tak si to dobre pripneš a akú lepšiu kvalitu? tak si kup mob s good kvalitou čoš je N95 alebo nejaky foťak...dobre pripni...tak čo riešiš...ja viem ale atk keď hento neni good...som videl video ako to kamerovalo...


Milanko, ak si doma, tak si daj do lavóra teplú vodu, strč si tam nohy a ukľudni sa, junáčik.
Keby si videl aké video lezie z nvgs400 s is tak ten super mob čoš je podľa teba n95 hodíš tiež do toho lavóra.

Napriek integrále a váhe je to najstabilnejšie riešenie, súhlas s Matheosom a spol. :idea:
23.07.2008 - 11:32:28
00
Video z foťáku, mobilu alebo čohokoľvek podobného - to je len také hranie sa, normálna 1CCD PAL DV kamera je kvalitatívne minimum. 3CCD PAL je rozumný kompromis :) a 3CCD HDTV kamkordér od Ikegami je dream machine :).
23.07.2008 - 12:44:57
00
tak si to dobre pripneš a akú lepšiu kvalitu? tak si kup mob s good kvalitou čoš je N95 alebo nejaky foťak...dobre pripni...tak čo riešiš...ja viem ale atk keď hento neni good...som videl video ako to kamerovalo...


tak za to uz by sa dala kupit aj dobra kamera a nie len outdorova, zbytocne vyhadzot peniaze za telefon
23.07.2008 - 16:01:48
00
mohol by mi niekto poveda o tej integralke? nejak nemam predstavu o cene a hlavne o nej samotnej :) zatial som nasiel iba oregony ...
23.07.2008 - 16:04:01
00
ale asi sa aj vykaslem na cele kamerovanie pokial to nema stabilitu obrazu tak ten oregon nejake mierne tazke zjazdy urcite nezvladne ... aj ked to ma upevnenie to bude lietat hore dole ....
23.07.2008 - 16:26:57
00
Citujem z webu Libereckej 24hodinovky:
"Video pořízené z tratě 24hodinovky kamerou na přilbě. Super práce…chválíme „koukni na to“"

http://www.sportkamery.cz/
23.07.2008 - 16:58:58
00
dusan3322 to jedine si poriešiť taký úchyt na integrálku vo vlastnej réžii, alebo adaptovať statívovú hlavu na rajdy, tiež vo vlastnej réžii, ale tam budeš "zametať rajdami" ako keď natáča amatér... zľava doprava a naopak a zas a zas... a tak sa to práve robiť nemá :) aj keď tu by to bolo spôsobené technicky a nie kompozično-režijnou debilitou snímajúceho subjektu :)
23.07.2008 - 16:59:49
00
este som videl uchytenie na rame ako je hlavove pod rajdami-predstavcom,tam je to vhodnejsie ako na rajdach a celkom bezpecne...
23.07.2008 - 17:30:44
00
vidíš to ma nenapadlo a pritom to má svoju logiku
23.07.2008 - 17:59:45
00
Citujem z webu Libereckej 24hodinovky:
"Video pořízené z tratě 24hodinovky kamerou na přilbě. Super práce…chválíme „koukni na to“"

http://www.sportkamery.cz/


tak to bol teda nadherny obraz stabilny fakt super ... ale ma to jednu chybicku krasy :lol: a sice 22tis. sloveskych korun :lol:
23.07.2008 - 18:03:20
00
uchytit na ram to ma jedine vyzdnam tam, ako je hlavove zlozenie, tam je vacsinou aj celkom dobra plocha, ktora moze "stabilizovat" kameru, nech sa nehybe este aj voci ramu, a uz len zohnet nejaku outdoor kameru (na obale datartu som videl taku cervenu na SD-cky, nastavit nejaky sportovy rezim snimania, nech je obraz radsej tmavy ale ostri a potom v PC ho "rozsvietis"
sice nebudu take uzasne farby ale bude ostri obraz...
(berte to cisto teoreticky, nemam to odskusane prakticky)
takze na vsetko potrebujes toto :
KAMERA Panasonic SDR-SW20 a dostanes ku nej aj 4Gb SD cku (ja by som skusil trosku pobrouzdat netom, a najdes ju nekde aj za 10 000 a dokupis vlastnu 8Gb kartu SDHC ktora bude ovela rychlejsia...)
a nejaku izolepu :lol:

