https://kosice.korzar.sme.sk/c/22874668/madari-pokracuju-v-nakupoch-v-kosiciach-ziskali-dalsie-reality.html?ref=trz

Pomaličky sa nám tu môže z nášho jabĺčka odhryznúť.
04.04.2022 - 12:17:38
00
Žalovali na škúľavého 🤪 …

🔓 : https://dennikn.sk/2796130/sedem-veducich-prokuratorov-obvinenia-z-manipulacie-v-pcolinskeho-pripade-su-absurdne/?cst=1fced11fe77425050ffb03575a61896ac9186702
04.04.2022 - 12:19:27
24
lapaloma napísal:
začneme tou centrálnou inteligenciou, pokračujeme terminátorom a skončíme matrixom :P

btw, tieto veci ti napadajú samé od seba?


Áno a viedla ma k tomu frustrácia z toho že inteligentné osobnosti stále usilovne pracujú na zničení planéty a čím viacej komisií máme tím je viac špinavých/vojnových peňazí tak sa zamýšľam napr. nad tým či virtuálne meny nám v tom pomôžu alebo naopak.

S tou umelou inteligenciou som to asi prehnal možno aj preto že také filmy ako terminátor určite nepozerám.
04.04.2022 - 12:44:44
00
neviem komu z vás niečo hovoria formálne jazyky a automaty ... ale mali sme kolegu, ktorého sme mali za blázna ... ale akosi čim ďalej tým viac ho chápem.

On tvrdil, že voliť by mali len ľudia s IQ nad 120 pričom váha hlasu by zodpovedala výške IQ pričom teda 120 == 1.0 a každé vyššie by malo väčšiu váhu. Ďalej volení môžu byť len ľudia s IQ nad 140, pričom prejdú jednoduchým touringovým testom aby preukázali, že sú inteligentní. Následne každé rozhodnutie tejto vlády pred vstupom do platnosti prejde kontrolou logičnosti a nadväznosti na inú súvisiacu legislatívu.

Neviem, či si to pamätám presne ... ale zhruba takto nejako si to predstavoval a tvrdil, že časom by sa systém sám upratal a zabezpečil by nám blahobyt a kontinuitu
04.04.2022 - 12:56:36
06
Pali65 napísal:
Zdá sa, že viacerí nepochopili Sulíkov nemilosrdný realizmus. Keď povedal, že Rusko nevráti Krym, tak je to prostý fakt. Myslím, že Putin dá prednosť zničeniu planéty v neobmedzenej jadrovej vojne, ako by čo i len uvažoval nad vydaním Krymu Ukrajine. To je prostý fakt a myslieť si čokoľvek iné, je len podliehanie vlastným bludom. Ktokoľvek si myslí, že to je nejako inak, vôbec nepochopil, čo znamená Putinov výrok – "Načo nám je svet, v ktorom by nebolo Ruska".

To isté sa týka nakupovaniu plynu za ruble. Slovensko o tom nebude rozhodovať, jednoducho to určia najväčší odberatelia napr. Nemci, my sa len pekne prispôsobíme, lebo nemáme páky. To je prostý fakt a akékoľvek protikladné tvrdenie len ukazuje na značnú stratu kontaktu s realitou.

Zároveň platí, že okamžité odpojenie ruského plynu bez akejkoľvek náhrady, znamená hrozbu kolapsu Slovenska, tu ani tak nejde o vykurovaciu sezónu, ktorá pomaly končí, ale priemysel a ďalšie súvislosti, o ktorých priemerný Joe Public nemá tušenia, zato Sulík, ako starý perfekcionista, ich má naštudované do prekvapivých detailov.

To nemá nič spoločné s tým, čo by si Sulík želal alebo neželal.

Súhlasím. Sulík je pragmatik. Bohužiaľ keďže je politikom a zástupcom vládnej strany tak by sa v niektorých situáciách a pri niektorých otázkach mal držať hesla "mlčať je zlato". Pretože presne toto teraz bude zneužívať ruZká propaganda.
04.04.2022 - 12:58:39
07
https://www.pravda.com.ua/news/

Polsko, Lotyšsko, Litva a Estonsko se připravují na zahájení procesu dopravní blokády Ruska a Běloruska v příštích 48-72 hodinách.
Oznámil to náměstek ministra infrastruktury Ukrajiny Mustafa Nayem v kanálu Telegram, píše " European Truth ".
"Minulý týden jsme oficiálně požádali naše kolegy, aby zastavili jakoukoli silniční dopravu s Ruskem a Běloruskou republikou. Děkujeme všem ministrům dopravy těchto zemí. Reakce je okamžitá. Čekáme na konečný výsledek," napsal.
V případě kladného rozhodnutí se podle Nayema ​​zcela uzavřou hranice s Ruskem a Běloruskem, a proto se silniční doprava a veškerá doprava znemožní.


