cauapistemi napísal:
Akoze nema zmysel reagovat?
Singel proste nemoze byt tak dlhy, navyse zo zvaznice iducej po rovine neurobite nic atraktivne,natoz singel! Tam kde je to free zona z klesanim a nerovnostami sa da velkou namahaou spravit singel ale podmienky su sklon a terenna narocnost ak tieto podmienky niesu je zbytocnost sa v takom priestore bavit o singli. V zivote som nesiel po dlhsom (skutocnom) singli viac ako 3 km!!
peace

Aj v roku 2009 mal singel neprajníkov :lol:
20.11.2021 - 08:28:49
01
milos21 na tomto som sa aj ja dobre zasmial 😁😁😁
20.11.2021 - 10:00:46
00
Este sa vratim k tomu odhrabaniu Cerovky. Ked ju cistite, tak to nerobte takto.
Príloha:
vycistena_cerovka.png
vycistena_cerovka.png 1.37 MiB thumb_up0thumb_down



Miesto uzkeho chodnicka je tam teraz dialnica. Polozil som bike krizom - odhrabany usek ma sirku viac ak 2 metre. To sa uz clovek moze vozit po zvaznici.
Posuniem moj nazor spred tyzdna takto: Odfuknutie korenov, nebezpecnych miest, oznacenie stopy na singli - to beriem. A na to nebudem frflat. Ale toto uz bolo moc.

Isli sme vcera s kamaratom z BK cez Svaty Vrch a Cerovku. Svaty Vrch nevyfukany - iba prejazdeny. Hladas stopu, hlava neustale pracuje a ides pomalsie. Lahoda na srdce teraz na konci jesene. Cerovka - jedna siroka zvaznica, kde ta to samo nuti dupat. Ale teraz ? Teraz si treba uzivat krasu lesa. Ano, aj na sirokej lesnej ceste sa da, ale pekny uzky chodnik je srdcu milsi.

Aby som ale len nehejtoval, tak spodna cast - po asfaltke, je vyfukana uz dobre. Bolo vidno, ze aj tam ste cerovku cistili, ale tam to uz tak siroke nebolo, sirsie boli len niektore horsie useky. Teraz platilo ze menej je viac.
21.11.2021 - 09:27:13
13
:facepalm:
21.11.2021 - 09:46:04
16
foobar napísal:
...Toto znacenie obtiaznosti sa tyka skor jednosmernych zjazdovych trailov, rovina je proste green. To je uplne jedno ze tam mas 3 korene, 2 kamene a jednu vysmykanu zakrutu.


Jasne chapem, de jure mas uplnu pravdu. De facto, je problem presne to co pises. Ze na "rovine" je to zelene. Na cerovke tusim ani rovne miesto nejestvuje, ides bud hore alebo dole. Mnohe klesania maju aj viac ako 10% a to, ze je jedno ci to je tialova draha, alebo strkom vysipany chonicek v parku je znacne padnute na hlavu. To znacenie ma dat cloveku info o tom co ho na traili caka, aby vedel, ci sa tam ma pustit. Priemerne klesanie si vie kazdy najst z mapy, farebne znacenie je to jedine co mu moze povedat nieco o obtiaznosti. IMHO.

Tak ci onak mi je v zasade jedno ake znacenei to ma na TF, podstata je nehomogenna obtiaznost na dlhom traily. Az na strom, kde za mokra chytam rajdy ziaden problem nemam, ale jazdim to malo. Na presun je to namahave a pomale prave pre technicke miesta, na zabavu pre mna nudne pre velke useky kde sa nic nedeje. Samozrejme niekomu to tak moze vyhovat. Ja som len chcel napisat svoj nazor.
21.11.2021 - 15:11:23
00
Po docitani do konca vsetkych reakcii este dodavam. Ja mam CD rad, jazdim ju zriedka pre to co som uviedol + falkt ze tak torocha vedie nikam. Zo Zeleznej hore je to makacka sa tam dostat a kym sa prebojujem po cerovke trebarz na TBK tak uz pomaly mozem ist domov. A ako zjazd na zeleznu to obcas pozuzivam, ale napr Vidra nezacina vyslapom ako CD a ked uz meliem z posledneho, tak si to zvacsa romyslim. Cize CD jazdim len ked mam vyslovenu chut ist CD a to je tak 4-5x do korka. Zato ebikery to tam zjavne miluju, len tomu trailu davaju znacne zabrat, zvlast po dazdi (vyhrabane diery od preklzu kolesa). Myslienka bola naozaj urobit ten trail vyuzitelnejsim ci uz ako presunovy, alebo zazitkovy, lebo teraz to imho, nie je ani jedno z toho. A myslim ze "prirodny" trail to uz peknych par rokov nie je. Je to proste prilis vyjazdnene na prirodny trail tak ostava otazka ci to nevzdat a nedobudovat tam nieco aby z toho bol bud zabavny trail, alebo rychly trail na presun, mozno aj pre gravel jazdcov.
21.11.2021 - 15:29:33
01
Znovu sa spytam. Co preboha chces budovat na rovine? Spravis z toho pumptrack? Je to obycajny lesny chodnik, obojsmerny, na ziadne umele "zabavne" prvky tam nie je sklon ani rychlost. Na tych par miestach kde sa da ist trosku rychlejsie musis stale pocitat s tym, ze za zakrutou na teba moze v protismere vybehnut druhy bajker.

