A hlavne: neviem co myslis pod pojmom stat. Pretoze, inak ako jedno z nasledujucich nevidim ze by si to mohol mysliet:
A) podporujes fasisticky sloevnsky stat s nacistickou ideologiou nadradenosti niektorych "ras"
B) neuvedomujes si, ze momentom, ked sa to zacalo, tak slovensky stat ako utvar ktory ma sluzit hlavne na zdruzovanie a ochranu svojich obyvatelov zlyhal na plnej ciare a de-facto mal byt zruseny, pretoze postavil, pre zaciatok, skupinu ludi (nezidov, neromov) nad inu skupinu, na zaklade vierovyznania, farby pleti, a pod.

Hento bola fasisticka, fasisticko-nacisticka, tisova organizacia, so vsetkymi jej chorymi prvkami co k tomu patria... Relativizovanie, resp. obhajoba jej existencie je minimalne nepochopytelna
29.12.2021 - 15:34:17
00
A posledna poznamka, precitaj si moje predosle prispevky este raz, hovoril som o strednej skole, nie zakladnej skole. Na zakladnej skole nebolo ani v mojich casoch (15 rokov dozadu) 20. storocie naplnou vyuky.
29.12.2021 - 15:37:14
00
a nehovoriac o tom, že Slovenská armáda napadla Poľsko asi 15 minút po Nemcoch, až to museli nemeckí vodcovia stopnúť....ani nevadilo, že Poliaci sú tiež Slovania, toto sa tiež neučí
29.12.2021 - 15:38:17
01
stanos4 - keď tak nehovorím o 20 storočí, ale 600-800 samova ríša, nitrianske kniežatstvá, absolútne žiadna zmienka v rámci danej epochy na ZŠ... nepleťme si dojmy a pojmy...

kde podporujem, alebo obhajujem Tisa a jeho činy voči vlastnému obyvateľstvu... ti kompletne prepína, alebo čo???

prvá prišla mníchovská zrada, kde sa na nás zvysoka vysrali, dali Hitlerovi voľnú ruku, nad osudom ČeskoSlovenska... neviem, ty ako politik, čelný predstaviteľ, by si išiel do nemecka a vrátil sa s tým, že viete čo kašlime na to, Slovensko nebude???

to, že potom robili, čo robili, ako to robili, začo to robili je druhá vec... zato aj odvisol...

takisto sa neučí slovensko - maďarská invázia... a tak dále a tak dále, to by sme tu boli do nekonečna...

k poliakom a ich slovanstvu... tu skôr platí tá veta, že poturčenec horší od turka... čo sa hlbokej ešte predvojnovej minulosti týka, by som poliakov k anielikom zrovna neradil... poľsko a rusko si vybavujú účty už od stredoveku...

táto debata mi začína pripomínať EU politiku korektnosti vyjadrovania sa... až skončíme tak, že naozaj nebudú žiadne vianoce, ale sviatky pokoja, aby sme nedajbože neurazili, nepobúrili, nepoškodili nejakú eurokomisárku a spol. jej prisluhovačov...

PS: a ešte raz, aby to bolo celkom zjavné, ja určite nie som sympatizantom ani podporovateľom ani nič podobné podobne zmýšľajúcich zoskupení... ale tvrdím, že pred dejinami si netreba zakrývať oči, ale vedieť, poznať a poučiť sa dobudúcna... tým, že o pravde prestaneme hovoriť, učiť, vedieť, to neznamená, že to prestane byť pravda... (aj keď je to v poslednej dobe želaním mnohých), dnešná politická korektnosť zachádza tak ďaleko, že ešte pár rokov a o fažisme a Hitlerovi nemci nebudú mať v učebniciach žiadnu zmienku... a to je už fanatizmus z opačnej strany... čo sa stalo, stalo sa, už sa neodstane...
29.12.2021 - 16:40:57
02
- ano, na tvoje stazovanie sa ze na ZS sa neuci dost o velko-moravskej risi, a podobnych vecickach, som reagoval, ze az do konca strednej skoly som sa o tychto epochach naucil viac, ako o (imo pre sucastnost omnoho dolezitejsom) 20-tom storoci, hlavne od konca ww1. Ty navyse to ze sa o niecom deti neucia "uz na ZS" spajas s "popieranim, zamlciavanim, vymazavanim". Navyse, nerozumiem preco si vybral konkretne tieto epochy, ale budis. Takze ked si nechces pliest pojmy a dojmy, tak si ich neplet a citaj co ini pisu.

