ja som tazky konzument :D
28.03.2022 - 15:34:24
00
dúfam,že sa ten nezmysel V4 definitívne skončí.

To vás přijde draho. Po Zelenském se do Orbána opřel i polský prezident
DNES 12:14

Luboš Palata
Reportér
Napište mi


Ukrajinský Volodymyr Zelenskyj ve čtvrtek přímo na summitu EU kritizoval maďarského premiéra za to, že nepodporuje Kyjev v boji s ruskou agresí. Nyní Viktora Orbána veřejně tvrdě osočil i prezident Polska, dosud nejbližšího spojence Maďarska, Andrzej Duda

Při válce na Ukrajině už zemřelo 143 dětí, tvrdí místní média
Víza dostalo v Česku téměř 236 600 Ukrajinců
Stojíme pevně na straně Ukrajiny, ujistil v Polsku Biden
Česko vyšle vojáky do nové jednotky NATO na Slovensku

Maďarský premiér Viktor Orbán se dostává do stále větší izolace. Poté, co maďarského premiéra veřejně kritizoval přímo na summitu Evropské unie ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, varoval Orbána před důsledky nepodpory Ukrajiny i prezident Polska Andrzej Duda. „Tato politika přijde Maďarsko velmi, velmi draho,“ varoval Orbána.


Poslyš Viktore, šokoval Zelenskyj zkoprnělého Orbána přímo na summitu EU
„Chceme chránit naše vlastní národní zájmy. Musíme dát jasně najevo, že jsme Maďaři, a proto vždy prosazujeme politiku vstřícnou vůči Maďarsku. Maďarská politika není přátelská k Ukrajině ani proruská, ale přátelská k Maďarsku,“ prohlásil v reakci na Zelenského kritiku o víkendu Orbán.

Maďarsko je závislé na Putinovi
Maďarsko v současnosti nejen jako jedna z mála zemí Západu nedodává Ukrajině žádné zbraně, ale dokonce blokuje dodávky zbraní Ukrajině přes své hranice. V rámci Evropské unie bojkotuje Budapešť také jakékoli snahy o rozšíření sankcí Západu vůči Kremlu na dodávky ruského plynu a ropy. Maďarsko je na Rusku závislé i pokud jde o dostavbu své jaderné elektrárny Paks, kterou Rusko nejen staví, ale také ji i financuje. Budapešť tak za tajných podmínek dostala od Moskvy na výstavbu Pakse úvěr od Ruska ve výši 12,5 miliardy euro (přes 300 miliard korun).

Orbán tak podle polského prezidenta Dudy dovedl Maďarsko „do téměř absolutní závislosti na Rusku“. Maďarský premiér by měl podle polského prezidenta alespoň teď svoji politiku změnit. „Vzhledem k ruské agresi proti Ukrajině, smrti stovek a tisíců civilistů, vzhledem k ostřelování obytných bloků, které je podle mezinárodního práva válečným zločinem, je pro mě těžké tento přístup pochopit,“ řekl Duda v rozhovoru pro polskou zpravodajskou televizi TVN24.


Krátkozraká Orbánova politika
Další tvrdá kritika Orbána zazněla včera ze strany polské diplomacie. „Orbán svojí politikou vůči Ukrajině, vůči Rusku, dělá chybu. Je to politika krátkozraká, motivovaná vnitropolitickými i předvolebními zájmy,“ prohlásil polský viceministr zahraničí Marcin Przydacz. „My máme úplně jinou politiku, jak vůči Ukrajině, tak vůči Rusku,“ uvedl Przydac.


Při invazi padlo i několik hlav ruských generálů, tvrdí Ukrajina. Uvedla jména
Podle polského serveru Onet.pl Polsko zvažuje, že se přidá k bojkotu setkání ministrů obrany V4 v Budapešti, který v pátek ráno kvůli maďarské politice vůči Ukrajině ohlásila ministryně obrany Jana Černonochová. „Vždycky jsem V4 podporovala a velmi mě mrzí, že pro maďarské politiky je teď levná ruská ropa důležitější než ukrajinská krev,“ uvedla Černochová.

