tadeas..a nemyslis ze kupia zo dve zo tri hayabusi olo by to lepsie? aj by niekoho chytili....aj by prrazali vzduch...a aj by som bol hrdy na policiu slovenska ze kupili masiny :)
04.07.2008 - 14:36:08
00
Btw: nesmiete od oktobra ako chodec telefonovat a pocuvat hudbu ked prechadzate cez prechod 8)


To bude metla na zeny v prechode. Asi budu musiet mat pri sebe potvrdenie, ze neprechadzaju cez prechod. :D :D :D
04.07.2008 - 14:41:03
00
Podla mna je to cely cestny zakon nedomysleny a archaicky..
Ked vznikne suvisla vrstva snehu,tak treba prezut/odstavit auto/..a uvediem priklad..v BA to je mozno vyhodne,nebyva tam snehu ako na severe..aale, napadne na jeden den sneh..pojdu vsetci prezuvat alebo sa budu musiet vsetci odstavit?..neako si to neviem predstavit..uz vidim ako sa zastavi ruch na cestach,ako stihaju odhrnat celu BA.. :)
K prilbe..ti co doteraz nosili prilby ich budu nosit aj nadalej..ja mam napr. 2. na MTB aj na cestu..ale poviem vam,viac sa obavam na asfalte ako v hore..velakrat sa stava,ze vas okolo iduce auto "lizne" tj. je uplne pri vas..v takej situacii ak zachyti ide prva hlava na kapotu /sklo/ auta..
A radsej mat odrete /zlomene/ koncatiny ako otras mozgu a vnutorne krvacanie.
Aj tie oranzove vesty ludia nosia...pred soferom ich ale neochrania..
Mali sa zamerat na iny problem..na vodicov..na "deti" za volantom,na sedlakov za volantom..
Chodci a cyklisti su len drobny problem, VODICI su obrovsky problem.
04.07.2008 - 14:51:13
00
V kratkosti z vlastnej skusenosti:

Po kupe mojho prveho bajku pred 2,5 rokmi som zhruba mesiac prilbu nenosil...dovtedy, kym som pri pomalom zjazde z Lietavskeho hradu nenasiel na celom chodniku roztahanych 5 dievcat (rozumej zoskupenych :) )...a volil som radsej les.... napriek rychlosti asi 20km/h som skoro prisiel o ucho a hlava v zahlavi bolela asi tyzden...
Kedze som jazdil v terene, prilbu som si mal kupit hned...moja chyba.

Osobne si myslim, ze v terene si da prilbu kazdy jazdec s dostatocne vyvinutym zmyslom sebazachovy a zodpovednosti voci ostatnym, ale i voci sebe.


....dost na tom, ze za nejaky cas po tejto udalosti som siel po ceste zo ZA do Terchovej odfotit si nejaku panoramu...pravdepodobnost padu cyklistu na asfaltke (rovnej "hladkej" ceste) je o hodne nizsia, ako v terene...stalo sa ale to, co clovek necakal...niekde na polceste ma jeden smrad v aute iduci tym istym smerom doslova vytlacil z cesty...isiel som asi 30km...bol by som zisiel z cesty, boli tam ale zvodidla, o ktore som pri pade zavadil bocnou castou prilby...odvtedy sa mi pad na asfaltke chvala Bohu neopakoval.

Som toho nazoru, ze vlastna bezpecnost vyplyvajuca z povinnosti nosit prilbu i na ceste je podstatnejsia ako nepohodlie (i niektorych "image") s tym spojene.

Odvtedy som zazil este jeden gebulo-pad, ktory mi mohol byt bez prilby osudny - kdesi som ho uz spominal...zjazd z Rohacskeho sedla a prasknuta prilba v prednej casti.
Spolujazdcom by moc dobre napadol pohlad na mrtveho kamosa s rozmlatenou hlavou - aj tym som mal na mysli zodpovednost voci inym...kvoli mojej nesikovnosti, nezodpovednosti, ci pohodlnosti predsa nebudu v uzkych druhi... Boze Vy mladsi si musite asi mysliet ze som stary dospelak...nie, mam "len" 25.

Mnohi z nas chceli, aby to bolo na baze dobrovolnosti ako doteraz, ved sebadovera ludi vo svoje schopnosti nechyba, ved ako sa da "vysypat" na rovnej ceste?
Ale v pozornosti sa tiez sem-tam polavi a mnohe veci clovek neovplyvni, napr. ako moja negativna skusenost s neohladuplnymi vodicom (mam ich bohuzial podstatne viac), ci bordel na ceste, odletujuci strk....