Ked ta to nebavi, tak to nejazdi. Na rychly presun mas Greenbike zvaznicu nad Cerovkou. Alebo asfaltku dole.
21.11.2021 - 19:58:53
010
vyfúkané hlavičky vyfúkali cerovku.chlapci vyserte sa už na to. keď sa bojíte jazdiť po listoch tak sa na jeseň už v yserte na bicykel sedte do jari doma na vajciach radšej.
21.11.2021 - 23:06:35
02
foobar napísal:
Znovu sa spytam. Co preboha chces budovat na rovine? Spravis z toho pumptrack? Je to obycajny lesny chodnik, obojsmerny, na ziadne umele "zabavne" prvky tam nie je sklon ani rychlost. Na tych par miestach kde sa da ist trosku rychlejsie musis stale pocitat s tym, ze za zakrutou na teba moze v protismere vybehnut druhy bajker.

Ked ta to nebavi, tak to nejazdi. Na rychly presun mas Greenbike zvaznicu nad Cerovkou. Alebo asfaltku dole.


podla TF
Grade max -34.2%
Grade min 39%
~360m ma sklon do 40%
~180m ma sklon do 30%
~1440m ma sklon do 28%
zvysok ma do 20% a pod 5% tam sklon nenajdes.
Príloha:
Untitled.png
Untitled.png 64.33 KiB thumb_up0thumb_down

.
Rovina ?

To to je rovina:
Príloha:
Untitled.png
Untitled.png 49 KiB thumb_up0thumb_down


Grade max -3.8%
Grade min 2.2%

Sklonu je tam viac ako dost, akurat nie je v kuse. Kolko sklonu treba na nejaky North Shore? A ano, ani rytmicka sekcia nemusi byt na skodu ak sa tam najde rovinka. Niktore useky sa mozu viac zarezat do svahu a tym zuzit, Nemus to ist priamo, moze sa to sklukatit v pravo, v lavo/hore, dolu. Povodna stopa sa moze nechat ako stupava, doplnit sa mozu ficury na novu klesavu. Tak sa vyriesi aj minanie sa bikerov v protismere. Zabavne sa nemusi rovnat rychlo.
thumb_up0thumb_down

Samozrejme nehovorim, ze to treba cele prerobit, prave na opak. Ale rozhodne by som nepovedal, ze sa neda, mozno netreba, ale to je uplne ina vec.
22.11.2021 - 02:48:04
00
:facepalm:
22.11.2021 - 07:23:25
03
Toto mohlo ist aj do Vtipkara.
22.11.2021 - 12:59:53
02
Hlody fóra: Označiť cerovku ako ne-rovinu :-)
22.11.2021 - 13:10:53
00
Význam slova "rovina" v Krátkom slovníku slovenského jazyka
nájdených 2 výsledkov (1 strana)
rovina -y -vín ž.

1. krajina, pôda s rovným povrchom: úrodná r., dedina leží na r-e
2. rovná plocha vôbec: geom. r. súmernosti, vodorovná r. určená troma bodmi
3. úroveň, hladina: lampa v r-e očí
4. odb. súhrn javov, prvkov, kt. tvoria celok: jazyková r., r. ekonomických vzťahov;

rovný príd.
1. nevychyľujúci sa zo smeru, priamy, op. krivý: r-á čiara, r-á cesta, r. nos;
r. ako jedľa;
r. kmeň stromu, r-á postava
2. nevychyľujúci sa z roviny, nemajúci vyvýšeniny a priehlbiny, plochý: r. kraj, terén, r. povrch ihriska;
r-á strecha vodorovná
:!:
22.11.2021 - 13:57:55
00
Kenai je to rovina s malymi lokalnymi prevyseniami - z pohladu jazdy je to ale stale rovina a 80% casu musis slapat, inak zastanes.. nepozeraj nezmyselne grafy na TF, otvor si freemap.sk a uvidis ze trail ide takmer stale po vrstevnici
22.11.2021 - 14:23:03
00
záleží od uhla pohľadu ... keď urobíš okruh z domu domov tak defakto celá jazda bola rovina .... aj keby mala prekonané výškové metre 2000 + a zákonite aj - :P ... poznal som spišiakov, čo jazdia vždy len po rovine
22.11.2021 - 14:25:45
02
keyboard_arrow_up