peter1 napísal:
Matt, chyba mi jedna dolezita vec na tvojej stranke pri suncycle ramoch: geometria. Alebo to iba nevidim?


peter1, geometria tam este nie je, grafik to spracuje do suboru a ratam ze do 7-10 dni tam bude ( zatial mame trosku "cas" kedze ramy pridu najskor koncom maja / objednane uz v oktobri ). Mimochodom co tu je link na "vyrobcu", tam budes zbytocne pozerat geo kedze to nesedi s tym co ponukame :)
31.03.2022 - 09:31:23
01
JakobSWE napísal:
Aké veľké značky používajú rámy “z katalógu”?


To by som tiež rád vedel :D
31.03.2022 - 10:20:59
02
matt ktoré veľké značky ponúkajú bicykle z katalógu?
31.03.2022 - 11:42:14
02
Povědztě mi, Kefalín, čo si představujetě pod takým pojmom "veľké značky".
31.03.2022 - 11:56:31
00
asi myslel giant :) aj je priam "obrovský" a aj teda má obrovský obrat
31.03.2022 - 11:57:27
00
CX stevens superprestige v cestnom móde

Prílohy:

20220326_101850.jpg
20220326_101850.jpg 620.27 KiB thumb_up4thumb_down

31.03.2022 - 11:58:32
09
lapaloma napísal:
asi myslel giant :) aj je priam "obrovský" a aj teda má obrovský obrat


Giant má katalógové rámy? :)
31.03.2022 - 12:07:18
00
JakobSWE napísal:
matt ktoré veľké značky ponúkajú bicykle z katalógu?


Odpoviem ti ja. Ani jedna.
Teda ak nerátame ,,značky´´, ako CTM, Strada/ta neviem ci este vobec funguje/ a najnovšie Suncycle.
31.03.2022 - 12:09:26
04
Kristina použil som mattov výraz. Napísal, že iné veľké značky nakupujú rámy tak isto ako oni, tak ma len zaujíma, že ktoré to sú. Evidentne sa v tom pohybuje, tak ma prehľad.
31.03.2022 - 12:10:10
01
Tak som rad ze sme na svete aspon tri "znacky" ktore podporuju tieto tovarne v ich prevadzke :) ...takze z mojej strany posledny komentar na tuto temu...

Pod velkymi znackami som samozrejme nemyslel niekoho ako Spesl, Trek, Cannondale, Giant atd, ale mnozstvo znaciek po svete a Europe ktore predavaju take mnozstva bicyklov o akych sa moze slovenskych ( aj velkym ) znackam iba snivat. Po druhe a posledne k nasim ramom...zjavne tu proste niekto nepochopil cely ten koncept. Nikdy nikde som nepisal nieco v zmysle ze mame nejaky vyvoj, nebodaj vyskum atd... Snazime sa vsak v dnesnej dobe ponukat naozaj kvalitne ramy respektujuce vsetky aktualne moderne trendy, davame na ne myslim ze solidnu zaruku ( pretoze sa vieme za tu kvalitu zarucit ) a v neposlednom rade si moze dat zaujemca nalakovat bicykel presne podla svojich predstav a vyskladat si ho komponentami podla svojich preferencii a to vsetko myslim ze za priaznive ceny. Samozrejme je mi jasne ze nasa cielova skupina nikdy nebudu ludia preferujuci top svetove znacky aj keby sme dali na ramy akykolvek iny nazov alebo by sme si nebodaj casom zacali vyvyjat ramy sami...a tak to ma byt, 100 ludi, 100 roznych preferencii.
31.03.2022 - 12:36:53
016
Aby som vyššie vysvetlila, matt ma môže opraviť ak som sa vyjadrila nepresne. Tzv. "katalógový rám" môže mať viacero variant.
- Najhorší variant sa mi javí, keď rám vyrobili číňania podľa vlastného návrhu. Také rámy sú tzv. "open mold" a je možné ich nakupovať a nechávať si "obrandovať" podľa vlastných potrieb. Treba si uvedomiť, že číňania majú technológie a vedia vyrobiť veľmi veľa, ale nemajú know-how. Nevedia aké sú požiadavky na ten ktorý rám a taktiež nepoznajú trendy. Taktiež je rozdiel medzi výrobcami. Tí kvalitnejší a väčší zvládnu zložitejšie a dômyselnejšie technológie. Potom sú fabriky, ktoré ponúkajú iba základ a nevedia ponúknuť zložitejšie rámy, prípadne netrúfnu si zainvestovať do foriem pre viac veľkostí.
- Druhým variantom je, že vývoj rámu a výrobu formy z časti zaplatí objednávateľ a taktiež si navrhne vlastnú geometriu a detaily ako vedenie kabeláže, a pod. V takom prípade si zvyčajne investor vyhradí teritórium (krajiny) kde nesmie číňan takéto rámy predávať.
- Tretím variantom je, že celý vývoj aj výrobu formy si zaplatí výrobca. Takéto rámy nie je možné kúpiť. Tzv. rámy z "nočnej smeny" je iba mýtus.
- Štvrtým variantom sú tzv. repliky originálov. Hovorovo nazývané "fejky". Tieto rámy a komponenty nie sú vyrábané v rovnakej továrni ako originál. S originálom majú spoločný iba vonkajší vzhľad a zvyčajne geometriu. Vlastnosti samotných výrobkov, typ použitého karbónu, vrstvenie karbónu ani hmotnosť nie sú rovnaké ako u originálu. Akékoľvek náznaky, že ide o originál "druhej kvality" je trestné a takéto rámy sa nesmú do EU dovážať.
31.03.2022 - 12:57:28
22
Ja som ten koncept veľmi dobre pochopil, nikde som nepísal, že máte vlastný vývoj. Držím vám palce, úprimne.

