lebo to robila nejaka iniciativna teta :)
06.06.2022 - 20:11:46
02
Zmena trate mi vyhovovala, je pravda že chýbal úsek hrebeňa od Inovca, avšak úvod bol za mňa 100x praktickejší. Značenie a zabezpečenie bez výhrad.

Prezentácia a zázemie 100%. Teším sa na ďalší ročník.
06.06.2022 - 20:26:53
10
Presne toto... začiatok bol tentokrát lepší, minulý rok som zbytočne stratil čas, nakoľko na štarte sa nahromadilo priliš skoro veľa ľudí, keďže si to hore vyšlapali s väčším predstihom , prvý kopček na lúke len strielali prevody, veľa ľudí sa tam zaseklo čím zabrzdili aj ostatných, ktorí by to v pohode vyšlapali :D a následne strmý zjazd cez rigole , kde človek samozrejme nechcel nikoho ohroziť, tak radšej neobiehal :D tak som akurát tak spálil brzdy :D idealne začiatky sú práve takéto so širokou cestou kde sa to vyselektuje podľa výkonnosti jazdcov :-)
06.06.2022 - 21:04:08
01
Vacsionou sa zdrziavam pri negativnom komentovani maratonskych trati, ved organizacia pretekov je najcastejsie stratova zalezitost zopar nadsencov. V pripade Kalnicy ale dovolim si kritiku. Pokaziliste trat. Stara bola omnoho lepsia, mala nejake technicke prvky a prejazd po hrebeni bol fakt super. Tohtorocna dupanica lebo inak sa to nazvat neda bolo velke sklamanie. Tie vyjazdy po sotolinach a asfaltach budis, no uz zjazdy velakilometrove po rychlych zvazniciach, cele zle. Na tejto trati bol som prvy a posledny krat.
06.06.2022 - 22:00:11
02
Lechu napísal:
Vacsionou sa zdrziavam pri negativnom komentovani maratonskych trati, ved organizacia pretekov je najcastejsie stratova zalezitost zopar nadsencov. V pripade Kalnicy ale dovolim si kritiku. Pokaziliste trat. Stara bola omnoho lepsia, mala nejake technicke prvky a prejazd po hrebeni bol fakt super. Tohtorocna dupanica lebo inak sa to nazvat neda bolo velke sklamanie. Tie vyjazdy po sotolinach a asfaltach budis, no uz zjazdy velakilometrove po rychlych zvazniciach, cele zle. Na tejto trati bol som prvy a posledny krat.


V pohode, konštruktívna kritika môže byť prínosom. Dovoľ pohľad od autora trate. Tvoje postrehy beriem a uvedomoval som si ich už pri tvorbe trate. Avšak stará trasa (cez Inovec) už chcela zmenu a veľa ľudom vadil dlhý výšlap zo Selca na Inovec. Mali sme tam síce nejaké varianty, ale skôr kozmetického charakteru, plus v jednej časti pohoria prišlo k zmene vlastníka. A ten nedal povolenie. Takisto bolo potrebné riešiť aj zmenu 20 km trasy. Iste uznáš, že možností nie je veľa a to vzhľadom na polohu Kálnice, nadmorskú výšku, ale i samotný bikefest. Nevieme totiž využiť celý areál, ale musíme sa každoročne prispôsobiť ďalším disciplínam, stánkom, množstvu ľudí a podobne. To všetko sú faktory, ktoré značne limitujú možnosti štartu, cieľa, prejazdu, bezpečnosti a možnosti organizácie. Navyše cesta dolinou je prístupová cesta k chatám a každým rokom tam jazdí množstvo ľudí. To všetko musíme brať do úvahy. Ďalším problémom je nadmorská výška a ak chceme dostať ľudí na hrebeň, tak musia nastúpať z Kálnice minimálne 600 metrov. Sťahovať ich do iných dolín je takmer neriešiteľné, pretože štart a cieľ vieme urobiť len na dvoch miestach, z vyššie uvedených dôvodov. A keďže pri veľkom okruhu sme chceli pre tento rok zachovať dĺžku okolo 50 km, tak nám vypadli aj niektoré zamýšlané technické úseky. Uvažujeme aj nad 80 km trasou, kde by mali jednoznačne byť.
Musíme brať do úvahy aj fakt, že trasu nerobíme pre pár makačov, ale čo najširšie spektrum cyklistov a tak je pre nás priorita bezpečnosť. Do úvahy pripadajú 2 - 3 prepojenia, avšak aktuálne sú v zlom stave a museli by sa upraviť. Určite však budeme s trasou pracovať a oceníme postrehy, rady a tipy. Vďaka.
06.06.2022 - 22:25:57
110
Našiel som cyklopočítač na lúke, kde parkovali autá.
06.06.2022 - 23:51:22
00
Koľko bolo účastníkov ( bez ebikov ) na 49km trati ? cez 200 ? koľko dokončilo 200 ? Vďaka za výber trate, kt myslel na všetkých. Perfektné značenie, pre mňa aj pekné výhľady a bezpečná trať....bol som aj minulý rok a neviem si predstaviť, keby sa tohtoročný peletón nalial do zjazdu tesne po štarte....vďaka za perfektnú prácu a prídem aj o rok :)
07.06.2022 - 11:13:23
10
Môžem sa spýtať tých, ktorí sa boli registrovať na 49 km trať a boli prihlásení online, ako vidia prezentáciu? Toto stanovište má totiž vždy počs ej kritickej pol hodinky najdlhší rad čakajúcich ale nie je to také zlé, cca 15 ľudí, ide to síce rýchlo, snažíme sa to vymyslieť inak no abecedný zoznam a ručné hľadanie čísla v tej kope nepustia. V pohode to je? Zatiaľ medzi sebou podebatujete? :D nejaké tipy? díky
07.06.2022 - 11:57:33
01
Fotografie z maratonu nebudu? Zatial je na faxcopy len scott enduro.
07.06.2022 - 14:33:38
00
Kratke video so zabermi zo stupania na Ostry vrch https://youtu.be/4ulD4w40ScY
07.06.2022 - 18:02:25
02
Zmena trasovania ma prekvapila (negativne), ale kedze som sa nezucastnil, tak som to ani nekomentoval. Podobnu zmenu ma uz od minuleho roku aj maraton v Topolciankach, kde je dokonca dlha trasa ciastocne okruha.

