Presunúť XCM Slovenský raj na jar, organizovať ho v lete alebo na jeseň?
jar 10% [ 8 ]
leto 27% [ 21 ]
jeseň 62% [ 48 ]
Celkový počet hlasov : 77
http://www.xcmaraton.sk/XCMslovakparadise2008w.jpg - veľkosť cca 2 MB

neoficiálna mapa XCM slovak paradise 2008

tmavá zelená - okruh 40 km
oranžová - okruh 20 km

trasy budú premerané v teréne, chystáme značenie, smery jazdy, fotografie križovatiek, profily, GPS údaje atď. atď.

všetko beží :-)

očakávame naozajstných cyklistov :-)


paradicka tak to ste si pekne svihli :) len tak dalej, dufam ze coskoro budu aj ine info ktore k tomu patria, v tom kute Slovenska som este nebola - tesim sa, len pre info aky je stupen narocnosti na 20 a aky na 40-ciatke?
10.07.2008 - 21:54:45
00
40 km okruh je náročný - zvládne ho však každý "rozumný" biker, ktorý si vie rozložiť sily a hlavne vychutnať trať - popis bude na webe

20 km je pre slečny, dámy, pre ktoré je dôležitejsia vyzáž a jednoducho si nemôžu dovoliť príliš vyšportovanú postavu :-) skrátka taká malinka pre malinky (malina ostružina - druh lesného plodu - to som vymyslel teraz :-))

A hlavne pre ockov a deti od 12 do 15 rokov, ktoré snáď treba naučiť, že ak sa budú vedieť v lese správať, tak je ten les pre nich bezpečnejší ako cesta :-)

No a tá 20-ka je hlavne pre cyklistov, čo sa nechcú trápiť ale radi si odskočia na spišské špeciality, lebo práve na otočke 20-ky bude druhý bufet, kde okrem "športovo" ladeného občerstvenia od enervitu budú slovenské špeciality - slaninou počnúc alebo končiac ? :-) :-) :-)
11.07.2008 - 08:50:40
00
Paralelne s prípravou prihlasovacieho systému a full webu :-)
pripravujeme ceny :-)

Takže pre všetkých čo prídu, pokúsia sa zdolať vybraný okruh bude v cieli pripravená tombola so zaujímavými cenami.

Hlavná cena: http://www.xcmaraton.sk/xc/index.php?page=2#cenyatombola

a nekončíme pri hlavnej cene :-)

Cien bude tak ako minulý rok strááášneee veľa :-)

Informácia o prejdení cieľom bude slúžiť pre zaradenie do tomboly, teda aj v prípade, keď pretekár nedokončí okruh, ale príde k rozhodcom a nahlási túto skutočnosť v cieli, bude zaznačený a postúpený do tomboly :-)

Dúfam, že je to dostatočná motivácia, aby sme predošli občakávaniu a vyhľadávaniu pretekárov, ktorí vzdali, ale nenahlásili danú skutočnosť cieľovým rozhodcom :-)


Naposledy upravil petos dňa 31.07.2008 - 10:46:11, celkovo upravené 1 krát.

12.07.2008 - 09:26:52
00
jemná zelená, zinkovo sivá, bordová a oranžová

to sú farby reklamných tričiek, ktoré si budete môcť vybrať pri ON-LINE registrácii - už čoskoro :-)

návrh tričiek na: http://www.xcmaraton.sk/

P.S.
povolenia máme snáď všetky :-)
15.07.2008 - 21:31:26
00
kedze som domorodec (teda skoro) , rozhodol som sa ze tenoto maraton bude vobec moj prvy - moja absolutna
premiera :oops:

Uz teraz sa tesim, a prajem organizatorom hojnu ucast bikerov a samozrejme špičkovo zvladunute preteky
18.07.2008 - 15:42:54
00
Ja som absolvoval prvé ročníky maratónu - ešte pod hlavičkou Eubike. Minulý rok som z pracovných dôvodov musel maratón v Slovenskom raji vynechať zo svojho kalendára, čo ma veľmi mrzelo, bo to prostredie a prírodné kulisy sa fakt inde na Slovensku nenájdu... Už teraz sa teším, v septembri stojím isto na štarte... 8)
18.07.2008 - 20:49:42
00
Dopĺňame časť portálu venovanú sponzorom,

pre Vás ešte zajtra doplníme do ON-LINE informačného a prihlasovacieho systému možnosť výberu mäsitého alebo bezmäsitého jedla,

jemné kozmetické úpravy, číslo účtu a ŠTARTUJEME :-)

pre nedočkavých - plne funkčná testovacia verzia:

http://www.xcmaraton.sk/xc

:!: :?: upozornenia, otázky a návrhy na zlepšenie a iné poprosím tu a hlavne pred pretekami :-)

chceme patriť medzi najlepších organizátorov :P

XCMARATON.SK je snáď prvý krok

druhým by mala byť kvalitná tlačovina

držte palce
18.07.2008 - 23:34:07
00
Taky maly dotaz preco oproti minulemu roku nie je kategoria junior aj na dlhej trati ?
18.07.2008 - 23:58:16
00
Ďakujem za otázku :-)

Odpoviem, ale najprv sa opýtam ja:

"Prečo na ostatných maratónoch - česť výnimkám - sa juniori nevyhodnocujú hoci môžu štartovať?

