Strucne, Kenai dakujem za pochvalu... Ale o radeni z 2 na 1 som nepisal. I ked to ide (niekolkokrat odskusane), tak vzdy predtým viac skripem zubami ja ako zuby prevodovky ;)

Koniec OT, myslim,ze admin moze presunut (asi do Motorizmus...) Dakujem
03.12.2021 - 09:56:07
00
Kenai, toto je IMHO uplne, ale uplne mimo:
---------
Tiez dodatocne vymahanie je dost problem, lebo nevies preukazat okolnosti. Mohol si ist na pohotovost, alebo ina nudzova situacia. vid krajna nudza -> trestny zakon.
---------

Podla mna,akonahle by sa niekto takto isiel vyhybat pokute za prekrocenie rychlosti, tak to musi dokazat, dokladovat...A riskovať vyssiu pokutu alebo nebodaj trestne stihanie za falsovanie, uvadzanie do omylu by snad nestalo za to.
03.12.2021 - 16:23:32
00
zaujímavé veci sa tu človek dozvie, denne radím za jazdy z 2 do 1 bez problémov a bez škripotu
za posledné obdobie na peugeot, audi, škoda, renault, mitsubishi, hyundai.
03.12.2021 - 16:29:35
00
dnes som skusal na vietnamskej ulici ist 30 kedze je tam 30tka a ziaden problem, dvojecka, 2000 otacok presne a islo to ako hodinky. na takych otackach sa aj tak jazdi po meste takze ideal
03.12.2021 - 18:59:34
02
Jaroh napísal:
Marli, v pôvodnom návrhu bolo "iných vozidiel", niekde v procese prípravy to vypadlo, neviem, či úmyselne alebo nie. V kontexte ostatného textu je jednoznačné, že sa to netýka bicyklov, ale hej, škoda, že to vypadlo, bolo by to jednoznačnejšie.

EDIT: Tak som sa práve dozvedel, že to "iných" vyhodili legislatívci na ministerstve vnútra, lebo že je to nadbytočné slovo. Asi vedia, čo robia ...


Legislativci na MV to urcite nevyhodili, posledne stanovisko co islo do NRSR bolo aj so slovom "inych". Takze to musel vyhodit niekto v NRSR na poslednu chvilu a tomu sa da tazko zabranit aj keby to bol vladny navrh po x pripomienkovych konaniach.

Tych, co im chyba definicia bicyklovej cesty (co je inac dost hruby, mechanicky preklad a cyklisticka ulica by bola hadam predsa len vhodnejsia) a nevedia, ake ma parametre a ako to rozoznaju, predpokladam asi rovnako trapi aj chybajuca definicia a parametre pesej, obytnej, skolskej zony, co su (budu) pojmy v zakone hned paragraf pred bicyklovou cestou...
03.12.2021 - 20:39:10
01
Aké stanovisko?
03.12.2021 - 20:44:53
00
Hanku technické parametre pešej, obytnej aj školskej zóny sú známe. Šírky ciest, chodníkov, prednosti, osádzanie značiek atď, ku všetkému existuje platná technická dokumentácia. O cyklistickej ceste vieme len to, že existuje a nemá ešte ani vlastnú značku (mimochodom, pešia, obytná aj školská zóna majú vlastnú značku vďaka ktorej vieme, čo tam je)

Tu je rozhovor s pánom Drahovským. Kvalitu rozhovoru ani všetky názory čo tam padnú nezdieľam, ani s so všetkými nesúhlasím, nemusíte ani vy. Ale právne úpravy ako sú, sú tam pomenované jasne, aj čo prinášajú a čo to bude znamenať pre všetkých. Je to proste sfušované. Myšlienka bola dobrá, ale prevedenie katastrofálne. https://youtu.be/91GuwUB8QPg
03.12.2021 - 20:57:02
00
Jaroh napísal:
Aké stanovisko?


To suhlasne.
03.12.2021 - 20:59:45
00
Hmm, zaujímavé. keby sa to prekladalo z iného jazyka, tak by sa povedalo, že "stratené v preklade". Ale ...
03.12.2021 - 21:02:35
00
Jano1987 napísal:
Hanku technické parametre pešej, obytnej aj školskej zóny sú známe. Šírky ciest, chodníkov, prednosti, osádzanie značiek atď, ku všetkému existuje platná technická dokumentácia. O cyklistickej ceste vieme len to, že existuje a nemá ešte ani vlastnú značku (mimochodom, pešia, obytná aj školská zóna majú vlastnú značku vďaka ktorej vieme, čo tam je)

Tu je rozhovor s pánom Drahovským. Kvalitu rozhovoru ani všetky názory čo tam padnú nezdieľam, ani s so všetkými nesúhlasím, nemusíte ani vy. Ale právne úpravy ako sú, sú tam pomenované jasne, aj čo prinášajú a čo to bude znamenať pre všetkých. Je to proste sfušované. Myšlienka bola dobrá, ale prevedenie katastrofálne. https://youtu.be/91GuwUB8QPg


Hm, to mi je celkom novinka, ze su zname. Mne zname nie su a aj ked neviem vsetko, o tychto veciach nieco predsa len ano. Kde v zakone to je? A tie definicie?