Ked uz s tym misto zacal, tak sa vyjadrim. Dovody zmien chapem, navyse aj ucastnici maju rozne preferencie, niektori dupat debnu, inym staci uzit si trasu, pripadne prekonavat sam seba.
Co sa tyka trasovania, otazka je, ci je prepojenie cez Klenkov vrch kvoli povoleniam na maraton "no pasaran". To je hlavne obmedzenie, co sa tyka moznosti trasovania. Stale ale technicky existuje rozumna alternativna ist na Inovec zvaznicami vychodnym svahom (uvod podla tohtorocnej trasy).

Tohtorocna trasa je inak zaujmava, mierne by som upravil len priebeh stupania z Dolnych zliav - mimo asfalt a viac vyhladov.

Len tak zo zvedavosti som vyklikaj aj juznu alternativu - v prilohe. A prekvapivo to vyslo do 60km a viac ako 2000 vyskovych. Pridat km sa da jednoducho.

Btw. menil sa organizator bikefestu? (kedze je to teraz na domene https://bikefest.biker.sk/)

Prílohy:

Kalnica-maraton-juh.gpx [46.34 KiB] Zobraziť na mape

07.06.2022 - 20:10:43
00
Palo TT napísal:
Zmena trasovania ma prekvapila (negativne), ale kedze som sa nezucastnil, tak som to ani nekomentoval. Podobnu zmenu ma uz od minuleho roku aj maraton v Topolciankach, kde je dokonca dlha trasa ciastocne okruha.

Ked uz s tym misto zacal, tak sa vyjadrim. Dovody zmien chapem, navyse aj ucastnici maju rozne preferencie, niektori dupat debnu, inym staci uzit si trasu, pripadne prekonavat sam seba.
Co sa tyka trasovania, otazka je, ci je prepojenie cez Klenkov vrch kvoli povoleniam na maraton "no pasaran". To je hlavne obmedzenie, co sa tyka moznosti trasovania. Stale ale technicky existuje rozumna alternativna ist na Inovec zvaznicami vychodnym svahom (uvod podla tohtorocnej trasy).

Tohtorocna trasa je inak zaujmava, mierne by som upravil len priebeh stupania z Dolnych zliav - mimo asfalt a viac vyhladov.

Len tak zo zvedavosti som vyklikaj aj juznu alternativu - v prilohe. A prekvapivo to vyslo do 60km a viac ako 2000 vyskovych. Pridat km sa da jednoducho.

