Pointa skor je, ci nepodliehame propagande druhej strany. Je jasne a upozornuje sa na to, ze aj UKR pouzivaju propagandu ako sucast hybridneho boja. Cisla mozu zdvihnut moralku vojakov aj civilistov. Bude ju, napriek hrozam, nutne udrzat vysoko a dlho, aby sa nevzdali resp neklesali na duchu. Bez ohladu na to, ci to uverejni aj seriozny zdroj ako WSJ.

Takze laco len poukazal na toto. (podla mna).
24.03.2022 - 06:55:48
07
Hack3r napísal:
Je az neuveritelne co dokaze urobit jeden clovek s celou Europou.


Drobnosticka, oproti tomu co dokaze 1 clovek s celym svetom (Taiwan)
24.03.2022 - 07:21:50
00
laco napísal:
Kristina, on ti určí kurz, ktorý ty nemôžeš akceptovať. Tým ťa odstrihne.

Čítaj s porozumením, čo som v mojom príspevku písal. To nie je o ekonomike. Je to čisto politika. Putin má dnes ekonomiku v prdeli. On už hraje iba za seba.

Ako môže Putin určovať kurz rubľa? Takto to predsa nefunguje, že si štát alebo prezident určí kurz. Putler môže maximálne stanoviť cenu svojej komodity, ktorú predáva. Ale nemôže určovať kurz rubel/USD resp. rubel/Eur.
24.03.2022 - 07:34:55
00
Dudo napísal:
Pointa skor je, ci nepodliehame propagande druhej strany. Je jasne a upozornuje sa na to, ze aj UKR pouzivaju propagandu ako sucast hybridneho boja. Cisla mozu zdvihnut moralku vojakov aj civilistov. Bude ju, napriek hrozam, nutne udrzat vysoko a dlho, aby sa nevzdali resp neklesali na duchu. Bez ohladu na to, ci to uverejni aj seriozny zdroj ako WSJ.

Takze laco len poukazal na toto. (podla mna).


ja to chapem z Ukrajinskej a ruskej strany, ale nechapem naco to je dobre tebe/vam ;)
24.03.2022 - 07:37:27
00
Holými rukami a spevom proti okupantom https://www.facebook.com/1730007730/videos/301117018770724/
24.03.2022 - 07:37:39
00
Ako moze Putin urcit kurz rubla?
Jednoducho. Ako vekslak s bonmi pred Tuzexom.
24.03.2022 - 07:41:54
00
No je to vlákno o politike takže diskusia pri použití argumentov , dokonca aj laických, mne osobne nevadí. Skôr mi tu vadí množstvo linkov bez uvedenia info na ktorú chcete linkom upozorniť. Ušetrilo by nám to čas.
24.03.2022 - 07:46:30
02
Ak hovoríme vo vojne o "stratách", reč je o vojakoch, ktorí už nevedia v najbližšej dobe prispievať k vojnovému úsiliu.

Z historickej skúsenosti máme pravidlo, že jeden zabitý vojak je sprevádzaný tromi ďalšími "stratami" spôsobenými zraneniami a chorobami. Do toho ešte nezahŕňame zajatcov, nezvestných a zbehov.

Keď sa organizujú pre veliteľov tzv. "vojnové hry", v scenároch sa používa hranica 20% "strát" ako bod, v ktorom je už bojová hodnota jednotiek zanedbateľná (netýka sa elitných jednotiek).

Prirátajme do toho rozdiel v bojovej morálke agresora a obrancu, ktorý je ochotný sa obetovať a konať hrdinské činy, keďže za chrbtom má domov a svojich blízkych.

Uvádzané počty padlých nemusia byť prehnané, výborné meradlo je táto stránka, ktorá uvádza výhradne zdokumentované zbraňové systémy, dá sa predpokladať, že ich bude ešte viac, ale nikde sa nedalo dopátrať k fotografii či videu:
https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-equipment.html?m=1

Ku každej zničenej technike sa dá odhadom priradiť počet padlých vojakov, 10.000+ mŕtvych Rusov nemusí byť prehnané číslo.
24.03.2022 - 07:54:43
00
eCT81 napísal:
No je to vlákno o politike takže diskusia pri použití argumentov , dokonca aj laických, mne osobne nevadí. Skôr mi tu vadí množstvo linkov bez uvedenia info na ktorú chcete linkom upozorniť. Ušetrilo by nám to čas.

samozrejme je to tu o diskusii a politika je vdacna tema sama o sebe, ale ked je mi jasne ze realne cisla nema ani rusko ani Ukrajina a toboz nie my, tak mi pride zbytocne sa tu o tom s niekym dokonca hadat.
24.03.2022 - 07:57:46
00
Dudo napísal:

Takze laco len poukazal na toto. (podla mna).

A podľa mňa Laco poukázal len na to že príspevok pridal triki a tak hneď usúdil podla daného linku že je to cipovina
24.03.2022 - 07:59:33
00
tak na toto som zvedavý-vykopne pán 363 Ficovu ***** z prokuratúry?alebo bude zasa nekonať?
https://domov.sme.sk/c/22868442/katarina-szalayova-robert-fico-prokuratura-zilinka.html
24.03.2022 - 08:10:50
00
nickovw08 napísal:
A podľa mňa Laco poukázal len na to že príspevok pridal triki a tak hneď usúdil podla daného linku že je to cipovina

Ja sa mu vôbec nečudujem.
24.03.2022 - 08:15:35
02
z tými stratami Ruskej armáda to vyzerá byť naozaj vážne-z cca 200 000 vojakov na začiatku invázie je zabitých,zranených,zajatých a pod. cca 30 000,to sú obrovské straty,je dosť možné že za 2 - 3 týždne sa tá demoralizovaná armáda úplne rozpadne-fakt je ten,že z vojenského hladiska za mesiac nič zásadné nedosiahli.len obrovské straty na vojsku a technike ...
24.03.2022 - 08:23:06
01
Akože na jednej strane to chápem lebo triki nieje vždy išiel tomuto osadenstvu po chuti, ale bolo hneď pod jeho príspevkom minimálne 2 ďalšími vysvetlené s akého je to zdroja a že to nebude až taký blud,ale Laco išiel svoje
vikino1
24.03.2022 - 08:23:32
00
K tej propagande a dôveryhodnosti informácií - už sa objavuje celkom dosť článkov aj na serióznejších stránkach, ktoré hovoria o tom, že Rusi už jednoducho nemajú zdroje (zbrane, potraviny, vojakov) a niekde sa uvádzajú už len 2-3 dni, kým im to dôjde (včerajší oznam od Ukrajincov, čo samozrejme treba brať s veľkou rezervou), niekde 2-3 týždne, podľa jedného bývalého poradcu na ministerstve zahraničia USA sa to už otočilo a Ukrajinci prejdú do protiútoku. Asi to až také reálne hneď nie je, veď niektoré mestá sú už obkľúčené a ako ste písali vyššie, ich dobytie umožní uvoľnenie zdrojov, ale mnohému nasdvedčuje už aj to povolávanie Čečencov či Sýrčanov či úvahy o tých mladých do 18 rokov. Všetko samozrejme za predpokladu, že sa neobjaví nejaký game changer, ako by bola v prípade úplného prepnutia v hlave atómová bomba či nejaké masívnejšie použitie biologických či chemických zbraní. Ale práve preto sú čo najpresnejšie odhady strát podstatné - umožňujú odhadnúť, na čo ešte protivník má.
24.03.2022 - 08:43:00
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up