Píše, že ubral. Možno ale malo 🤷‍♂️
29.07.2022 - 15:09:33
00
A potom zhodnoti "ale nebolo mi vsetko jedno".
29.07.2022 - 15:12:20
00
GeorgeWH napísal:
Takze mas na chodniku prekazku, ale ty si dupes dalej do plnych? Nemam dalsie otazky...

:rofl:

Kenai napísal:
Uberiem a nasmerujem si to do tej medzery

Mozno si myslis ze som pretekar ale moje priemerky su tak 20km/h kto ma sleduje na strava vie. Cize nabuduce aby si nemusel mat ziadne otazky, citaj pozorne a nekomentuj o com nic nevies.

A potom zhodnoti "ale nebolo mi vsetko jedno".


No lebo tebe je urcite vsetko jedno, ked musis nahle menit smer a hovorit si, ze co ked to nabuduce spravi ked budem 1m od neho nie 10m

Edit: nefunguje formatovane tak sorry za zle zobrazenie citatov
29.07.2022 - 15:32:03
00
Kenai napísal:
Uberiem a nasmerujem si to do tej medzery

Kenai napísal:
Mozno si myslis ze som pretekar ale moje priemerky su tak 20km/h kto ma sleduje na strava vie. Cize nabuduce aby si nemusel mat ziadne otazky, citaj pozorne a nekomentuj o com nic nevies.


Ja ked idem na aute po meste a zrazu si uvedomim, ze idem 55km/h (GPS) tak tiez "uberie" plyn. Takze ked si siel 20km/h a ubral si, tak si mohol ist kolko? 15km/h? To je podla mna aj tak velka rychlost na danu situaciu, co si aj skontatoval sam, ze ti nebolo vsetko jedno. Ak by to bolo este menej, tak by si asi skor napisal "spomalil som". Ale to je len moj dohad.

Kenai napísal:
No lebo tebe je urcite vsetko jedno, ked musis nahle menit smer a hovorit si, ze co ked to nabuduce spravi ked budem 1m od neho nie 10m


Preto si myslim, ze si arogantny ... (neviem co, doplni si sam, ale nemam na mysli ziadnu nadavku, skor diagnozu), pretoze normalne zmyslajuci clovek, ktory predvida a rozmysla, by jednoducho spomalil na taku rychlost, aby dokazal zareagovat na okolnosti a aj keby nestihol, tak ten pripadny impakt by bol bez vacsich ci mensich zraneni a skod. Presne preto, co si napisal.
29.07.2022 - 23:38:20
00
Keď tak čítam popis v profile Kenai - Certifikovany instruktor Survival instruktor firmy Confidence s.r.o
tak si uvedomujem, že ak sa ocitnem niekedy v nepriaznivej situácii, tak neprežijem,
lebo toto čo on tu predvádza - to proste nedám :)
30.07.2022 - 00:04:55
12
Čitajúc tu sťažnosti vás, skutočných cyklistov, na tých ostatných somárov, ktorí jazdia po petržalskej hrádzi a vďaka svojej obmedzenosti vám zavadzajú, by som sa rád spýtal, či viete, že hrádza patrí všetkým - a teda aj im. Sú to neschopáci, ktorí zastavujú kade tade, brzdia vás, jazdia dvaja vedľa seba, jazdia pomaly, ich deti sa motajú na bicyklíkoch po celej šírke a neovládajú pravidlá, ktoré predsa ovláda každý a aj vy borci ich ovládate a myslíte si, že sú hlúpi, lebo ich neovládajú.
Napadlo vás, že ak vznikne kolízna situácia, tak chyba môže byť u vás a nie u nich?
Napadlo vás, že ak je BA hrádza svojou polohou a charakterom rekreačnou cyklotrasou pre masy, tak asi nie je vhodná pre rýchlu jazdu či jazdu "podľa pravidiel"?
30.07.2022 - 06:52:02
011
to je ako ist na hromadne podujatie a stazovat sa ze je tam vela ludi ,vela ludi - rozne priority :)
30.07.2022 - 07:40:47
01
No ale je tam drobný rozdiel, na hromadnom podujatí takýto jedinec akurát tak niekomu pokazí náladu, na tej hrádzi ale môže ohroziť zdravie a život iných ľudí ... najjednoduchšie bloknut a nediskutovat, pretože aktívnou diskusiou legitimizujete Truhlikove krivacke myšlienky a dodávate mu presvedčenie že na nich isto niečo bude ...

Prílohy:

Screenshot_20220729-152540_Adblock Browser.jpg
Screenshot_20220729-152540_Adblock Browser.jpg 107.26 KiB thumb_up1thumb_down

30.07.2022 - 08:03:29
03
GeorgeWH napísal:
Preto si myslim, ze si arogantny ... (neviem co, doplni si sam, ale nemam na mysli ziadnu nadavku, skor diagnozu), pretoze normalne zmyslajuci clovek, ktory predvida a rozmysla, by jednoducho spomalil na taku rychlost, aby dokazal zareagovat na okolnosti a aj keby nestihol, tak ten pripadny impakt by bol bez vacsich ci mensich zraneni a skod. Presne preto, co si napisal.


