takze u sramu sa radi len palcom a u shimana len ukazovakom? to sa mi nejako nezda.. kazdy tvrdi nieco ine :? ... ako sa teda radi na XT 08 a X.9?
20.07.2008 - 12:18:24
00
u sramu sa radi len palcom ale pri shimane 08 mozes radit bud iba palcom alebo aj ukazovakom to je system "two ways"
20.07.2008 - 12:33:18
00
takze u shimana je mozne radenie ako pri starych modeloch, teda palec(hore-vacsi pastorok) ukazovak(dole-mensi pastorok) alebo radenie len palcom(hore/dole)
a u sramu je mozne radenie len palcom(hore/dole), ukazovak sa nepouziva
z toho vyplyva, ze shimano je univerzalnejsie, napr pre toho kto si nemoze zvyknut na radenie len palcom...
dobre som to pochopil? :)
20.07.2008 - 13:02:18
00
to máš presne tak, ako so všetkým ostatným, niekomu sadne, niekomu nie
kamoška čo ma dokopala k MTB zas DC jazdí ku svojej plnej spokojnosti, a nie je zrovna čajová
10 min nestačilo... zvyk je možno o dňoch, a to na čokoľvek (hlavne pri takom rozdieli ako RF -> DC), ja som si skúšal DC aj twist shifter a zasa mi twist shifter sadol najmenej
inak to zavadzanie rapidfajru aj SRAMovských páčok, to poznám, ja som na to teda "zvyknutý", ale nepríjemné to je, práve preto ma napadol DC, lebo tam nie je ani problém so šmýkajúcimi sa gripmi (a nie je to také "z kvetu makového" ako sa zvykne vravieť, páčka sa pri kolízii uhne miesto toho aby sa ohýbala či lámala)
20.07.2008 - 13:10:12
00
ferooo: u Shimana už neexistuje systém "len palce", to boli staré RapidFire
tie už ani nedostaneš, sa nerobia snáď 5 rokov?
nové RapidFire (presne sa to volá RapidFire Plus, to Plus občas nenájdeš uvedené) radia palec/ukazovák (palec väčšie koliesko, ukazovák menšie), alebo XT a XTR "ako chceš", obe páčky majú záberový aj uvoľňovací chod
teraz som pozeral web Shimano, uvádzajú to aj u LXu a Deore?! ale to ak tak jedine '09
XTR vie ešte multi-release, teda radenie o 2 stupne
u dualcontrolu máš multi-release už pri XT
20.07.2008 - 13:26:54
00
XTR vie ešte multi-release, teda radenie o 2 stupne
u dualcontrolu máš multi-release už pri XT


aj na aliviu som vedel radit o 2 stupne, aky je medzi tym rozdiel? :)
20.07.2008 - 13:43:51
00
uz som z toho riadne domotany.. :oops:
takze u XT 08 je mozne radenie troma sposobmi: palcom a ukazovakom / len palcom / len ukazovakom?
doteraz som mal deore radenie a packy mi nezavadzali, takze to mi na rapidfire radeni nevadi...
20.07.2008 - 13:52:51
00
Steju: to si s ním čo mal?
ferooo: tak nejako :)
20.07.2008 - 14:19:31
00
radit o viac stupnov smerom na lahsie prevody dokaze snad aj acera, tak ako si to myslel tulenik?
20.07.2008 - 14:28:55
00
radit o viac stupnov smerom na lahsie prevody dokaze snad aj acera, tak ako si to myslel tulenik?
no ano, asi tam ide radit aj opacnym smerom o viac stupnov ;)
20.07.2008 - 15:23:21
00
rozdiel je v tom, že toto ti aj na ťažšie dáva o viac
inak neviem ako vám ostatným, ale zhadzovať o 2 na Deore je hlavne po viac km v labách vďaka dráhe a odporu páčky už dosť nepohodlné, radšej 2x šťuknem
20.07.2008 - 15:26:24
00
k tym loziskam v kladkach...urcite sa tu do mna odbornici poriadne obuju, ale ked mam zhodnotit vlastnu skusenost, tak lozisko v kladke nepovazujem za vyhodu.
na svojej prvej lepsej prehazke - LX(bez zapuzdrenych lozisk) som najazdil 15k km, ked piskali tak som to rozobral, namazal a bolo zase na dlho pokoj, vymena bola nutna len kvoli zjazdeniu zubov.
Ultegra - nieco cez 15k km, ta keramicka kladka - rozoberacia, bola v pohode, ale ta s loziskom na odpis...
teraz mam necely mesiac BBB s loziskami, maju nieco cez 1000km nabehane... po poslednych dvoch treningoch v dazdi su na odpis...loziska skripu a pistia.
teraz zacinam uvazovat naozaj nad tym ze zase kdesi pozhanam nejake rozoberacie shity za par korun, pretoze tie su na vecnost.
tie s loziskom proste prdlajz vydrzia, voda sa do nich dostane, ale rozobrat nejdu. a zase aby som mal davat nieco cez dva litre za nejake keramicke gulickove, ktore mozno vydrzia, tak na to nemam nohy:D
20.07.2008 - 21:36:59
00
[quote=""]to máš presne tak, ako so všetkým ostatným, niekomu sadne, niekomu nie

10 min nestačilo... zvyk je možno o dňoch, a to na čokoľvek (hlavne pri takom rozdieli ako RF -> DC)quote]
ved prave o to ide, ze ci mi to sadne alebo nie...ked mi nieco na prvy krat sadne, naco si niekolko dni zvykat na nieco ine
mam..x7 (otocne) - x7 obcas treba dostelovat salter a inak som spokojny, ak to zoderiem, urcite pojdem na vyssiu radu
21.07.2008 - 09:45:36
00
to máš presne tak, ako so všetkým ostatným, niekomu sadne, niekomu nie

10 min nestačilo... zvyk je možno o dňoch, a to na čokoľvek (hlavne pri takom rozdieli ako RF -> DC)quote]
ved prave o to ide, ze ci mi to sadne alebo nie...ked mi nieco na prvy krat sadne, naco si niekolko dni zvykat na nieco ine
mam..x7 (otocne) - x7 obcas treba dostelovat salter a inak som spokojny, ak to zoderiem, urcite pojdem na vyssiu radu


...moje skusenosti....bez do SRAM-u 9-kova rada je absolutne presna...zda sa mi presnejsia ako X.0 teda v kombinacii....GripShift ESP 9SL radenie + SaLTER sram 9 mi islo lepsie(3-4roky jazdene) ako GripShift SRAM ESP 9SL+Salter X.0 (mozno treba cas aby to sadlo) ale ten rozdiel je minimalny.....

...dalsi vyhoda SRAMU teda GripShiftu (otocne radenie) je microindex....predne radenie ma medzi dvoma polohami este dve medzipolohy aby ti neskrtal presmyk....uzasne jednoduche a genialne riesenie..... :D
22.07.2008 - 08:01:31
00
tak sa skusim popozerat po x.9
...no aj tak ma stale laka vzhlad XT :)
22.07.2008 - 16:01:09
00
keyboard_arrow_up