@triki nevies dat linku o tom regulovanom odstrele vo Finsku ? Rad by som to potom niekomu otrieskal o hlavu. Len to potrebujem mat potvrdene aby som sa mal o co opriet.
16.06.2022 - 07:53:09
00
Problém je, že niektorí mackovia stratia plachosť . Viď prípad z konca zimy na trase Trangoška - Štefánička (či to bolo spôsobené ľudmi a prikrmovaním neviem). Potom sa toho chytia politici a už je tu téma na pár mesiacov. Nepomáhajú tomu ani výroky niektorých politikov napr. pán Budaj - " medveď je vegetarián". Ak regulovať, tak rozumne. Aby si zase nemastili ruky pytliaci. Tiež ale treba regulovať zásahy do prírody, výruby lesov v národnych parkoch..
16.06.2022 - 09:15:24
01
najlepsie je jak nam v tych diskusiach (topky, cas...) vsetci nadavaju, ze "bratislavska kaviaren co nikdy ani nevystrcila nos do lesa". A pritom to ani nie je potrebne, po uliciach nam tu furt behaju diviaky, staci sa pred tu kaviaren posadit a hned nejake stretnete :D
Aj vcera bola okrem tych Kramarov, co som daval vyssie, este dalsia svinka na Mileticke
16.06.2022 - 09:21:04
08
zase sa tu robi burka v šerbli,zovseobecnovanie atd.,politicka kampan - diskreditacia a "dam zastrelit 1000 medvedov " :fubar: Medved je vsezravec a prevazne bylinozravec. Ku kaviarni a pod. len tolko ze poznam zopar ludi odtial BA atd. co su castejsie v horach ,ako momentalne napr.aj ja a taktiez "horalov" co tu sice byvaju cely zivot,ale neboli ani na martinkach za domom...keby utocil s tym ze ta ide ulovit a zozrat ,si zozraty . To nie je o tom ci je masozravec alebo nie je ...vacsinou sa ta snazi "len" zahnat spacifikovat ...samozrejme pri jeho sile vahe voci cloveku sa asi nemusime bavit o moznych nasledkoch aj mierneho "snazenia" ...+ dalsie veci ako spomenul dislukas
16.06.2022 - 09:53:44
015
Je zaujímave ako rýchlo si niektorí ľudia dokážu najsť vinníka. Veď tie premnožené medvede sa sa nenarodili v posledných dvoch rokoch. Budaj predsa za tie množstvá nemôže. Tá regulácia mala prísť oveľa skôr a nebolo by to ani také okaté a ani bolestné. Iná vec je ako sa stým vysporiadava, ale v posledných 2 r. je toho na jednu vládu dosť. Ale to už patrí do témy Politika.
16.06.2022 - 11:02:16
09
ano, ta tema (politika) lubi presah do tejto temy :-)
16.06.2022 - 11:09:25
01
Zranenia záchranárovi nespôsobila medvedica, zranil sa sám pri páde na tvár ... Muž sa s medvedicou a dvomi mladými stretol na Donovaloch na blízku vzdialenosť. Medvedica naznačila útok, ku kontaktu však nedošlo ...
https://www.aktuality.sk/clanok/w8zZ6zk/zranenia-zachranarovi-nesposobila-medvedica-zranil-sa-sam-pri-pade-na-tvar/
16.06.2022 - 11:55:53
55
Aka skoda, triki a rissman uz mali pripravene gulovnice a triasli sa im ruky :)
16.06.2022 - 12:17:49
03
Uz druhy utok co bol utok, ale neskor sa to cele prekrutili tak, ze to utok nebol? Dost divne. To si akoze záchranári zverejnuju na svojej stranke neoverene data? Resp. klamu a potom akoze vyjde zazracne oravda najavo? 😄 Tomu sa mi nechce verit.
16.06.2022 - 12:44:57
10
Utok to bol - ci naznaceny alebo realny. Nezlahcujme to.

Tu ide o to, ze medvedov je vela a nevedia sa v lese uzivit. Aj ked su plache, tak cast z nich je vytlacana von z lesa k ludom. A tie sa pomaly ucia, ze od ludi im nic zle nehrozi.
A povedal by som, ze s medvedom je to ako s Rusom. Ked sa neboji on teba, tak sa zacni bat ty jeho.
Budaj uplne vedome klame a odvadza pozornost na prikrmovanie, kukuricu a pod. . Dokonca z pozicie sily poslal nejake kontroly na uzemia, kde sa ludia stazovali.
Ta tlacovka s vegetarianom je uz len ceresnicka na torte.

Medved je velka selma. Zivi sa prevazne rastlinami, ale ma velku silu a pri strete dokaze velmi ublizit.

To, co je potrebne robit, je minimalizovat riziko stretu s medvedom. Obcas sa stret stat moze, to riziko vzdy bude. Ale pokial medvede nebudu vychadzat z lesa a budu mat strach pred clovekom, tak to riziko bude take ake bolo desiatky rokov a budeme s nim v pohode zit.

Ide o to, ze inak, ako regulovanim stavu medvedov sa to urobit neda.

Ak ma niekto lepsi napad, sem s nim. Nech sa poucim.
16.06.2022 - 12:52:54
03
Ta spresnena sprava len svedci o ubohosti ludi v HZS co maju na starosti FB a komunikaciu. Vedome zavadzanie a este aj neochota upresnit / opravit status po upozorneni. Zas len politika a snaha vyvolat vasne. Akurat ze od HZS by to clovek primarne necakal...
16.06.2022 - 12:54:27
014
Tiež sa čudujem, že vedome klamali. A rovno HZS, ktorých ľudia reálne obdivujú.
16.06.2022 - 13:12:41
00
ja vtom klamstvo nevidim...chlap musel utekat kedze medved zautocil a tym sa zranil...ci vy by ste ostali stat?
16.06.2022 - 13:18:11
00
Tak napísali, že zaútočil naňho medveď a spôsobil mu tržnú ranu, tak je to také, no, skôr klamstvo.
Mohli napísať, že sa za ním rozbehol medveď, vyliezol na strom chlapík, medveď sa zľakol utiekol a chlap spadol na hlavu zo stromu.
16.06.2022 - 13:20:35
03
😁😂 medvede regulujú ľudí 😂😂😂
16.06.2022 - 13:26:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up