Osobne sa vyhybam vozovkam, ak sa to da, pretoze mentalita a povaha niektorych ucastnikov cestnej premavky spolu s rychlostami, ktorymi sa tam jazdi, zvacsa prekonaju aj to bezpecnostne minimum, akym prilba je.

Cast zakona o povinnosti nosit prilbu schvalujem.
04.07.2008 - 14:59:17
00
No neviem, osobne prilbu nosim ale nakazovat to zo zakona nieje zrovna najstastnejsi sposob. Ako povedal klerik je to sice aj zodpovednost voci ostatnym ale to riesim tak ze proste odmietam ist na turu s niekym kto nema prilbu.

Takze to ci si ty machri na hradzi, co sa tam napriklad minule vysypali a hned jedneho odniesla helikoptera kvoli zraneniu hlavy, prilbu nakoniec daju alebo nie je mi uplne fuk. Je to o kazdeho zodpovednosti sameho k sebe.

Na asfalte som tiez este nepadol, na takej hradzi ani nieje moc preco padat ze, ale prilbu nosim stale a to uz len z toho ze nieje clovek vzdy zodpovedny za svoj pad, nahodou ti niekto vybehne ked to necakas alebo je to tam preplnene (ako vacsinou) atd. a ani nevies a si dole. Akurat minuly tyzden mi na polnej ceste vybehlo asi 5 zajacov no poviem ze som mal dost problem to ustat v tej rychlosti a este sa im vyhnut.

Ono totiz plati stare zlate "Clovek nikdy nevie."
04.07.2008 - 15:56:32
00
Ja som si kupila prilbu hned,ako mi tadeas kupil bike,ani som nad tym nerozmyslala..nosim ju vzdy a za kazdeho pocasia,takze ci ju schvalili,alebo nie je mi sum a fuk... :wink:
04.07.2008 - 17:29:33
00
Ja uz mam prilbu a nosim stale :wink: Ako Ivka :P
04.07.2008 - 17:32:01
00
Ja uz mam prilbu a nosim stale :wink: Ako Ivka :P
aj ja (integralu)




nosenie reflexnej vesty ma netrapi-mam taky pasik na ruksaku(reflexny)
04.07.2008 - 17:41:12
00
Ja som si kupila prilbu hned,ako mi tadeas kupil bike,ani som nad tym nerozmyslala..nosim ju vzdy a za kazdeho pocasia,takze ci ju schvalili,alebo nie je mi sum a fuk... :wink:

.. ako sa spí v prilbe? :lol:
04.07.2008 - 17:50:43
00
co spi.....
:-)
04.07.2008 - 18:36:16
00
.. ako sa spí v prilbe? :lol:


Uplne uzasne :lol: ...doporucujem to hlavne nebudes mat rano strapate vlasy... :lol: :lol:
04.07.2008 - 18:39:36
00

Uplne uzasne :lol: ...doporucujem to hlavne nebudes mat rano strapate vlasy... :lol: :lol:


Tak,tak...Ako vies :?: :lol:
04.07.2008 - 19:27:42
00
ja som si uz kupil prilbu, tak si pomaly zvykam ju nosit :)
06.07.2008 - 20:58:23
00
no v anglicku pokial jazdite bez prilby a stane sa vam nehoda automaticky si komplet liecbu platite sami cash aj to je celkom pekny dovod okrem desiatok inych a na margo veci v polsku uz prakticky policajti na cestach buzeruju vyhradne cyklistov takze cakam ze sa nasi budu opicit hned za nimi ako je na slovensku zvykom
07.07.2008 - 08:15:42
00
prilba, ked som bol mladsi tak som si myslel ze prilba je absolutne OUT vec ze ked to budes mat na hlave budes jak debil. Ale teraz si myslim ze ta prilba je celkom dobra vec, je jasne ze ked jazdis lesom tak si tam zvacsa sam a teren a nikdo iny a ked vies najst optimum medzi tym tak sa <> tak surovo na hlavu. Ale myslim si ze prilba mimo obce je celkom ok, bo niekdo jazdi po normalnych cestach 2/3tr a ked nahodou pojde Zitneho kolega do zakruty a zobera ta tak prilba moze zachranit to najcennejsie a to co sa najtazsie opravuje. :!:
07.07.2008 - 08:47:44
00
keyboard_arrow_up