Je to ten istý ram, ako ta červená tragédia, čo som postol vyššie.
16.06.2022 - 12:48:39
03
Ja som sa chcel už včera spýtať čo je zle na tom červenom okrem sedadla ktore sa da upraviť za 5sec?
16.06.2022 - 12:56:24
01
Aktualna verzia babičky orca.

Prílohy:

IMG_20220612_143154_3~2.jpg
IMG_20220612_143154_3~2.jpg 386.21 KiB thumb_up2thumb_down

16.06.2022 - 13:18:27
06
Nove retro :lol:
16.06.2022 - 13:29:22
00
Stax napísal:
Cannondale System six. posed je finalny uz 3 roky :) komin nepojde prec kvoli buducemu predaju. ten posed je dost agresivny a buduci zaujemca by mohol mat problem byt az takto nizko.


Ten komín je nebezpečný, pretože predpokladám, že expandér máš tesne pod hornou hranou hlavovej trubky. Tým pádom nepodopiera objímku predstavca a tá môže spôsobiť prasklinu na hlavovej trubke. Ako nemusí sa to nutne stať, ale je tam riziko.
16.06.2022 - 14:16:00
05
revenge napríklad ten predstavec.
16.06.2022 - 14:22:32
00
marcels napísal:
Ten komín je nebezpečný, pretože predpokladám, že expandér máš tesne pod hornou hranou hlavovej trubky. Tým pádom nepodopiera objímku predstavca a tá môže spôsobiť prasklinu na hlavovej trubke. Ako nemusí sa to nutne stať, ale je tam riziko.

takto je to od kupy, snad predajca vedel co robi ked to rovno takto montoval. vdaka za heads up v kazdom pripade.
16.06.2022 - 14:33:40
00
Osobne by som sa ani na vyrobcu moc nespoliehal, ze vie co robi.. podaktori davaju uz od vyroby prilis kratky expander, takze lepsie je preverit...
16.06.2022 - 14:56:54
00
preverene este raz vdaka za heads up.
16.06.2022 - 18:03:13
01
Deda ma dlhy expander, ak tam mas cosi kratke, tak ho vymen.
16.06.2022 - 18:44:08
00
Stax napísal:
takto je to od kupy, snad predajca vedel co robi ked to rovno takto montoval. vdaka za heads up v kazdom pripade.


Od vyroby je na vidlici dlhsi krk, aby si mohol mat predstavec vyssie s podlozkami a expander na urovni predstavca. Akonahle odstranujes podlozky a davas predstavec nizsie, musis skratit aj krk vidlice, aby expander bol v mieste uchytu predstavca.
16.06.2022 - 19:44:53
00
Stax napísal:
Cannondale System six. posed je finalny uz 3 roky :) komin nepojde prec kvoli buducemu predaju. ten posed je dost agresivny a buduci zaujemca by mohol mat problem byt az takto nizko.

Roky jazdiť a mať bike pre budúceho majiteľa? To som divný, keď za naplnený život biku (teda rámu) považujem jeho zošrotovanie? Síce teraz idem predať jeden cesťák, ale to len kôli tomu že bol kupovaný na skúšku a nie srdcom. Doteraz moje biky končili len zošrotovaním…
16.06.2022 - 22:18:52
06
To mas tak. Niekto (ja) kupi telefon raz za dva tri roky a ma ho kym ho nepokazi/rozbije/umre baterka/moralne zostarne a niekto to meni ako ponozky kazdeho pol roka lebo sa mu uz nepaci a chce nieco ine a nove a cool atd
16.06.2022 - 22:23:51
00
scarinko aj by som ti nieco napisal ale svoju davku ne/primeranej uprimnosti som si dnes na pol roka minul na ovcu :)

milos21 napísal:
Roky jazdiť a mať bike pre budúceho majiteľa? To som divný, keď za naplnený život biku (teda rámu) považujem jeho zošrotovanie? Síce teraz idem predať jeden cesťák, ale to len kôli tomu že bol kupovaný na skúšku a nie srdcom. Doteraz moje biky končili len zošrotovaním…


milos21 nie nie si divny len mas inak nastavene priority a vnimanie bicyklu ako "objektu". a to je uplne ok.

hej bolo by to romanticke keby som mal doma este stale meridu kalahari za 11 000SK z roku +-1999. sice mala 100mm predny zdvih ale pri najlepsej voli vidlica chodila zhruba 2.5cm. avsak v takom pripade tvrdo narazis na velominaty pravidlo cislo 12...
"The correct number of bikes to own is n+1.While the minimum number of bikes one should own is three, the correct number is n+1, where n is the number of bikes currently owned. This equation may also be re-written as s-1, where s is the number of bikes owned that would result in separation from your partner."

v mojom pripade je S=3 a moja priorita je mat cestne vozitko a mtb vozitko.

ja si bike kupujem za ucelom dosiahnutia konkretneho cielu.

napriklad moje predchadzajuce cestne vozitko bolo 6.0kg BH ktore som kupil za jedinym ucelom a to bolo pripravit sa na nom a absolvovat na nom HauteRoute. 6.0kg vozitko je Ti v Bratislave uplne zbytocne najma ak 95% najazdu cestnych km spravis v rakusku kde na 120km okruhu spravis tak 900 vyskovych (a to uz je "horska etapa") a nemas ziadnu ambiciu zavodit na cestnych kopcovitych pretekoch... vtedy je vozitko ako systemsix relativne racionalna volba.
je relativne pravdepodobne ze o dva roky (po splneni aktualneho cielu s mtb vozitkom ktore som tento rok na tento ucel kupil a predal 10 rokov stare predchadzajuce mtb vozitko ktore uz bolo na tento ucel nevhodne) si poviem ze v buducnosti vyuzijem HR infinity pass co bude znamenat ze si na tento konkretny ucel vyskladam konkretne vozitko ktore bude zasadne vhodnejsie ako 8.5kg systemsix so 64mm kolesami. a teda 5 rocny systemsix aj kvoli zachovaniu kludu v domacnosti bude na predaj :)

a mas ludi ktori si kupia iny bicykel lebo im to zvysi motivaciu jazdit / lebo su presvedceni ze ich to na novom alebo inom biku bude viac bavit / lebo pridu k zaveru ze cierna je rychlejsia ako cervena / lebo jednoducho chcu.

je uplne jedno aka je motivacia nechat si / predat /kupit novy / iny bicykel. dolezite je ze nas bavi jazdit...
17.06.2022 - 00:05:46
08
Stax napísal:
… ja si bike kupujem za ucelom dosiahnutia konkretneho cielu…

Tomu rozumiem, len ma zarazilo že ho máš 3 roky a ešte ho budeš mať ďalšie roky a stále ho držíš pre budúceho majiteľa, že to nie je rýchlovka na 1 rok…
17.06.2022 - 06:45:55
02
keyboard_arrow_up