praca pre x generacii.
Ale strasne rad by som konecne pocul ten zazracny sposob, akym tu za rok-dva naklonujeme nove nemocnice aj s personalom. Alebo akym presvedcit 2miliony ludi, ze ak budu robit co robia, zdravotnictvo lahne. V tych nemocniciach totiz nelezi vlada, ale kazdy druhy z nas. Fakt lto, napis pls konecne konkretne co robit, nie co kto posr.l.


vlada mala spravit vsetko pre to aby tu tych ludi udrzala, a nie ze oni sa na neico stazuju tak to zametieme pod koberec ako roky predtym... roky predtym nebol covid... teraz si kazdy dvakrat rozmysli ci sa mu tam oplati ostavat (v nemocniciach). keby kazdemu v praci nalozili tolko ze by to nestihal ani so 4h nadcasov denne, tak sa zbali a ide inde...
darmo postavia nove nemocnice ked tam nebude mat kto robit. to tam mozu dat postele a ludia si tam pridu polezat, ale rovnako lezat mozu aj doma kedze ziadna pridana hodnota... ked nebude personal, tak nic lepsie sa im neujde

a nie je vsetko len o peniazoch, ja by som to nesiel robit ani za 5000, ale par ludi sa najde co by slo, len ich asi nebude vela. tu sa malo davno zvazit ze kam to smeruje, mala ockovanost, malo zdravotnikov, plne nemocnice... peniazmi im nepomozes... malo sa buchnut po stole a povedat ze vsetci 50+ povinne ockovat, bez rozdielu. alebo komplet vsetci a hotovo - to by najlepsie pomohlo zdravotnikom. kto nebude ockovany tak do nemocnice nemoze - s nicim, nie len s covidom. ano bolo by to mozno na pohlad krute ale ucinne. mozno to neni uplne koser s dakymi zakonmi ale to sa moze riesit neskor... co by napr ludia robili keby vypukla daka vojna a kazdy by dostal povolavaci rozkaz? ockovanie je oproti tomu prechadzka rajom...
17.11.2021 - 09:54:32
02
Za utorok pribudlo rekordných 8342 nových prípadov koronavírusu a 43 obetí. Pozitivita PCR testovania je 31 %. (nczi)

Snáď to niekoho povzbudí …⬇️

🔓: https://dennikn.sk/2610935/patolog-palkovic-prelom-novembra-a-decembra-zrejme-bude-dost-zly-video/?cst=f2b48d7e685c68899cc36645961b4b23139c9597
17.11.2021 - 10:07:59
00
keyboard_arrow_up