PS: Tam majú jasno čo robiť !
04.04.2022 - 12:59:55
07
Jaroh napísal:
Pali65 Minulý týždeň som počúval v podcaste Karola Hirmanna, ktorého v tomto prípade považujem za relevantnejšieho experta ako Sulíka, pretože je nezávislý a tejto otázke sa venuje desaťročia, si myslí, že technologicky a logisticky je Slovensko, začlenené do Európskej únie, schopné zvládnuť aj omamžité odpojenie plynu pri určitých obmedzeniach, ktoré by však hospodárstvo Slovenska výrazne neohrozili.
Ja si to interpretujem tak Sulík blufuje, pretože pre jeho ministerstvo je skrátka jednoduchšie, pohodlnejše platiť rublami ako riešiť nejakú otravnú krízu. Ale rozhodovať o tom nebude on, takže si môže hovoriť, čo chce.


Ak by sa odpojilo len Slovensko, problém by to nebol. Ak by sa Európa odpojila ako blok, prinieslo by to nedozierne následky, lebo už v minulosti sme videli, ako sa najväčší konzumenti (hlavne Nemecko) správali sebecky, veď čo iné je celý projekt Nordstream? Ak by na to došlo, skúsenosť hovorí, že tí najsilnejší pôjdu tvrdo po svojich záujmoch a my môžeme akurát tak handry fajčiť.

Dobrý šachista hrá vždy s rozvahou a predvída ďalšie kroky. Je takmer isté, že by vypli Duslo Šaľa (majiteľ Babiš určite rád podporí Smer v kampani) s vážnymi následkami pre poľnohospodárstvo, drasticky by bola postihnutá metalurgia a mnohé ďalšie priemyselné odvetvia. Sulík má pozbierané všetky možné analýzy a pripravené scenáre, je v tomto až aspergersky puntičkársky a pochybujem, že máme vo vláde kohokoľvek, kto by bol lepšie pripravený na to, čo prinesie budúcnosť pri rôznych scenároch. Čo ja viem, tak okamžité odstavenie plynu by vyvolalo také otrasy v spoločnosti, že Smer a Hlas by sa už mohli tešiť na ústavnú väčšinu.

Sulík neblufuje, lebo má presne zmapovené, čo by sa pri rôznych scenároch odstavovalo a v akom poradí. O tom, že to je "pohodlnejšie" môže hovoriť naozaj iba niekto, kto nevidí za oponu.

A ďalšia vec – výrok, o tom, či bude "nevyhnutné platiť za plyn rubľami", sa opiera zásadne o to, ako sa k tomu postavia najväčší hráči, my v tom ťaháme za kratší koniec. Sulíkovi kritici to strašne radi citujú bez kontextu, lebo sa im to hodí. Ak by totiž Nemci ustúpili a rozhodili sa, že budů naďalej plyn odoberať a platiť rubľami, tak je Sulíkov výrok na 100% pravdivý a v tom širšom kontexte je aj myslený a povedaný.

Ak niekto v tejto chvíli intenzívne pracuje na tom, ako sa odpojiť od ruských dodávok, tak je to on.


Naposledy upravil Pali65 dňa 04.04.2022 - 13:04:54, celkovo upravené 1 krát.

04.04.2022 - 13:02:06
06
lapaloma napísal:
neviem komu z vás niečo hovoria formálne jazyky a automaty ... ale mali sme kolegu, ktorého sme mali za blázna ... ale akosi čim ďalej tým viac ho chápem.

On tvrdil, že voliť by mali len ľudia s IQ nad 120 pričom váha hlasu by zodpovedala výške IQ pričom teda 120 == 1.0 a každé vyššie by malo väčšiu váhu. Ďalej volení môžu byť len ľudia s IQ nad 140, pričom prejdú jednoduchým touringovým testom aby preukázali, že sú inteligentní. Následne každé rozhodnutie tejto vlády pred vstupom do platnosti prejde kontrolou logičnosti a nadväznosti na inú súvisiacu legislatívu.