Btw. menil sa organizator bikefestu? (kedze je to teraz na domene https://bikefest.biker.sk/)


Zdar. Áno, problém je od Klenkovho vrchu smerom na Bohušovu studničku. Vyznačená trasa je tam zatiaľ trpená, ale značenia je ničené a uvidíme, čo ďalej. Čakáme aj na nový zákon, snáď nám pomôže. Avšak nepomôže pri organizovaní maratónu. Každopádne som už aj cítil, že treba nejakú zmenu. Ale ťažko som niesol "stratu" hrebeňového úseku.

Východné zvážnice sú varianty nad ktorými som uvažoval, ale opäť by sme ťahali trasu dlhé km po zvážniciach, čo aj tento rok niektorí kritizovali. Plus musíme riešiť aj malý okruh. Snažili sme trasu navrhovať aj tak, aby sme dokázali logisticky dobre zabezpečiť občerstvovačky + regulovčíkov. Každý rok je problém, že presuny trvajú dosť dlho a len rozvoz regulovčíkov je na hodiny. :)
GPS som mrkol, ale ako by si riešil to, že by hrozili kolízne situácie jazdou v protismere? Od Javorového vrchu po Maliníštia by šli oproti sebe. Aj tento rok bol ten úsek dosť rozbahnený a vždy sme sa snažili vyhnúť trasovaniu tak, aby jazdci šli oproti sebe. Ale je pravda, že keby sme rovnakou trasou neťahali aj krátky okruh, tak by to nemal byť problém. Inak sa mi tvoj návrh páči.

Nemenil sa organizátor bikefestu, prečo? Však doména sedí, či? :)
07.06.2022 - 20:35:38
02
V tej juznej trase je chybicka, ktoru som si nevsimol - z Doliny na Novy Majer treba ist po modrej.

Ten vychodny svah je miestami zvaznica, na ktorej sa mozu aj V3S predbiehat, ale hreben sa potom ide spat a to sa pocita :)
Problemov v protismere sa neobavam, pokial sa kratka neodstartuje velmi neskoro za dlhou. V ramci dlhej je tam velka casova rezerva. Okrem toho ta zvaznica je dost siroka. Dlha by sa dala poslat na Pansku od razcestia Nad izbou aj po modrej TZT, nech si trochu po starte aj potlacia.
Ten juh su tiez vacsinou zvaznice (trail len na TZT okolo Bezovca), ale je to pekna trasa, dobre dostupna. Pri velkych teplotach naopak nevyhoda priameho slnka na vela usekoch. Ako alternativa na striedacku k severu urcite pouzitelne. Ani ziadny iny maraton tam posledne roky uz nebyva.
Zabezpecit vychodne svahy, ak start je v Kalnici, je naozaj organizacne zaberak. Ale croossoverom/SUV sa da prejst relativne dobre z Novej Lehoty, pokial sa teda vybavi povolenie.

Domena bola reprezentativnejsia - http://bikefest.sk , teraz je len presmerovana na poddomenu na biker.sk
Take marketingovo zvlastne, teda aspon pre mna.


Naposledy upravil Palo TT dňa 07.06.2022 - 21:07:43, celkovo upravené 1 krát.

07.06.2022 - 20:59:27
00
misto napísal:
Zdar. Áno, problém je od Klenkovho vrchu smerom na Bohušovu studničku.

To sa lahko obist aj spodnou zvaznicou. Problem od Klenkovho na vychod/sever uz nie je?

Okolo Uhradu sa da aj mensia slucka spravit. pripadne takto.
07.06.2022 - 21:06:16
00
Medzi štartom krátkej a dlhej sme vždy mali hodinu. Ešte sú tam aj ebiky a tak to treba všetko nejako zladiť. Navyše tento rok sme nechceli na príliš dlho uzavrieť cestu, aby mohli chatári prechádzať. Tá hodina sa nám vždy javila optimálne, ale keby tam bol takýto úsek, tak to treba inak vymyslieť. Nebránim sa tomu, ale ako som písal vyššie, bezpečnosť je pre nás priorita a nerád by som pustil cyklistov proti sebe. Mám tam nejaké cesty, ktoré by sa dali riešiť, ale ako som takisto písal vyššie, bolo by ich treba minimálne vyčistiť.

Klenkov vrch - spodná zvážnica má rovnakého vlastníka. Na sever neviem, už som s nimi o tom dlhšie nehovoril. Ale smer sever bol problém s trvalým značením - na preteky problém nemali, čiže vedeli by sme veľký okruh aj tadiaľ viesť.
07.06.2022 - 21:19:33
01
keyboard_arrow_up