Ta dodala, že také nechce podpořit schůzkou Orbána v kampani těsně před parlamentními volbami, které se uskuteční už tuto neděli. Odhady očekávají velmi vyrovnaný souboj Orbána s prodemokratickou opozicí.
28.03.2022 - 16:28:14
00
fasa
https://www.wsj.com/articles/roman-abramovich-and-ukrainian-peace-negotiators-suffer-symptoms-of-suspected-poisoning-11648480493
28.03.2022 - 17:30:09
00
za plyn sa nebude platiť ruským toaleťákom.

https://www.reuters.com/business/energy/g7-rejects-putins-demand-rouble-payment-russian-gas-germany-2022-03-28/

abramovič a ukr.delegácia vykazujú známky otravy....toto nevymyslíš

https://www.wsj.com/articles/roman-abramovich-and-ukrainian-peace-negotiators-suffer-symptoms-of-suspected-poisoning-11648480493


https://twitter.com/bellingcat/status/1508463513013997580?s=20&t=n34DIhZMT-IyGSF9QzALDQ


Naposledy upravil triki dňa 28.03.2022 - 18:39:52, celkovo upravené 1 krát.

28.03.2022 - 18:24:58
00
thumb_up0thumb_down
28.03.2022 - 18:39:19
00
lapaloma napísal:
niekde už padla taká múdra myšlienka - aj Rusku aj USA sme my (európa a nieto ešte naše malé krásne slovensko) totálne uprdele ... možno by bolo dobre prestať si myslieť, že tu jestvuje nejaký dobrý rytier a možno aj oddeliť fakt, že západný model je ekonomicky výhodnejší pre človiečika od toho, kto má aké geopolitické ambície

Nesúhlasím. Európa je v súčasnosti veľmi silný ekonomický "hráč".
28.03.2022 - 18:41:42
01
Hack3r napísal:
je jasne ze zapadu ide o prachy a az potom je vsetko ostatne.


Jo, to je zovšeobecnenie hodné Blboša.
Západu/východu ide/nejde o prachy presne rovnako. O peniaze ide každému, niekomu v prvom rade a inému trebárs v treťom. Neviem, čo je "západ", ale hlavný rozdiel nie je v tom, či ide alebo nejde o prachy, ale že v liberálnych krajinách k peniazom, dostatočným pre život, sa bez morálnych previnení či ústupkov dostaneš podstatne ľahšie - a to je dobre.
28.03.2022 - 18:44:56
115
len pozor, ja neobhajujem ani USA, ani EU ani Rusko. vidim len to co je online a v TV. realitu nevidim a vidi ju malokto. je jasne ze Putinovi v prvom rade ide o nieco ine ako o prachy, jeho podla mna ani nezaujima rusko ako take, len jeho osobne zaujmy, ale mozno sa mylim. kazdopadne to ze ide v dnesnom svete o peniaze na prvom mieste som len zovseobecnil a toho Blboša si si mohol odpustit, tiez ti nebudem davat privlastky len za to ze tu nieco napises a niekto s tym nemusi suhlasit
28.03.2022 - 18:55:34
00
Tak rozmýšľam, či namiesto hľadania "alternatívneho" dodávateľa surovín by nebolo jednoduchšie, vymeniť problémový "článok". T. j. "indivíduum", ktoré bráni normálnemu obojstranne výhodnému obchodnému modelu, tak ako to funguje medzi inými demokratickými krajinami, alebo s Čínou. 🤔
28.03.2022 - 19:08:02
01
Podla mna putinovi nejde o peniaze. Chce sa zapisat do historie ako najvacsi rus. Rus, ktory spoji vsetkych slovanov a vytvori nejaku risu. Alebo je to len nejake krytie, ktoremu som uveril a v skutocnosti ide o uplne nieco ine :-) Casom snad uvidime.

Vacsine "zaujmovych skupin" ide v prvom rade o peniaze. Rozdiel je v ceste ako to doasiahnut. Niektore skupiny lakaju ludi na "cukriky", niektore sa vyhrazaju zabitim. Kazdopadne stale budeme v niekoho podruci. Ale ja chcem byt radsej u toho, kto mi da tie cukriky ako u toho, kto mi bude drzat noz na krku.
28.03.2022 - 19:11:15
03
Zubesuch napísal:
si vsimam, ze najhlasnejsie konspiratorky a konspiratori su na FB z radov ludi v dôchodcovskom veku.

