Habit vs Stumpjumper
Cannondale Habit 4 19% [ 3 ]
Specialized Stumpjumper Alloy 81% [ 13 ]
Celkový počet hlasov : 16
Čo ja viem, občas si niečo skočím keď jazdím sám ale nič krkolomné. Dávam zasa celkom dosť výškových, a tá orbea je ešte kratšia ako ten Cube, nebude to už do stúpania mať tendenciu dvíhať predné?
Zasa sa mi zdá že ten cube má lepší pomer cena/výkon a radšej budem mať v rezerve väčší zdvih ako keby som niekedy v budúcnosti mal búchať na doraz 😅
23.11.2021 - 17:58:46
00
To sa už musíš sám rozhodnúť, či chceš kategóriu XC, trail alebo am/en... Ono v súčasnosti neznamená, že ak má bike zdvihy 150 mm, tak je to ako hojdací koník a nedá sa na tom vyšliapať na vysoký kopec. Naopak ak máš xc bike s takou športovejšou geoškou, tak si nie každý zvykne na ten závodný posed určený na výkon. Niekomu naopak vyhovuje. Je to individuálne ale skákať bežné skoky sa dá aj na 120 mm ak to máš správne nafúkané... a nie je to len o čísle zdvihu, ale aj o tej geometrii, 120 mm môže byť trail bike tiež xc bike atď...kukni si toto video, tam dobre popisuje tie kategórie bikov: https://youtu.be/VKzZ7yN43wk
23.11.2021 - 21:13:07
01
Caute mám specialized stumpjumper alloy a mam sram sx eagle no problém je ten že ho mam asi dva mesiace a na spodných ťažkých prevodoch mi rezonuje akoby prehadzovac a začali sa mi postupne drať zuby na zadnej kazete ale len tie ťažšie prevody viete mi poradiť čo s tým pripadne odporučiť aku zmenu mam dať namiesto sx? Jazdím prevažne poľné cesty a nejaké veľké stúpania
22.06.2023 - 12:52:53
00
Prehod to na Shimano SLX, prehadzovacku+radenie, investicia cca 80e a mas svaty pokoj :-)
22.06.2023 - 14:41:03
00
dnsromanova napísal:
Caute mám specialized stumpjumper alloy a mam sram sx eagle no problém je ten že ho mam asi dva mesiace a na spodných ťažkých prevodoch mi rezonuje akoby prehadzovac a začali sa mi postupne drať zuby na zadnej kazete ale len tie ťažšie prevody viete mi poradiť čo s tým pripadne odporučiť aku zmenu mam dať namiesto sx? Jazdím prevažne poľné cesty a nejaké veľké stúpania


Skusil by som klasicky postup a to vycistit, dotiahnut, namazat, nastavit … A ked nepomoze tak vymenit.
23.06.2023 - 06:59:37
00
dnsromanova napísal:
Caute mám specialized stumpjumper alloy a mam sram sx eagle no problém je ten že ho mam asi dva mesiace a na spodných ťažkých prevodoch mi rezonuje akoby prehadzovac a začali sa mi postupne drať zuby na zadnej kazete ale len tie ťažšie prevody viete mi poradiť čo s tým pripadne odporučiť aku zmenu mam dať namiesto sx? Jazdím prevažne poľné cesty a nejaké veľké stúpania



Ahoj, aky je to Stumpjumper? Kedy si ho kupovala? Je dost mozne, ze by trebalo skontrolovat zadnu stavbu - trojuholnik, ci je vsetko ok. Lebo nemyslim si, ze vymenou nieco zlepsis. Mne to robilo na Sram SX sade a vymenil som za XX1 kazetu aj kluky a prevodnik a stale to robi. Taktiez som menil tie AL Roval kolesa za DT SWISS XM1700. Cize vsetko bolo vymene okrem AL ramu :) a stale mi tie tazsie prevodu derie a tiez aj XX1 retaz uz je osuchana.
Nepodarilo sa mi prist na to, co to moze byt ci je problem s Chain line, ale tam som sa ju skusal posuvat ci uz podlozkami alebo roznym offsetom prevodnika, ale nic nepomohlo.
Tak ak mozes, tak to ries z predajcom ak ho mas v zaruke.
30.06.2023 - 07:37:39
00
keyboard_arrow_up