Mimochodom, v podstate si si odpovedal na vsetky svoje pochybnosti - tie zony maju vlastnu znacku, tak vies, co tam je. A parametre ta asi vtedy nezaujimaju, ze? Tak presne tak to bude aj s bicyklovou cestou - uvidis znacku, budes vediet, ze tam je. Neuvidis znacku, nie je tam. Neriesis parametre (ktore taka cesta dane ziadne nema, min. nie take ako sirka a pod., rovnako ako nic take nema ani napr. pesia zona).

K Drahovskemu no comment, fakt ten clovek nevie o com rozprava.
03.12.2021 - 21:08:19
02
Prosím, STN 73 6110 a TP085, tam nájdete technické parametre.

Kde je teda značka bicyklová cesta? Ak to prezidentka podpíše, tak to platí od 1. marca či tak nejak. Podľa Jaroh sa to pripravuje že vraj už roky.

Celkom by ma zaujímalo, v čom čo sa týka vykladania zákona tam Drahovský nevie o čom hovorí. Kľudne mi to napíšte aj do súkromnej správy.
03.12.2021 - 21:15:09
00
Jano1987 napísal:
Hanku technické parametre pešej, obytnej aj školskej zóny sú známe. Šírky ciest, chodníkov, prednosti, osádzanie značiek atď, ku všetkému existuje platná technická dokumentácia.

Asi si chcel napisat platna technicka norma alebo predpis, podmienky. No a nie, neexistuje. Navrhovanie miestnych komunikácii vrátane nemotoristických rieši STN 73 6110 Projektovanie miestnych komunikácií. Riesi ale návrhové parametre nových komunikácii a medzi nemotoristické zaraduje upokojené, cyklistické a pešie komunikacie, nie pesie alebo skolske zony. To su znacky, nie infrastruktura. Schvaluje ich správca a dopravny inspektorat, nie stavebny urad ako cestu/stavbu.
Z toho co Drahovsky v diskusii rozprava sa zda, že ani netusi (zrejme naschval), ze dopravne značenie upravuje vyhlaska 30/2020 a nie zakon 8/2009. Zrejme tiez umyselne pletie cesticku pre cyklistov s bicyklovou cestou, co asi vie, ze su odlisne znacky aj paragrafy, ked ich vraj cital. Este som to nedopocuval...


Naposledy upravil Zigo dňa 03.12.2021 - 21:38:09, celkovo upravené 1 krát.

03.12.2021 - 21:17:10
01
Uz se perou?;)

Za prvy odsek som chcel Hanku zadakovat, insider info k Jarohovi (kt. dovolim si povedat zahmlieva/prekruca/doupravovava, prepac, tak to vnimam)

Ak sa nemylim, Jaroh zmenil 'Ziadne stanovisko nebolo' na 'Ake stanovisko?' (nevidim edit, neviem o moznosti vymazat - cize sa mozem mylit, pardon)

K druhej casti Hanku, uplne bude potom stacit, ked to bude rovnako zrejme (značkami) ako pesia, obytna zona...

___
Jarov je viac, netvrdim, ze ste totozni, bez potvrdenia/vyvratenia iba neviem
(Podobne ako Jano priznal, ze nie je Draho.. )

https://cyklokoalicia.sk/2020/06/cyclurban-prezentoval-odporucania-zvysujuce-efektivnost-financovania-cyklistickej-infrastruktury-na-pode-klucovych-rezortov

PS: pribudlo vela novych prispevkov, nestiham precitat, vypinam.
Reakcia bola na / o 21:00
03.12.2021 - 21:35:39
00
Zigo STN 73 6110 určuje technické parametre daných komunikácií. Či to nazvem technická norma, predpis alebo dokumentácia je jedno. Je do záväzný podklad na navrhovanie nových komunikácii, alebo pri rekonštrukciách už existujúcich komunikácii.
Značka patrí pod infraštruktúru patriacu k ceste. Sú určené normy, ktoré určujú, kde môže byť značka osadená (výška, vzdialenosť od kraja komunikácie, rozmery, farebné vyhotovenie atď). Použité značky určuje správca komunikácie a dopravný inšpektorát.
03.12.2021 - 21:36:43
00
Marli napísal:
Za prvy odsek som chcel Hanku zadakovat, insider info k Jarohovi (kt. dovolim si povedat zahmlieva/prekruca/doupravovava, prepac, tak to vnimam)


Nie, nič neprekrúcam ani nezahmlievam. Informáciu - zjavne nesprávnu - o tom, že to slovíčko vypadlo na ministerstve mám priamo z parlamentu, nemal som prečo jej neveriť.

Hej, vetu som vymazal chvíľu po odoslaní práve preto, aby som nezavádzal, lebo som si uvedomil, že išlo iba o moju domnienku, nie o fakt.

V pohode. :-)
03.12.2021 - 21:49:31
10

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up