Na svojom "touring" bickykli (18 kg) mam Avid BB7 Road S brzdy (+ TRP RRL paky, 160 mm rotor), ale predna brzda nie je zdaleka taka silna ako ked to porovnam so 105 (rafikove) na mojom cestaku. Skusal som menit kotuce (Shimano, SRAM, aj potom lacnejsie z Taiwanu) ale velky rozdiel tam nebol. Takisto som menil aj brzdove platnicky za organicke a trochu pomohlo ale stale to nie je ono.
Co som cital ze moze este pomoct bezkompresny bowden, aj ked nazory sa roznia. Mozem vobec ocakavat od BB7 taky brzdny ucinok ako pri 105? A ked ano, tak kde by este mohol byt problem?

Dakujem za akekolvek info
17.02.2022 - 11:06:46
00
v principe a nastaveni - bb7 pritlaca jednu platnicku o kotuc, ktory sa ohnutim pritlaci o druhu platnicku. cim vacsia medzera medzi platnickou a kotucom je o to sikmejsie dosada na kotuc - o to nizsi ucinok ma. skus platnu co sa nehybe nastavit co najblizsie ku kotucu, potrebne znova zabehnut. dolezite je aj nastavenie strmena aby bol rovnobezny s kotucom - toto vie velmi znizit ucinok.
no a potom samozrejme pravidelne nastavovanie nepohyblivej platne (pohyblivej tak aby ti vyhovoval chod paky) - ina medzera iny uhol pod ktorym dosada kotuc na platne - nebrzdi cela plocha zmesy - toto je jedna velka nevyhoda tohto systemu - trp spyre su na tom o nieco lepsie aj ked tam to udrzovanie v spravnom nastaveni tiez vyzadovalo pozornost - hlavne pri organnickych shimano platniach ktorym zmes mizne pred ocami.
17.02.2022 - 11:58:18
00
Dik za odpoved.

Ano, platnicky mam nastavene maximalne ku kotucu (a pravidelne kontrolujem a nastavujem). Strmen som zarovnaval pri vymene platniciek, ale mozem skusit este raz.
Cital som o TRP Spyre, ale nevyhoda je aj ze vraj sa skor "nicia", kvoli nejakemu technickemu riesienu (bolo to nieco s loziskami) ale ze vraj maju lepsi brzdny ucinok. Ako zase nemam problem vymenit za TRP Spyre ale to by som si musel byt isty ze ten rozdiel bude fakt viditelny.
17.02.2022 - 12:09:22
00
ja som spyke (spyre urcene pre MTB) jazdil 2 roky - myslim ze dostali zabrat - sli dolu z biku lebo mi vonkajsie platne zacalo drat sikmo a nedalo sa to vobbbec nastavit - predpokladam ze ten problem vo vnutri.
ubrzdil som vsetko co som potreboval ale vzhladom na cenu a vyber mechanik som to s mechanickymi kotucovkami definitivne vzdal. ak mas menit brzdy a ak to ma rovne rajdy a mas to len na take vozenie sa kup lacnejsie kotucovky od shimana - tiez ziadna vyhra - tam su zase ine problemy (nerovnomerny chod piestov, odvzdusnovanie) ale stale to bude lepsie, ucinok maju slusny. silnejsie zacinaju od deorecka ale na nenarocne jazdenie stacia aj MT200 ktore skoro nic nestoja
17.02.2022 - 13:26:21
00
Dik za info.
Mechanicke som tam daval preto, ze je tam lahsia udrzba a ked sa nieco pokazi niekde na bohom zabudnutom mieste, nebude az taky problem to opravit. Keby to bol cestak alebo bike na ktorom jazdim len tu v okoli, nemal by som problem s hydraulickymi. Ale mozno ked ma tie brzdy budu fakt stvat, tak tam dam hydraulicke.
P.S.: Mam tam cestne riaditka
17.02.2022 - 15:04:22
00
keyboard_arrow_up