Prečo v Rakúsku mohli juniori ísť len 27 km?

Prečo pre Slovenský pohár XCM jednoducho juniori neexistujú?

Prečo?"

Takže sľúbená odpoveď:

Minulý rok bola trať len 30 km a juniori išli 2 okruhy. Tento rok je trať predĺžená a tým pádom je jeden okruh náročnejší.

No a tu je odpoveď na všetky otázky: Každý tréner omdlieva, keď juniori idú dlhú - mladý organizmus by nemal mať takúto dlhodobú záťaž v súťažnom tempe.

Naše preteky by mali byť aj o tom, ako prilákať mladých ľudí k pohybu, no a keď sa na štarte zjavia namakaní borci TYPU - viď juniorov v prvej desiatke CMS
http://www.cyklo.sao-tatry.sk/2008/mtbcup/centrvysledky.php - zelená farba

tak neviem či mladí čo idú svoj prvý maratón to nezabalia už na štarte pri pomyslení na 80 km trať :-)

Sám som začínal na SLOVENSKOM RAJI - boli tam aj pretekári z Čiech a zobrali čo sa dalo :-), len trať mala necelých 60 km, čo bolo prijateľné.

Ako organizátor tiež nemôžem urobiť všetky kategórie pre dlhú, strednú a krátku trať z dôvodov primeranej úrovne - víťazi dostávajú hodnotné ceny, aby sme pritiahli aj kvalitných pretekárov, ktorí by mali byť pre mladých vzorom :-)

Takže stačí, vysvetlenie?

Ja osobne by som aj v CMS dal juniorov len na pol maratóny :-) Je to drina a kto si myslí, že sa nezoderie ... ono ho to niekde v štyridsiatke počká :-)
19.07.2008 - 09:18:03
00
petos aj gekon69 je jedným z tých, čo sú označení zelenou :wink: to vieš niekoho zaujímajú ceny niekoho niečo iné...
19.07.2008 - 11:51:31
00
Som sice z tych menovanych zelenych ale nejde mi o ceny (uz vobec nie pri tomto maratone lebo nie je zaradeny do CMS takze body zato nebudu ... ) ale ide mi prekonat sam seba .... minuly rok som v krcoch dosiel jedno kolo slanskeho CM (moj prvy maraton a tearz som s dlhou nemal problem .... cize ide viac menej o moje uspokojenie .... co sa tyka tohoto maratonu v raji tak rad pridem a kedze to bude po sezone pojdem hoci len kratku ale ta poznamka o kategorii junior bola len zo zvedavosti lebo v brezne priklad mali juniori dlhu a ako som pisal aj v raji minuly rok .... dakujem za odpoved tak juniori si to rozdaju na kratkej :)
19.07.2008 - 19:56:09
00
bol som minulý rok... trat nadherna... skoda toho asfaltu.. ked už tak aspoň odhrnúť ten štrk na asflte na ktorom som sa skoro vysypal... myslím, že som tam videl niekoho, kto nemal toľko štastia

to s tými farebnými tričkami nebol dobrý nápad... som veľmi nerozhodný človek :lol:
19.07.2008 - 21:27:46
00
Takže zvyšujeme výkon, a pridávame na 90 %.

V auguste budeme pripravení na 100%, no a :

27. 9. 2008

OČAKÁVAME NAOZAJSTNÝCH CYKLISTOV :-)

informácie, prihlasovanie, číslo účtu, všetko beží a to všetko

nájdete na http://www.xcmaraton.sk

Keďže tých informácií je veľa a je ich potrebné dostať na web, tak budú pridávané postupne :-)

Maximálne úsilie teraz smerujeme na úpravu trate, nejaké zaujímavé foto a hlavne sľúbenú tlačovinu :-)
21.07.2008 - 22:23:40
00
Neviem ako u Vás, ale niekde je to fakt na figu borovú,

bol som tu u nás na Hnilčíku a nechápal som, čo je schopný dážď za dva dni.

To ako keby niekto hore držal obrovskú nádrž a naraz ju vypustil - kamene, štrk, stromy, betón - to všetko išlo ako keby to boli len kulisy z papiera a polystyrénu.

Dúfam, že vzniknuté škody naši ľudia rozchodia, a že to všetko dobre dopadne.

Prípravy na XCM sa trochu spomalili, ale do jesene určite stíhame :-)

Doplnili sme nejaké "ceničky" do tomboly.

http://www.xcmaraton.sk

A máme už aj prvých prihlásených :-)
25.07.2008 - 15:09:12
00
Status o stave registrácie budeme meniť v priebehu budúceho týždňa- znamená to, že ten kto zaplatil zistí túto skutočnosť až na týždeň - ekonómka má dovolenku :)
27.07.2008 - 22:21:34
00
keyboard_arrow_up