no len nás napr nie je pahltny, mlsky sú mu ukradnuté, takisto sa správa aj keď vidí iného psa, ide si hlava nehlava za ním....nechce ani sušené mäso, ani granulove, aj domáce sme robili, nič, keď proste on chce ísť neviem ho presvedčiť na nič....v decembri bolo lepšie, reagoval na lopticku keď už odbiehal za psom, tak som povedal loptička a vytiahol ju, a spravil otočku, teraz to uz zase posledné dva tyzdne nefunguje a ide si svoje tvrdohlavo....ale beriem, že puberta je už asi tu, budúci mesiac ma rok
23.01.2022 - 22:11:32
10
stopovačka na krk a zvesiť až keď privolávačka funguje.. žiadne také že má to v sebe neplatí, a keď to má podľa mňa "v sebe" (čo znamená v preklade že ja to v sebe nemám) tak ho nepúšťam na voľno
24.01.2022 - 07:48:29
04
Nam sa nieco podobne stalo pred 2 tyzdnami, Edo chytil stopu a zostal ako nepricetny, vecer som nemal hlas co som vrieskal nanho :D Uz som aj ja nad podobnou vecou premyslal, diky za tip.
24.01.2022 - 08:03:14
00
Ja by som pri tychto zdrhacich plemenach kludne odporucil elektricky obojok. Idealne aj so skolenim od nejakeho vycvikara. Ono stopovacka je fajn ale pes velmi rychlo pochopi ze je na metrovom voditku, na 10m voditku a tiez vie ked nieje uviazany vobec. Zaklad je uvedomit si ze elektricky obojok nieje trest, je to len predlzene voditko. Signal tlacitkom znamena v podstate potiahnutie voditkom.
24.01.2022 - 10:03:05
00
A hlavne mu nemusis dat tym obojokom rovno sok, vacsinou staci zazvonit, zavibrovat a on si rychlo uvedomi,ze ma ist nazad lebo pride "supa".. mne sa u weimara osvedcilo hodit lopticku,papek, alebo cokolvek zaujimave po com vystartuje a v polovici ho odvolat na pistalku/povel "ku mne", a uz nevymysla ale zvrtne sa... (trenoval som to aj pocas jedenia)
24.01.2022 - 10:08:25
00
Presne tak, elektricky obojok neznamena ze ho musi skopat elektrika. Ide len o to ze ked pes chyti silny vnem (stopa, pohybujuce sa zviera, iny pes) tak potrebujes aj ty zvysit tlak na to usmernenie a tym mu takpovediac prerusit "myslienkove pochody" a vratit ho spat z prehajpovaneho stavu do normalu. A potom je to o tom naist tu hranicu. Ci bude stacit zvuk, vibrovanie alebo sok. Zalezi od povahy psa...
24.01.2022 - 10:20:26
01
Elektrické obojky by som nechala nasadiť majiteľom psov, ktorí ich používajú a aktivovala keď oni porušia nejaký predpis. V živote by som členovi rodiny nenasadila také zariadenie.
24.01.2022 - 10:24:40
03
halopici zjavne z toho čo si napísal nevieš ani stopovačku používať správne ale nasadil by si elektriku? :tmi:
24.01.2022 - 11:15:22
00
Zatiaľ chlapec pekne zostane na vodítku ( ja budem ďalej posilňovať ruky a celú vrchnú časť tela )
No a keď dostane rozum ak dostane, tak bude môcť behať navoľno.
Labradora ( Badyho ) som to pekne naučil no pri tomto tvrdohlavom "šarkanovi" neviem, neviem.
24.01.2022 - 11:41:56
00
Mám 2,5 ročného AO a od trištvrte roka chodí po lese na voľno. Cca 10 mesačný mi tiež za niečím v kríkoch ušiel na 5 minút, potom sa našťastie vrátil. Chce to mať hlavne autoritu u psa a správny výcvik, nikdy nie bitka.
Luja dobre píše s tým tréningom s loptičkou a následným privolaním. Ak sa nevracia, hodiť mu stopovačku a po zavolaní ju chytiť.
Hlavne treba mať trpezlivosť, ročný pes je pubertiak a robí na "protiveň". Môj AO ako 2 ročný už prestal riešiť srny a zver.
Elektrický obojok - mám známeho, ktorý dal cane corso na výcvik s elektrikou a toho psa to zlomilo, bojí sa čo i len hrať sa s iným psom. Možno to robí zle, neviem, moja skúsenosť.
24.01.2022 - 11:47:13
00
Pozri ja viem ze kazdy jeden kynolog na slovensku si mysli ze iba on jediny ma ten spravny nazor na vsetko. Ja som toto napisal ako clovek s nejakymi skusenostami. To ze niekto nechape pracu s elektrickym ( ELEKTRONICKYM ) obojkom je len dovod pre to aby sa o tom naucil viac.

A ano, tak ako sa pise vyssie. Ked niekto nevie pouzivat elektronicky obojok tak naozaj je velka sanca ze toho psa viac pokazi ako napravi - to bezdebaty. Tiez si myslim ze najprv by sa mali skusit jednoduchsie metody a pokial sa nedostavi vysledok tak sa postupne kludne dopracovat k tom EL obojku. Lenze ludia si neuvedomuju ze co plemeno to vyrazne ina povaha. Takze ked mam plemeno zdrhaca (a aj sa tak prejavi) tak proste mu tam dam ten obojok rovno pocas vycviku ako poslednu moznost na odvolanie. Lebo ked ti ten psisko zdrhne a niekde ti ho streli polovnik alebo prejde auto, tak potom si spomenies na to ze dpc keby mal ten obojok tak by sa to nemuselo stat.
24.01.2022 - 11:52:09
00
U vacsich psov ako molosy apod. by som bol extra opatrny so vsetkym, co sa vycviku tyka, lebo ako bolo pisane vyssie v pripade zlomu sa z nich stane asocialny 50kg pes, u ktoreho budes reakcie na rozne situacie len predvidat a modlit sa, aby nebol agresor. Cize Lubik mas podla mna absolutne spravny pristup k tomu, vytrvaj, odmeni Ta
24.01.2022 - 12:15:18
10
Ja mám napr už tretieho pitbull-a a každý mal inú povahu čiže ku každému som musel pristupovať odlišne
24.01.2022 - 13:02:42
02
Presne tak, nie každé plemeno, ale každý pes má inú povahu.
El. obojok môže pomôcť, ale najprv by som vyskúšal bez neho a obojok dal až keď nič iné nezaberie. A hlavnie nie šteniatku, či? A furt lepšie, keď má pes el. obojok, ako keby bol celý život na metrovej vôdzke.
Ešte sa mi osvedčila jedna vec a to skrývanie sa psíkov. Nech aj on rieši, či vidí pána a nejde bezhlavo dopredu. Najprv začať na dvore, na lúkach a potom zaviesť do lesa. Len vždy treba psa vidieť, keď ste skrytý.
Akurát sme sa vrátili z prechádzky, tak pridám foto na skrášlenie strany 🤭

Prílohy:

20220124_123948.jpg
20220124_123948.jpg 883.2 KiB thumb_up6thumb_down

24.01.2022 - 13:38:49
27
No toto som odpozorovať na všetkých troch že ako náhle sa vzdialovali tak priebežne má kontrolovali či idem za nimi a ak nie v tom momente stali a začali sa vracať späť tam kde ma videli naposledy
24.01.2022 - 15:04:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up