závod -u m. jednotka vyvíjajúca istú hosp. činnosť, podnik; jeho organizačne samostatná časť: poľnohospodársky z., lesný z.;
odštepný z.;

preteky

k veci o 10 rokov ked budes pracovat ti 30e nepride vela ale to budes rad ze sa vobec prehovoris ist na bike :(
13.05.2022 - 15:35:20
08
XCBoy donedávna 10-15, teraz 30. Možno koľko získajú sponzorov.
Ak sa ti to zdá moc, počkáš chvíľku po štarte a pôjdeš bez čísla. A čas si porovnáš.
13.05.2022 - 15:42:07
00
Nečudoval by som sa, ak by bola tohtoročná účasť o niečo nižšia. Vysoké štartovné neznamená hneď vyšší zisk. Ako som písal vyššie, o niečo lacnejšie štartovné môže prilákať oveľa viac nadšencov. Dalo by sa to prirovnať k Lafferovej krivke.
13.05.2022 - 16:00:31
03
XCBoy ak sa nevyzbiera aspoň na náklady, ďaľší rok nemusí byť taká ochota organizátora.
13.05.2022 - 16:17:24
00
Je to ako so vsetkym, vsetko (umerne-neumerne?) zdrazuje. Vyssie naklady, mozno menej sponzorov… Na druhu stranu, malokto z nas si vie predstavit co vsetko obnasa priprava takej akcie, ci uz malej-lokalnej, alebo velkej. My vidime tych par hodin co sa zdrzime na preteku, lenze pripravy, vybavovacky, priprava trati, zabezpecenie dobrovolnikov a vsetko okolo toho prebieha mesiace dopredu. A teda silno pochybujem ze si organizator natom nabali vacky. Skor som pocul skusenosti ze si vobec musi neraz zobrat pozicku a nasledne ju po skonceni zo vstupneho vyplati... Tiez si vsimam tento “trend” a samemu sa mi nelubi, ale budme radi ze sa stale najdu ludia co to pre nas robia na ukor svojho volneho casu, a pokial im aj “nejaka stovka” zostane tak absolutne ju nezavidim. Len v mojom okoli minimalne na tento rok skoncili styri akcie, tak si vazme tie co pokracuju ;-)
13.05.2022 - 16:27:41
17
Asi tak, plus nevies kolko realne sponzori aj davaju. Sice nie z cyklistiky ale z inej oblasti sportu mam trochu prehlad. Vsetko islo rapidne hore, plus nikto nevidi kolko casu a ludskych zdrojov stoji priprava planovanie a teraz nemyslim iba v den turnaja. V Septembri skoncime seriu podujati (ktore zacinaju v Maji) a viac menej hned musis zacat organizovat a vybavovat odznova.
13.05.2022 - 16:29:17
00
Ja im to nezávidím. Samozrejme som rád, keď to organizujú a určite im doprajem aby na tom zarobili. Ale ide skôr o tú neefektívnosť. Keď výška štartovného odradí už len 50 ľudí, tak je to pre organizátora menej výhodné, než keby to startovne dal nižšie a "donútil" aj tých kvázi 50 ľudí aby si zaplatili. Nie každý jazdí za nejaký tím alebo pod nejakou predajňou, ktorá tie štartovné sumy s radosťou prepláca.
13.05.2022 - 16:53:39
00
Podla mna sa na to pozeras velmi teoreticky cez ponuku a dopyt. Ja nemam s maratonmi skusenosti ale treba pozerat aj na to ze v nasich podmienkach nemaju podobne akcie kapacitu aby organizacne zvladli ked sa tam nahrnie 1000 ludi za vstupne 10eur. Cize radsej tam bude menej ludi ale takych ktori si chcu realne zapretekat.
13.05.2022 - 17:07:27
01
XCBoy napísal:
Ja im to nezávidím. Samozrejme som rád, keď to organizujú a určite im doprajem aby na tom zarobili. Ale ide skôr o tú neefektívnosť. Keď výška štartovného odradí už len 50 ľudí, tak je to pre organizátora menej výhodné.....

Čo keby si sa ozval priamo organizátorom, že im s tým pomôžeš. Že máš aj zopár dobrých nápadov. Budeš nápomocný a budeš mať šancu vnímať to z iného pohľadu.
13.05.2022 - 17:18:31
03
XCBoy napísal:
To som jediný komu tie tohtoročné sumy za štartovné na XC závodoch prídu ale že úplne prehnané? Skoro 30 eur? To je už iný extrém.

