Ak si aspon trochu vyšší a zdvihneš bicykel na strechu a chceš bicykle voziť casto, tak by som strechu nezavrhoval. V mnohých pripadoch je strecha praktickejšia ako ťažné.
15.04.2022 - 08:30:43
05
Hazard napísal:
Keďže som ešte nedoriešil nosič, rád by som sa opýtal či má niekto skúsenosti s nosičom aj na zadné dvere. Alebo je to blbosť?

Ja používam na Yeti nosič na piate dvere Thule . Je nad svetlami aj značkou, vozím 2 el. bajky ale batériu vyberám. Lahšie sa to zdvíha, a celé to vyšlo 100euro pretože som ho kupoval tu na bazári.
15.04.2022 - 08:44:13
00
Nosic na zadne dvere som mal (na 3 bicykle, beznejsie su na 2), ale otravovalo ma ze som nehol otvarat dvere z nalozenymi bicyklami. Aj ked bol nasadeny len prazdny nosic, tak vzpery na zadnych dverach to nedavali, neudrzali dvere otvorene. Hold ten nosic mal 8 kg. Pomohla az vymena vzpier. A myslim ze ho ani oficialne neodporucaju ak mas elektricke ovladanie zadnych dvier.
Tiez som ho mal umiestneny nad svetlami / znackou, inak by to nebolo oficialne povolene. Ale znamena to aj ze oproti guli su bicykle vyssie a trcia aj nad urven strechy.
15.04.2022 - 08:49:59
00
Nosič použijem pár krát do roka. Teraz by som musel zainvestovať aj do ťažného a aj nosiča (lebo to všetko išlo s predajom auta preč) a to sa mi veľmi nechce. Predtým som mal gulu na dvoch autách (kombi a potom sedan). Keď idem sám, tak bajk fuknem do kufra v pohode, keďže mám teraz kombi (Kia ceed SW), ale keď by som chcel tri/štyri bajky... ak na strechu, tam by ma lyžiny + nosič vyšli ako kúpa a montáž ťažného.
Ako nosič bicykla som pozeral napr. toto:
https://www.autorelax.sk/thule-freeride-532-4x

Lacnejšie nosiče na strechu sú napr. Menabo. Máte s týmito nejaké skúsenosti. Menabo som mal na ťažné a bolo celkom v pohode...

No nič budem musieť si to ešte nechať uležať v hlave a uvidím...
15.04.2022 - 14:22:13
00
Je možnosť, že budeš ťahať aj vozík? Keď si mal predtým ťažné
15.04.2022 - 14:45:41
00
Ja mám na strechu ale mám extra nízke auto. Dám tam aj 4 v pohode a je to rýchle a praktické :) Dva nosice mám tie kde koleso ide do kufra, tie využívam najradšej. Menabo Bike Pro. Len tá hliníková lišta by mohla byť dlhšia.
15.04.2022 - 14:49:23
00
Izzy68 napísal:
Je možnosť, že budeš ťahať aj vozík? Keď si mal predtým ťažné


Nie, ťažné som mal len kvôli bajkom...
15.04.2022 - 14:58:27
00
A chce sa ti s tým furt naťahovať ? Nosič na strechu dáš na jar, na jeseň zloziz.
15.04.2022 - 16:02:12
02
Ano, to je obrovska výhoda.
15.04.2022 - 16:15:26
00
Ak uvazujes o 3-4 bikoch tak nosic na zadne dvere vyrad. Vacsina aut zniesie na zadnych dverach 2 biky, vyrazna mensina 3 ale len niekolko modelov 4. Tak to bolo ked som to pred rokmi riesil. Napr. Nissa Pathfinder zniesol len 3. Na tvoju KIU odhadujem max 2.
15.04.2022 - 20:49:00
00
Tak, na zadne dvere mam, prilezitosrne pouzivam (lebo nemam gulu a relativne vysoka strecha ma aj tak nestandardne nizke povolene zatazenie, 35kg ak sa nemylim),pre mma ok aj so znamymi nevyhodami, v pohode ale max 3 som viezol,tetrisovo.
17.04.2022 - 16:35:43
00
jordi napísal:
A chce sa ti s tým furt naťahovať ? Nosič na strechu dáš na jar, na jeseň zloziz.


tak ono ide aj o to, ako často sa to bude prepravovať... mňa napr. na mojom bývalom mitsu lanceri neskutočne nosiče na streche srali (lebo som si nedal gulu a potom už 400 € za gulu a 400 e za nosič bolo veľa), proste špatilo to vzhľad sedanu na streche, ale praktické to bolo, to hej, som vyšší človek, takže nakladanie, vykladanie uplne v pohode...

teraz na ceedku SW som guľu dal, lebo bajky prevážam len z času na čas, takže tých pár krát do roka, mi to až tak nevadí, ale je pravda že vozím 2, maximálne 3 kusy... a plus sem tam vozík sa zíde, keď treba dačo previezť na chalupu...

ten nosič na dvere, to asi ani neuvažuj, to mi príde skôr ako taká núdzovka, že keď to nejde inak, ale na nejaké pravidelné nosenie asi nie... to je ťažko, každý má inú potrebu, praktickosť, atď.
17.04.2022 - 20:25:03
00
madbugie priznám sa, že vzhľad je asi to posledné, čo by si pri vození bicyklov reišil, ale šak ok :-).

Strešné nosiče majú ešte ďalšie výhody:
- na dovolenke či skrátla viacdňovom pobyte nemusíš riešiť, kam s nosičom, keď práve nepotrebuješ voziť bicykle;
- a aj doma je rozdiel skladovať tri či štyri nosiče na strechu, to núdzovo hodiš aj pod postele a pod... alebo jeden na guľu, ten je aj v zloženom stave neohrabaným kusom nábytku;
- v daždi dostávajú bicykle na guli gigantické dávky špiny (prach, blátičko, voda, soľ = brusná a rozožierajúca zmes) oproti tým na streche... v cestovke som najazdil veľa veľa kilometrov v daždi s bicyklami aj na streche aj na guli naraz, rozdiel bol viditeľný na prvý pohľad, nechcem vedieť, ako sa to podpísalo na ložiskách, klzných plochách a pod,;
- s bicyklami na streche sa predsa len lepšie parkuje.
Ale iste, ako som písal vyššie, podmienkou je, že tie bicykle dokážeš na strechu zdvihnúť a manipulovať s nimi.
17.04.2022 - 20:53:51
01
A potom pozor na vjazdy do podzemných garazi (a inych nizsich miest)
17.04.2022 - 20:57:29
00
Nižšie miesta nevadia, aj na vysokom SUV si o kus nižší ako nákladné auto a 99% ciest je stavaných pre nákladné autá.
Hej, na vjazdy do garáži a pod. treba pamätať, ale je to jednoduchšie ako odhadovať cúvanie s nosičom na guli.
17.04.2022 - 21:07:15
00
keyboard_arrow_up