krasna praca !
27.03.2021 - 07:53:43
00
Vedel by mi prosim niekto poradit ako je to s RAL farbami? Ako napr. zistim, ktore su metalizove a ktore nie?
Mal som na rame oderky, ktore som chcel prekryt. U vyrobcu ramovej sady som zistil, ze pouzili farbu Pantone 1815C.
Kedze u nas sa pouziva prevazne RAL vzorkovnik, nasiel som jej ekvivalent, ktory je RAL 3011. Objednal som teda tu farbu, avsak ked prisla, zistil som, ze ide o farbu klasicku. Vopred vdaka za odpovede, ktore by ma nasmerovali spravnym smerom. :-)
Príloha:
IMG_20210414_085557905_HDR.jpg
IMG_20210414_085557905_HDR.jpg 260.14 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
IMG_20210414_085159272_HDR.jpg
IMG_20210414_085159272_HDR.jpg 240.41 KiB thumb_up0thumb_down

14.04.2021 - 09:20:30
00
Vzorkovníkov máš viac, nie je len jeden RAL. Mohla by to byť farba z RAL E4 Effect - RAL 450-M. Myslím, že aj ten údaj od výrobcu o Pantone nemusí byť správny, keďže aj tam existuje vzorkovník metalických farieb a podľa čísla to nie je metalická. Samozrejme farba mohla byť namiešaná aj základnou Pantone a pridaním metalického (perleťového) pigmentu, no to sa potom ťažko hľadá podobný odtieň. Najjednoduchšie je asi vziať rám niekde, kde miešajú farby na lakovanie áut a priamo tam porovnať so vzorkovníkom, ak to chceš mať čo najdokonalejšie.
14.04.2021 - 09:36:03
00
Nebyt korony a obmedzeni, moja cesta by prirodzene viedla do obchodu s farbami. Isiel by som tam s celym bikeom. Na zaklade tvojej info, vyrobcovi ramovej sady som poslal dodatocny dotaz, ci by mi vedeli poslat presnu specifikaciu zmesy. Uvidim co odpisu..
14.04.2021 - 09:54:09
00
Od pondelka by to už nemal byť problém :)
14.04.2021 - 10:54:51
00
"The original colour used for this frame is an OEM paint only available at the factory location. Pantone 1815C is the colour match, but I would advise adding a clear coat over the top of this to improve the finish but also add a gloss look to the paint.

Unfortunately we are unable to provide mixing details on the original paint."


Moc mi nepomohli, cize ostava mi obratit sa na miestnych skusenych. :-)
14.04.2021 - 14:05:06
00
Prosím Vás neviete mi poradiť niekoho na prestriekanie/ lakovanie v okoli ZV pripadne BB? Ďakujem pekne :)
23.08.2021 - 15:12:23
00
Zdravím,chcel by som nastriekať hliníkový rám za rozumnú cenu mám záujem o velmi silnú farbu viete niekto naozaj poradiť?
22.10.2021 - 21:50:06
01
komaxit, je to tu viackrát spomenuté
22.10.2021 - 21:52:00
00
Dafny napísal:
Zdravím,chcel by som nastriekať hliníkový rám za rozumnú cenu mám záujem o velmi silnú farbu viete niekto naozaj poradiť?