Skutočne ma len zaujíma, ktoré to sú tie veľké značky, čo ponúkajú bicykle tak, ako vy.
31.03.2022 - 13:10:58
01
matt Všetci ti tu držíme palce s tvojim novým podnikateľským zámerom, rámy to budú pravdepodobne dobré a Mišo Pňaček lakuje parádne, takže kupcov si nájdu.
Len prosím menej zahmlievania a viac faktov. Stále si nespomenul ani jednu veľkú značku ktorá by predávala napr. rovnaké katalógové rámy ako ty. V tvojej predchádzajúcej správe to naozaj vyznievalo akoby Specialized, Trek, Canyon, Giant ponúkal presne to čo ty, len s iným lakom.
Každá lepšia ,,značka´´ ako ich poznáme, má vlastné know-how, návrhy, formy, inžinierov, carbon layup, testovanie, atď. Potom je tu možnosť pre maloodberateľov alebo jednotlivcov kontaktovať napr. Hongfu, Dengfu, Workswell atď. a brať štandardné ,,katalóg´´ rámy z ich ponuky a spraviť si na to vlastný názov, lakovanie. Sám som nad takým ,,custom´´ rámom dávnejšie uvažoval, samozrejme iba 1ks pre seba.
To nie je nič začo by sa mala ,,značka´´ ako Suncycle hanbiť, sú to rámy testované z overenej fabriky, nie ako napr. napodobeniny z neovereného zdroja z aliexpressu.
Preto neviem prečo si stále neodpovedal na dotazy z kadiaľ berieš rámy, myslím že by to dodalo viac serióznosti ako vytváranie nejakého falošného dojmu mysterióznosti okolo rámov, to viac záujemcov určite neprinesie, ono to môže byť skôr kontraproduktívne na fóre kde zväčša nie je cyklo laická verejnosť.
Ten Workswell R236 aj s kokpitom naozaj akoby z oka vypadol tvojmu bicyklu...ak to nie je on tak ktorý? Viac faktov by prinieslo viac dôvery v tebou ponúkané rámy a v prípade že sa obávaš nejakej konkurencie, myslím že na Slovensku skutočne nehrozí aby ti tu niekto začal konkurovať ,,svojou vlastnou značkou´´ :) Ak chce niekto rám z uvedených fabrík vo vlastnom dizajne, objedná si max. jeden kus pre seba.
Každopádne, nech sa darí, dúfam že Suncycle bicykle neskončia ako Strada.
31.03.2022 - 13:24:04
05
Leony napísal:
matt ...Preto neviem prečo si stále neodpovedal na dotazy z kadiaľ berieš rámy, myslím že by to dodalo viac serióznosti ako vytváranie nejakého falošného dojmu mysterióznosti okolo rámov, to viac záujemcov určite neprinesie, ono to môže byť skôr kontraproduktívne na fóre kde zväčša nie je cyklo laická verejnosť...

Fíha! Prečo by mala mať nejaká spoločnosť zverejňovať svoje know-how vybudované vlastnou poctivou prácou?
31.03.2022 - 13:30:11
04
matt napísal:

Pod velkymi znackami som samozrejme nemyslel niekoho ako Spesl, Trek, Cannondale, Giant atd, ale mnozstvo znaciek po svete a Europe ktore predavaju take mnozstva bicyklov o akych sa moze slovenskych ( aj velkym ) znackam iba snivat.


Prosím, niekto, ktokoľvek, poviete mi, o ktorých značkách sa tu bavíme?
31.03.2022 - 13:47:32
00
keyboard_arrow_up