milos21 napísal:
Nestretli ste sa s niečim takýmto:

Keď vyklikám trasu cez Strava routes, vyexportujem .gpx a zobrazím v Garrmine ako trasu, tak akokeby bolo vynechaných veľa bodov, trasa nešla presne po cestách, chýbajú body v križovatkách a pod, pričom online na trasách na Strave je všetko tak ako má byť, ako keby som zo Stravy nejako zle exportoval .gpx ale neviem čo robím zle

Keď vyklikám trasu cez mapy.cz, vyexportujem .gpx a zobrazím v Garrmine ako trasu, tak všetko je presne tak ako je aj online vyklikaná

Myslel som si že mám výlety nachystané a teraz môžem začať odznovu ale cez mapy.cz kde sa neplánuje tak pohodlne a rýchlo ako cez Strava routes...


co znamena v tvojom prispevku "vyexportujem .gpx a zobrazím v Garrmine ako trasu, ? odkial kam vyexportujes gpx ? zobrazis trasu v akom garmine ? v edge ? v connecte ?
ja nic neexportujem, okamzite po vyklikani trasy v strava routes je trasa automaticky v connecte, odkial ju len odoslem do zariadenia (830 alebo 6x) ... trasu v zariadeni nekontrolujem, naviguje ako má ... ;)
30.06.2022 - 20:34:55
00
Normálne vyexportujem zo Strava stránky do .gpx do kompu, vložím do Garmin 530 a zobrazím ako "čiaru" ktorá na mape označuje plánovanú cestu (žiadna navigácia, tá je otravná).
30.06.2022 - 21:13:58
00
A naco to robis tak komplikovane. Posli si tu drahu z garmin apky priamo do edge.
30.06.2022 - 21:44:19
01
Ale ja ju aj tak mám len na strava stránke. Pre mňa je to aj tak celkom jednoduché, keď x mesiacov mám na strave uložené routes a keď raz za uhorský rok potrebujem, tak si deň pred výjazdom exportujem .gpx
01.07.2022 - 08:31:17
00
Ak by si si chcel ulahcit zivot, tak to ide aj priamo zo Stravy do Garminu. A funguje to aj naopak, ze ak ju hviezdickou odznacis, tak sa z Garminu zmaze.

https://support.strava.com/hc/en-us/articles/115000919304--Syncing-Strava-Routes-to-your-Garmin-Device
01.07.2022 - 08:45:54
02
milos21 napísal:
Ale ja ju aj tak mám len na strava stránke. Pre mňa je to aj tak celkom jednoduché, keď x mesiacov mám na strave uložené routes a keď raz za uhorský rok potrebujem, tak si deň pred výjazdom exportujem .gpx

comu nerozunies na vete, ze vsetky routes na strave mas automaticky aj v connecte bez toho aby si cokolvek po naplanovani trasy na strave urobil navyse ? a ze teda nic nemusis exportovat ziadne gpx, len v pripade potreby 2 klikmi odoslat trasu z connectu do edge
01.07.2022 - 10:56:13
01
Tie trasy myslim nie su automaticky, teda aspon u mna to default nebolo povolene. Treba to nastavit. https://support.strava.com/hc/en-us/articles/115000919304--Syncing-Strava-Routes-to-your-Garmin-Device
01.07.2022 - 11:06:10
00
Tak som si to aktivoval v connecte podľa Sesulak tak skúsim či to vyrieši môj problém keď to hodím do Garminu. Ale opakujem, ja to nechcem ako navigáciu, ale ako vyznačenú trasu na mape, ak to bude fungovať len pri navigácii, tak si nijako nepomôžem, len si to vyklikať na mapy.cz. Mám podozrenie, že Garmin dlhé .gpx trasy zjednodušuje, všimol som si to len na 160km a dvoch 300km trasách. Mám pocit, že na kratších čo som doteraz používal to tak nebolo, lebo by som si pamätal, že by mi to vyznačilo odbočenie na križovatke vzdušnou čiarou lebo by chýbal bod trasy priamo v križovatke alebo by bola trasa vyznačená zjednodušene popri ceste...
01.07.2022 - 13:31:41
00
scarinko Sesulak vlastoch