:-) pokúšaš sa ma uraziť ?, to jedným pivkom neodčiníš :-)
mimochodom chodím aj na moto fóra, nestíham sa diviť koľko je tam dementov, (relatívne mladých) väčšina čopristo-harlejistov, ale nájdu sa aj iní, a mimochodom po prečítaní profilu väčšina s nižším vzdelaním, tým nechcem nikoho uraziť, LEN konštatujem, ale na druhej strane poznám aj "podnikateľov" vo svojom okolí, ktorí mohutne využívajú všetky výhody "zhnitého" kapitalizmu a nežijú si zle (aj keď s obľubou na skoro všetko nadávajú), ale odsudzujú napr. prezidentku, EU, vládu (ako celok), ameriku ... atď :-) smiešno smutné
28.03.2022 - 19:16:40
04
Kristina napísal:
Tak rozmýšľam, či namiesto hľadania "alternatívneho" dodávateľa surovín by nebolo jednoduchšie, vymeniť problémový "článok". T. j. "indivíduum", ktoré bráni normálnemu obojstranne výhodnému obchodnému modelu, tak ako to funguje medzi inými demokratickými krajinami, alebo s Čínou. 🤔


Ak odstavis to "individuum", nemas zaruku kto tam pride. Mozes tam dosadit nejaku babku, ale to moze mat kratke trvanie, vid. ruske snahy s Ukrajinou. Preto si myslim, ze je lepsie hladat alternativy. Nemozeme nahradit vsetko. Tazko sa bude nahradzat ocel, hlinik a pod. Ak to proste nemas v zemi, tak to musis doviezt. Ropu ani plyn tiez nemame, ale energiu vieme vyrobit aj inak - jadro (ok, tiez nejak zavisle na rusku), vietor, slnko, voda, biomasa.... Treba investovat do alternativnych / obnovitelnych zdrojov energie. Nielen kvoli ochrane zivotneho prostredia, ale aj znizenia zavislosti na "dobrej voli" inych krajin predat nam ropu, ci plyn. Niektorymi ludmi tolko zatracovana elektromobilita - stale je podla mna lepsie, ak si budem moct auto dobit doma z vlastneho solaru, nez dufat, ze nam rusi nezavru kohutiky. Europa musi byt co najmneje energeticky zavisla na inych. Len vtedy bude silna. Inak by sa prijimali sankcie voci rusku, keby sme od nich "nezobornili" ropu a plyn. Ukrajina mohla byt stale cela.
28.03.2022 - 19:21:54
12
Hack3r napísal:
len pozor, ja neobhajujem ani USA, ani EU ani Rusko. vidim len to co je online a v TV. realitu nevidim a vidi ju malokto. je jasne ze Putinovi v prvom rade ide o nieco ine ako o prachy, jeho podla mna ani nezaujima rusko ako take, len jeho osobne zaujmy, ale mozno sa mylim. kazdopadne to ze ide v dnesnom svete o peniaze na prvom mieste som len zovseobecnil a toho Blboša si si mohol odpustit, tiez ti nebudem davat privlastky len za to ze tu nieco napises a niekto s tym nemusi suhlasit


Hack3r Sorry, ale zase zovšeobecňuješ. Nie je pravda, že "v dnešnom svete ide o peniaze na prvom mieste". Možno v tvojej bubline (osobnej, internetovej, mediálnej) to tak je, nepochybne značnej časti našej, východnej, západnej, globálnej spoločnosti ide o prachy na prvom mieste. Ale nie je to ani celá spoločnosť a dovolím si tvrdiť, že ani rozhodujúca časť. Velikanská časť spoločnosti vidí zmysel svojho života (teda "o čo im ide") v niečom inom, ako sú peniaze - spokojnosť, šťastie, zdravie, rodina, naplnenie, uznanie.
Možno sa zdá, že "ide o peniaze", pretože tie sú nevyhnutné pre dnešný život, ale značná časť ľudí skrátka peniaze získava len do tej miery, aby si zabezpečili život, ale v tom živote im ide o niečo iné, ako o prachy.
28.03.2022 - 19:40:27
06
Ach jaj. Ze som cosi napisal 😁 prekrucas vsetko po svojom. Kde som ja pisal o obycajnych ludoch? Sme v teme politika nie rodinne hodnoty. Pre mna je najdolezitejsia rodina a zdravie, ked uz si zabrdol do tych hodnot 😉
28.03.2022 - 19:58:01
00
no,slávna Ruská armáda má asi dosť problém-napr:
V technike chýbajú dôležité súčasti vrátane motorov. S nedostatkami v oblasti logistiky úzko súvisí aj zlý morálny stav ruských vojsk, ktorý je čoraz zjavnejší. Správy, že vojaci ruskej jednotky zabili svojho veliteľa brigády tak, že ho prešli tankom, a najnovšie aj to, že veliteľ 13. gardového tankového pluku 4. gardovej tankovej divízie (1. gardová tanková armáda) spáchal samovraždu, pravdepodobne naznačujú všeobecný rozpad morálky dokonca aj medzi ruskými bojovými jednotkami prvého stupňa.
článok:
https://dennikn.sk/minuta/2787756/
28.03.2022 - 20:01:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up