Ano, cena rovnaka, ale LUX je karbon, H10 hlinik... Takze zalezi, co je priorita.
03.08.2022 - 12:29:28
00
Už asi do carbonu by som išiel aj keď a nim nemám skúsenosť. Je ten bajk na pocit iný ako hliník? Lebo vahovo sú približne rovnako natom
03.08.2022 - 12:32:18
00
sozi napísal:
tomtoylc: OIZ nemozes porovnavat s Neuronom, to je ina kategoria bajkov. OIZ je XC bajk, ma len 100 resp. 120 mm (TR verzia) zdvihy, Neuron je trail bajk. Porovnatelna Orbea je OCCAM, ta je na 140 zdvihoch. Aj mne sa velmi pacila tato Orbea, ale na presne rovnakej vybave to bolo 800 € navyse (nehovoriac dostupnost bohvie kedy, ci vobec tento rok...). Takze som sa rozhodol velmi rychlo pre Neuron a za 2 mesiace bol doma. Ak by si chcel porovnavat OIZ s Canyonom, musis pozriet LUX (tiez maju 100 aj 120 mm LUX Trail novy).


ano viem, od vtedy som si to ešte studoval, aj ine bajky napr. od treku - fuel ex 5 alebo 7
... mam XC bajk so zdvihmi 120 a rozmyšlam do buducna že asi prejdem na trail bajk so zdvihmi 140 (na zaklade toho čo jazdím) do vtedy však musim minimalne taky bajk vyskúšať nech nekupujem niečo čo mi nesadne
ale ďakujem za vysvetlenie :)
03.08.2022 - 23:20:31
01
Brinko, na toto ti neviem odpovedat. Kedze mam skusenosti len so starsimi hlinikovymi XC hardtailmi a to sa neda porovnavat. Vahovy rozdiel, s podobne ohodenym Neuron 7 (aj ked ma pohon XT) je pol kg v prospech karbonu. Takze, ano, to nie je nic tragicke. Ale ja uz som chcel novy bajk karbonovy. Neviem, zatial mi nikde nic nevrzga, nepuka, tichucke to je, tuhe to je... A uz som to tu kdesi pisal: proste to inac vyzera, ked to opries v krcme o plot, karbon je karbon :)
04.08.2022 - 08:42:27
00
Každopádne ti ďakujem za názor aj za každú radu 🙂👍 Ten Lux sa priznám ze som prehliadol ale teraz mam asi nového favorita len už je cez môj rozpočet. Možno sa nájde nejaký veľmi málo jazdený za dobrý peniaz 🙂
04.08.2022 - 08:45:06
01
keyboard_arrow_up