Neviem, či si to pamätám presne ... ale zhruba takto nejako si to predstavoval a tvrdil, že časom by sa systém sám upratal a zabezpečil by nám blahobyt a kontinuitu


Chceš aby bol aj taký “ Tulenik “ v parlamente ?! V kontexte už spomenutych nám známych “ vedomosti “ naberá tento koncept , povedal by som , mierne “ trhliny “ .
04.04.2022 - 13:03:33
00
39. deň okupácie boľševíkom …

🔓 : https://dennikn.sk/2796300/vyvoj-bojov-39-den-rusi-pri-kyjive-utrpeli-jednu-z-najpotupnejsich-porazok-vo-svojich-dejinach/?cst=cbc26a7a199bd5c70168bdc41cd94bf162e0500c
04.04.2022 - 13:04:28
00
lapaloma napísal:
neviem komu z vás niečo hovoria formálne jazyky a automaty ... ale mali sme kolegu, ktorého sme mali za blázna ... ale akosi čim ďalej tým viac ho chápem.

On tvrdil, že voliť by mali len ľudia s IQ nad 120 pričom váha hlasu by zodpovedala výške IQ pričom teda 120 == 1.0 a každé vyššie by malo väčšiu váhu. Ďalej volení môžu byť len ľudia s IQ nad 140, pričom prejdú jednoduchým touringovým testom aby preukázali, že sú inteligentní. Následne každé rozhodnutie tejto vlády pred vstupom do platnosti prejde kontrolou logičnosti a nadväznosti na inú súvisiacu legislatívu.

Neviem, či si to pamätám presne ... ale zhruba takto nejako si to predstavoval a tvrdil, že časom by sa systém sám upratal a zabezpečil by nám blahobyt a kontinuitu


to by znamenalo že môj hlas by mal väčšiu váhu ako hlasy väčšiny ostatných, navyše by som mohol byť aj zvolený :D to nechceš.... :tmi:
04.04.2022 - 13:11:21
02
i.kym-cdn.com
04.04.2022 - 13:15:01
417
Ja nie, ten kolega chcel. On bol cisty aspenger liznuty autizmom
04.04.2022 - 13:16:19
01
To, že vetu “dnes svieti slnko” dokážeš zmršiť na niečo ako “plazmový termoreaktor dnes šajnuje” neznamená, že si inteligentný. Tolko k tuleňovi.
04.04.2022 - 13:20:39
29
Jaroh tento podcast si myslel?

thumb_up0thumb_down

Ak áno, tak by si mal vedieť pár vecí.

1. Hirmann bagatelizuje ekologické následky používania štiepky, ktorý osvietení ľudia nazývajú radšej "biomasaker". Množstvo biomasy a lesov, ktoré padli za obeť plus ničenie aj vzácnych lesov, to nepovažujem za riešenie. Individuálne kúrenie drevom samozrejme existuje, ale priemyselné pálenie lesov v elektrárňach, je otrasná metóda, na tom nič nemení fakt, že Európa momentálne drancuje najmä americké lesy.

2. Spomína, že Westinghouse má riešenie pre naše jadrové elektrárne. Nemá, pokus vyrobiť alternatívne palivo pre ČR skončil zle, palivové články sa v prevádzke ohýbali a praskali, napokon to Česi vzdali a začali opäť nakupovať v Rusku. Čítal som článok, v ktorom bol údaj, že vývoj špecifického paliva do našich JE by trval 4-5 rokov.

3. Slovnaft je nastavený špecificky na ruskú ropu. Opäť som čítal nejeden článok, v ktorom sa odborníci zhodli, že prejsť na inú surovinu by znamenalo zásadnú zmenu technologických celkov, čo sa nedá urobiť rýchlo a predstavuje nemalé investície.

Všetko, čo píšem, sa dá vyhľadať.
04.04.2022 - 13:59:52
01
Zubesuch napísal:
link na podcast? .


Prisámnohu neviem, už sa mi zmazal. Ono to myslím boli dva podcasty dosť blízko za sebou, jeden asi bol ten, čo nazdieľal Pali65 vyššie, ale ten druhý neviem z tej apky vydolovať. Moja chyba ...
04.04.2022 - 14:03:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up