Behni do autolakovne, namiesaju aj metalizu. :)
22.10.2021 - 22:31:52
00
Dobrý deň,seriózne hľadám človeka ,ktorý by bol ochotný mi nastriekať starú retro skladačku, je to moja srdcovka...naozaj niekoho to by sa na to podujal.....v hause by som zakúpila sprejový nástrek. Koľko by som za takúto renováciu zaplatila...poprípade si nechám poradiť aký nástrek by bol vhodný.Ale raz som už kupovala sprejove farby v hause a popravde niekoľko rokov som bola veľmi spokojná ....ten bicykel je naozaj moja srdcovka. Som z Prešova. Teda najideálnejší by bol človek poblizku. Ďakujem za odpoveď....
18.03.2022 - 16:10:29
00
Ako písali hore, daj komaxit a na veľa rokov spokojná.
https://www.elzin.sk/sluzby/sluzba-1/praskove-nanasanie-farieb-komaxit/
18.03.2022 - 17:51:35
02
NIekolkokrat sa tu spomina komaxit ako najlepsia volba pri striekani ramu. Ano, je to najlepsia volba z financneho pohladu a jednoduchosti, ale nie v pripade, ak sa ocakava lepsia/vysoka kvalita prevedenia, viacfarebny dizajn alebo nalepky pod lakom. Komaxitove (alebo praskove) lakovanie je primarne urcene pre technologicke/mechanicke aplikacie, kde sa ocakava vysoka odolnost voci oderu a trvacnost farby, nie krasa alebo "hlbka" laku, nalepky sa davaju na komaxitovu vrstvu. Komaxit ma obmedzeny vzorkovnik farieb (RAL) a hoci je pomerne siroky, stale to nedosahuje rozsah vzorkovnika tzv. "mokreho" lakovania (tu by som povedal, ze rozsah je nekonecny).
Realizoval som niekolko mensich projektov s praskovym lakovanim, dokonca som daval aj praskovy lak na farbu, ale vysledok nikdy nebol taky, ako ked som nechal striekat mokrou cestou. Zvycajne davam 2 vrstvy farby a 1-2 vrstvy bezfarebneho laku, kedze ten sa este brusi a lesti. Pri bruseni a lesteni komaxitoveho laku nikdy nedosiahnem kvalitu mokreho laku. Vacsie projekty realizujem len mokrym lakovanim a to taktiez odporucam vsetkym, ktori su ochotni si priplatit za vyssiu kvalitu prevedenia. Taktiez je mokre lakovanie vhodne v pripade, ze chcete nalepky pod lak. Komaxit toto neumoznuje.

Ak niekto ocakava (alebo si praje) vyssiu kvalitu farby, hlbku laku, lesk, viacfarebnost, atd. komaxit (alebo praskove) lakovanie nie je vhodne a odporucam tzv. "mokre" lakovanie, teda klasicke autolakovanie. Tu bude cena vyssia a taktiez najst lakovnu, ktora bude ochotna lakovat ram bude obtiaznejsie (osobna skusenost v BA).
Nechcem nikoho odradit od praskoveho lakovania, len som chcel upozornit aj na opacnu stranu realizacie. Opakujem - nic proti komaxitu, ale kto ocakava viac, bude sklamany.
02.05.2022 - 08:21:09
00
Mohli by sa tu pridavat aj slusenosti a cenove relacie kto uz lakoval aj miesta kde lakoval.
Urcite by to pomohlo viacerym ktori sa rozhoduju.
02.05.2022 - 08:56:24
00
Ja som dal nalakovat v Elchem Bratislava praskovanim, Bolo mi to odporucene od typka, ktory mi opieskoval ram.
Ako Lucca spominal, je to velmi take na hrubo a stracaju sa tam detaily. Ja som povodne chcel taku matnu farbu, ktoru vidite na autach niektorych. Praskova matna je ale taky stary komunisticky retro lak vybleduty.
Tak som zvolil taku nejaku dostupnu metalizu. Problem je, ze je to fakt hrube, je to ako jemny smirgel, keby sa to nalakovalo, tak by to vyzeralo hrozne. Cize takto mi to ostalo, ako nie je to zle, stale je to lepsie, nez obcajny lak, ale dalsiu prerabku idem mokrym lakovanim, ak mi nieco v BA odporucite budem rad, ak nie, budem do toho musiet sam. :D
Príloha:
IMG_3650.jpg
IMG_3650.jpg 207.13 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
IMG_3652.jpg
IMG_3652.jpg 199.09 KiB thumb_up0thumb_down

17.05.2022 - 08:26:43
00
keyboard_arrow_up