Nefunguje to ani takto, skoro každá križovatka ide vzduchom, kľukatá cesta ide mimo. Na trasách menej ako 100km to nerobí, ale už som si tie 300km trasy vyklikal na mapy.cz, tam sa dráha drží cesty a len sporadicky ide križovatka mimo (aspoň ten kus čo som skontroloval). Predpokladám, že mapy.cz robia trasu s menším počtom bodov, tak sa nemusia tak brutálne zjednodušovať. Takže v tomto mi asi nepomôžete. Jedine ak by som si trasu rozdelil na 4 časti asi, čo sa mi už moc nechce, to budem vedieť do budúcna...

A keď sme už pritom, neviere ako zablokovať na strave aby mi ukladala MTB ride typ jázd, alebo keď už ich takto ukladá na základe typu jazdy uloženia z Garminu, aby nebola prednastavená tá trápna 3D satelitná mapa? Ale tá klasika?

Prílohy:

IMG_1600.jpeg
IMG_1600.jpeg 20.3 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_1601.jpeg
IMG_1601.jpeg 19.08 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_1602.jpeg
IMG_1602.jpeg 21.23 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_1603.jpeg
IMG_1603.jpeg 188.65 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_1604.jpeg
IMG_1604.jpeg 151.27 KiB thumb_up0thumb_down

01.07.2022 - 17:16:25
00
Pozrel som schvalne trasu vyklikanu cez Connect a na mape vyzera podobne ako u teba. Pri tom zoome 5m je odchylka na mape asi ani nie 1m. Ked mas zoom na 100m, tak to urcite nie je vidno. Aj ti vypisuje Garmin, ze si mimo trasy (off course)? Lebo mne nie. Pokial mas vypnuty rerouting, co asi mas, tak nevidim problem s tymi krizovatkami, aby som po 20m nevedel kam mam ist.
K tej druhej otazke. V Garmine v Activity profiles je 4 riadok default ride type, tak si to zmen na cestu. Mapa sa da zmenit z 3D zatial len so sluzbou tretej strany a bud https://www.activityfix.com/ alebo https://strautomator.com/home
01.07.2022 - 17:48:37
00
Sesulak Garmin mi nič nevypisuje lebo nepoužívam navigáciu. Ja mám tieto routes z jediného dôvodu, lebo vtedy pre mňa neexistuje možnosť vybočenia z trasy, keď chcem ísť na istotu (posledný výjazd som bol nervózny aj z toho, či mi Garmin neskrátil a nezjednodušil zachádzky, tak som to musel v teréne kontrolovať priamo na Strave). Inak, vyklikal si si trasu 300-400km ako ja? Problém nie je o tom že neviem kam mám ísť, na to nepotrebujem zobrazené routes, na to mi stačí hlava a čistá mapa. Začal som viac využívať routes/dráhy zobrazené priamo v Garmine kvôli zbieraniu "štvorcov" lebo som predpokladal, že tak nič neminiem. Našťastie 100-400km výjazdy a zároveň ešte z tohto dôvodu nerobím často :) Pri výjazdoch pod 100km som si nič nevšimol, čo by ma na výjazde nejako obmedzilo.

K druhej otázka. Vďaka, tak potom nič...
01.07.2022 - 18:31:12
00
Ahojte. Poradte, ako sa da zmenit privat segmet mnou vytvoreny na public?
02.07.2022 - 12:28:43
00
Cez web
03.07.2022 - 08:33:29
01
Ako sa dá zistiť kto vytvoril segment?
05.07.2022 - 08:14:47
00
kgrek napísal:
Ahojte. Poradte, ako sa da zmenit privat segmet mnou vytvoreny na public?


Jeden som teraz rýchlo urobila.
Otvor si v PC STRAVA a toto :
Dashboard
My Segments
Created Segments - (tu nájdi ten segment, ktorý je súkromný, má tam zámok)
Otvor ho a vpravo je Actions.
Vyber Make Public
HOTOVO 😉
05.07.2022 - 09:22:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up