takze : kamera 10 000 + karta 1000 a izolepu mas urcite nejaku...
PS : po natoceni a odmontovani sa ti hodi aj tech. benzin na kameru :lol:
23.07.2008 - 21:32:39
00

tak to bol teda nadherny obraz stabilny fakt super ... ale ma to jednu chybicku krasy :lol: a sice 22tis. sloveskych korun :lol:


...o cene nebola reč :roll: :oops:
Inak ten obraz na youtube je oveľa horší ako je výstup z tej kamery. takže holt, za kvalitu sa platí.
23.07.2008 - 21:38:24
00
inak, podla mna pri tomto nejde o velke rozlisenie (samozrejme uplne minimum povazujem 640x480) ale ani 1024x768 neni nistmoc, alebo sirokouhle 1280x800 (neviem ake rozlisenia sa pouzivaju u kamier, ja hovorim o pocitacovych rozliseniach) ale skor o OSTROST a kvalitu !
PS : kasli na natacanie, uzivaj si hlavne ty tu jazdu :wink:
aj ked ja si ked prsi rad pozrem nejake Branisko 6.7.08 alebo Slanske Vrchy 8)
je to naucne = zaberi mozes pouzit na "docibrenie" svojho stylu, schopnosti a taktiez je to inspirujuce ... :oops:
23.07.2008 - 22:37:07
00
Miraculix, o kamere či fotke toho moc nevieš, to je úplne evidentné, tak do toho prosím nežvaň! ***** expozíciu, kompozíciu či čokoľvek zachraňovať v PC je zvrhlé! Iste, pokiaľ to takto točíš, tak tá kompozícia sa vždy netrafí, preto sa točí niekoľkonásobok toho, čo potrebuješ, a vyberáš to najmenej skopané. A to "rozjasnenie"? Vznikne posterizovaný blivajz...
Ja viem, že dnes vlastne 99% populácie nerozozná kvalitu, ale to neznamená, že tomu budem pricmrndávať...
Aby si bol v obraze, tak základné rozlíšenie pre video v našich krajoch je 720*576/25p alebo /50i. To je televízna PAL norma, na základe tohoto sa dá masterovať DVD. Z HDTV záznamu samozrejme urobím udržateľný PAL záznam, naopak to rovnako samozrejme nejde (nie, milé deti, resamplom z 640*480 na 720*576 nedostanete použiteľnú kvalitu ani náhodou... iba poblijónstvo).
Keď som bol malý, ale nie až tak blbý, šéf fotokrúžku (o kamere platí detto) nás učil 2 zásadám - že kôš je najlepším kamarátom fotografa a zväčšovák nie je bernardín záchranár. Dnes máš miesto koša klávesu Delete a miesto zväčšováku PC, ale platí to ale úplne presne rovnako.
To asi ale nepochopí malaďož, ktorá si myslí, že skladanie hudby spočíva iba v zoradení predpripravených motívov a slučiek, ktoré si kúpili spolu s ich super-dooper softwarom alebo ukradli...
Idem grcať, dnes moja pedagogická tolerancia končí.
Dodatok: najrýchlejšie SD karty sú asi tak rovnako rýchle ako SDHCčka.
23.07.2008 - 23:32:59
00
dovoliim si tvrdit ze v PS sa daju robit zazraky, ale samozrejme mas pravdu ze lepsie je mat dobri original.
ja som sa len chcel vyjadrit ze u takehoto druhu zabrov by malo ist prioritne o ostrost a nie o rozlisenie, pripadne mierne farebne skreslenie = vyblednutie po pouziti filtra...
PS : nahovno ti je nejaka SD Extrem 2Gb za 600Sk ked mozes mat porovnatelne rychlu SDHC 4Gb za 450Sk (zn. Pretec)
24.07.2008 - 11:11:11
00
keyboard_arrow_up