Pred 15 rokmi to bolo v Rakusku uplne normalne startovne.
Pozeral som, tento rok 70-90 € a napriek takemuto startovnemu a ucasti 300-500 hobikov niektore zaujimave zanikli...
13.05.2022 - 20:49:06
00
XCBoy napísal:
Chápem, sú tam aj iné výdavky, ale je tam aj XY sponzorov.

Ak do tyzdna zozenies dvoch co daju min. 500 Eur, tak ta do timu vezme hociktory organizator, este ti da 10-20% z vyfakturovanej a zaplatenej reklamy.

Taki, co ti daju 5000 na fakturu, ale vypytaju 3000 na ruku sa nepocitaju...
13.05.2022 - 20:56:17
01
caute vospolok nieje tu niekto kto pracuje v zapadoslovenskej distribucnej ZSE? potrebujem overit jednu info
13.05.2022 - 20:59:33
00
XCBoy napísal:
To som jediný komu tie tohtoročné sumy za štartovné na XC závodoch prídu ale že úplne prehnané? Skoro 30 eur? To je už iný extrém. Chápem, že každý chce zarobiť ale toto mi príde už trochu moc. Za tú 1 porciu jedla, tyčinku a kofolu v cieli.

Ahoj, nedá mi nezareagovať....tento rok bude 7mi rok, čo spolu-organizujem maratón. Konkrétne náš maratón pripravujeme celý 3ja! ľudia. Uprímne, tento rok som bol za to, skončiť s tým, a prežiť kľudné leto. Žiaľ, bol som prehlasovaný. Taktiež sme boli nútený zvýšiť štartovné. Dal by sa o tom napísať krásny článok, a myslím, že by velmi veľa ľuďom otvoril oči. Organizácia maratónu tu na SK, dovolím si tvrdiť, aspoň z toho čo viem od ostatných organizátorov, je čisto otázka nadšenia. Určite sa nejedná o zárobkovú činnosť. Časomiera, záchranári, jedlo, nápoje, občerstvovačky, značenie trate, brigády na trati, behačky okolo povolení...to keby som sa tu rozpísal, koľko to všetko stojí, verím, že by si ten príspevok ani nenapísal. Neber to prosím v zlom ;) , ak sa Ti zdá 30€ veľa, skús sa nakontaktovať na organizátorov konkretnej akcie ,a myslím, že budú veľmi radi, ak im hoc-ako pomôžeš, a na vlastnej koži si výskúšaš, čo všetko to obnáša. :handshake:
13.05.2022 - 21:31:25
013
Som rád, že sa vyjadril aj niekto, kto je toho súčasťou. Vďaka za vysvetlenie. 🙂
Už keď je otvorená táto debata, nebol nápad ohľadom toho, že by napríklad študenti, ktorí sa preukážu nejakým dokladom (isic), mali trochu zvýhodnené štartovné?
Ja som ten príspevok tiež nepísal ofenzívne. Písal som to proste z pohľadu študenta, ktorý by tých XC maratónov chcel stihnúť viac. Nevšimol som si ani na jednej súťaži, že by tam bolo nejaké (aspoň symbolické) zvýhodnenie pre študentov.
13.05.2022 - 21:41:12
01
XCBoy - nápad je to dobrý, a minimálne my sa nad ním zamyslíme. :y: Chápem, že študenti to majú ťažké. Len väčšinou tá registrácia/prezentácia prebieha v takom zhone, že nie je čas tieto veci nejak riešiť (ISIC, občianske atd.). U nás konkértne sa snažíme aspoň odmeniť/motivovať všetkých do 18 rokov, taktiež aj každá žena si napríklad odnesie aspoň kvet :f: , alebo dávame symbolický balíček najstaršiemu účastníkovi. No je to veľmi individuálne. Máme tu síce Škoda Bike open tour, ale chýba tu určite nejaký ozaj silný sponzor, čo by skúsil pozdvihnúť úroveň horskej cyklistiky na Slovensku. Ja osobne tých nápadov mam veľmi veľa, ale realita mi každý rok, nepríjemne otvorí oči..žiaľ.
13.05.2022 - 21:56:08
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up