Asi uplne marne, ale skusim ti zosumarizovat situaciu:
Popisem tu svoj zazitok z mojho pohladu. Idem po svojeje strane hradze cca 20km/h, chapik stoji nepricetne v strede a pise do tel. OK ziaden problem, spomalim ( sa nerovna prestanem silapat ale vezmem za brzdy) a chcem ho obist on ma zavrie bez toho aby sa obzrel. OK, stane sa. Ani mu nadavat nejdem. Nie je mi to ale jedno, lebo si uvedomujem, ze nabuduce to moze urobit tak tesane predomnou, ze sa mu uz vyhnut nedokazem ani keby som isiel 5km/h. Ten panko porusil tak tucet dopravnych predpisov, ale ty sa k tomu vyjadris:
GeorgeWH napísal:
Takze mas na chodniku prekazku, ale ty si dupes dalej do plnych? Nemam dalsie otazky...

Vysvetlil som ti, ze to tak nebolo. Nebol si tam ale nadalej tvrdis ze som urobil zle. Ked sa pochopitelne nemas choho dalej chytit tak zacnes utocit na moju osobu.
A nakoniec tovj zaver, ja som arogantny. :clap:
Pritom tvoje chovanie je ukazka respektu a ucty voci mne. :D

Edit: podla STRAVA som ho minal 11km/h
edit2: Jaroh Ak sa to tykalo aj mna, ja uz do ba cez viken na hradzu nechodim. Ak tak cez pracovny den cez pracovnu dobu. Nie som samovrah ani vrah. Moje pripsevky su z useku Vojka - Gabcikovo cize ziadna masovo vyuzivane, viac tam stretnes motorkakov, chatarov na autach, a tazobnych strojov ako cyklistov a chodcov. Ale ked stretnes o to viac sa cuduju, ze tam nie su sami. A pls vo vlastnom zaujme nepis veci ako:
Napadlo vás, že ak je BA hrádza svojou polohou a charakterom rekreačnou cyklotrasou pre masy, tak asi nie je vhodná pre rýchlu jazdu či jazdu "podľa pravidiel"?
viem ze si to myslel dobre, ale to zavana tym ze schvalujes porusovanie dopravnych predpisov.


Naposledy upravil Kenai dňa 30.07.2022 - 14:33:17, celkovo upravené 2 krát.

30.07.2022 - 14:11:47
00
..bez toho aby si dal o sebe vediet ;)
30.07.2022 - 14:18:45
00
Zvoncek alebo zdialky sa ozvat 'idem, zlava' a vybavene, bez akýchkoľvek dalsich nasledkov ci diskusii...

// V pripade neznej polovice je mozne pouzit 'spredu' alebo uplne vynechať smer
30.07.2022 - 15:27:32
00
Cyklista má podľa zákona tiež ovládať pravidlá. Rodič, alebo iná osoba má dohliadať na to, aby dieťa tie pravidlá dodržiavalo. Ospravedlňovať že cyklista neovláda úplný základ na hrádzi je dosť mimo. Preto je na tej hrádzi aj v strede čiara. Za tmy použiť svetlá je obyčajný základ. To že sa jazdí vpravo a nie na celú šírku asi nie je raketová veda. Čo ak taký cyklista si to namieri na cestu? Ďalší článok, ako "agresívne lenivé prasa za volantom" zrazilo cyklistu?
31.07.2022 - 00:02:36
02
Schvalne podla ktoreho zakona sa ma cyklista riadit na hradzi?
31.07.2022 - 00:25:29
00
Hrádza samotná je asi účelová komunikácia, na ktorej upravuje pravidlá zákon o cestnej premávke.
31.07.2022 - 01:43:54
03
Napríklad Zákon č. 8/2009 § 55 hovorí dosť jasne o tom ako sa jazdí či už po cyklotrase, alebo po účelovej komunikácii, či bežnej ceste. Samozrejme platia všetky štandardné prednosti atď ako keby to bolo auto, pretože cyklista je vodič. Prednosť zprava, kedy sa môže predbiehať atď, to všetko tam je, niečo aj v iných paragrafoch. Vyhláška MDV SR č. 134/2018 Z. z. § 30 zase určuje povinnú výbavu bicykla a cyklistu. Na to, aby som zistil ktoré zákony o premávke sa týkajú cyklistov a vyhlášky má mať cyklista na sebe či na bicykli som zistil za 1 minútu.

Myslím, že všeobecné ustanovenia, že sa jazdí vpravo, treba mať za zníženej viditeľnosti svetlá, nepoužíva sa mobil, keď zastavím bicykel, tak sa dám na kraj aby som nezavadzal sú všeobecne známe.
31.07.2022 - 02:30:52
02
keyboard_arrow_up