- opat, nechces pliest pojmy a dojmy, tak si este raz poriadne precitaj co som pisal o 15:34. Podporovanie slovenskeho statu bola jedna z moznosti - na zaklade toho co si pisal, napriklad: "neviem o tom, že by mal Tiso inú možnosť, ako vyhlásiť "samostatnú" SR, v područí nemcov... áno cenou za to bola kolaborácia a deportácia židov, v opačnom prípade by Slovensko bolo rozdelené medzi svojich 4 susedov". Neviem o tom, ze sucastou Vied. diktatu by bolo nariadenie deportacii. Podotykam, jeden z tych susedov, "nenavideni" madari, spojenci hitlera, predlzili niekolkym desiatkam tisicom slovakov zivot o 5-6 rokov az kym nenabehli nacisti a nasilne nezacali deportacie, pretoze madari nechceli vlastnych (a slovenskych) obyvatelov deportovat.
Vazne si otvor wiki alebo co, a sprav si zoznam krajin v europe, ktore boli okupovane ktore nie, a ktora kolko ludi deportovala do koncentrakov a za akych podmienok... Alebo prestan hovorit konecne o "nemani inych moznosti" a ze "cenou za to bola deportacia", pricom to bola nie deportacia, ale dobrovolna genocida vlastnych obyvatelov.

- predpokladam ze narazas na tu pseudokauzu co sa sirila v istej skupine webov. Aby som pouzil tvoj jazyk, "kde som ja prisluhovac, ti uz kompletne sibe alebo co???". Za to ze som neveriaci si muzim uzivat vianoce ako krestansky sviatok?

- ano, iste, historiu treba vediet. A je silna indikacia ze poznanie historie, a jej porozumeniu, docela zlyhava, alebo teda sa slovaci a niektori dalsi velmi silne radikalizuju. Pre teba je zrejme riesenim ze na ZS sa ma ucit o VM, S. risi... Ja sa nebudem tvarit ze nejake riesenie viem, alebo ze to tvoje je dobre alebo zle - neviem, a nemam pochybnosti ze ani ty to nevies, len sa tak ked tak tvaris, mas nejaky, ktohovie ako dobre podlozeny nazor na to.
29.12.2021 - 17:51:18
01
aj takto pracuje absolútna svetová špička v manipulácii
thumb_up0thumb_down
29.12.2021 - 21:54:55
04
odomkne niekto článok: dík
Gašpar kričal, bál sa o Jankovskú. Čo ukázala obžaloba v kauze Očistec?
Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22812109/ocistec-sud-obzaloba-gaspar-bodor-hrasko-krajmer.html
30.12.2021 - 09:01:27
00
Dobry príspevok od Hrnka k tej ulici
https://www.facebook.com/100058224722677/posts/343903424227146/?d=n
30.12.2021 - 17:50:25
00
Afektovaný pseudoumelecký ačohentizmus s opakovaním súvetí, občas divnou gramatikou a ešte divnejším skloňovaním priezviska vodcu - v čom konkrétne je ten príspevok dobrý? A keď sa jedná hlavne o ulicu, prečo sa tam melú žblebty o údajných pobaltských esesákoch bojujúcich s Rusmi a nie je tam ani čiarka o nejakom rozumnom dôvode vymazať hrdinu SNP z obce a nahradiť ho "zložitou osobnosťou" ...
30.12.2021 - 18:59:21
03
gebula napísal:
Afektovaný pseudoumelecký ačohentizmus s opakovaním súvetí, občas divnou gramatikou a ešte divnejším skloňovaním priezviska vodcu - v čom konkrétne je ten príspevok dobrý? A keď sa jedná hlavne o ulicu, prečo sa tam melú žblebty o údajných pobaltských esesákoch bojujúcich s Rusmi a nie je tam ani čiarka o nejakom rozumnom dôvode vymazať hrdinu SNP z obce a nahradiť ho "zložitou osobnosťou" ...

Hrnko je pan historik a pise dobre. Nic nieje ciernobiele
30.12.2021 - 19:17:00
00
https://historyweb.dennikn.sk/clanky/detail/ked-tiso-deportoval-zidov
30.12.2021 - 19:17:44
00
Práve preto by bolo fajn, keby sa nehral na spisovateľa a držal sa faktov. A ešte raz sa pýtam, čo je na tom príspevku konkrétne na tému ulice vo Varíne dobré - lebo že je pán historik a píše "dobre" je možno argument kruhom, ale nie odpoveď.
30.12.2021 - 19:37:14
03
airbilly https://dennikn.sk/917735/komu-prospeje-horthyho-socha/

https://www.aktuality.sk/clanok/530328/horthymu-odhalia-bustu-zidovska-komunita-hovori-o-rehabilitacii-holokaustu/

Prosim, spytaj sa svojho dobreho spisovatela hrnka, co robil ako podpredseda koalicnej strany pre to, aby naka poriadne fungovala a riesila napriklad aj ten pripad horthyho sochy, ktory sa zacal v r2017, teda pocas tej istej koalicie? A jej odhalenie nastalo pocas tej istej koalicie v r2019. Alebo si odpovieme sami?-daval pozor aby institucie ako naka nefungovali v mene spravodlivosti, ale v mene sponzorov?
30.12.2021 - 20:12:56
07
Okolo SNS sa nikto normálny nikdy ani neotrel a magori ako Hrnko spôsobili, že slovo národniar je od roku 89 urážka.
30.12.2021 - 22:18:55
08
poliaci mali vždy len dvoch nepriatelov,Rusov a Nemcov a tak je to doteraz.a nemci mali vždy len jedného priateľa a to rusov.
30.12.2021 - 22:20:55
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up