Pripravovali ho dlho ale spustili ho práve teraz. Tak ako sa "milión" projektov v Rusku zrušilo, tento sa rozbehnúť nemusel a nemal. Ale problém nie je Orbán. Ten robí to čo robil vždy. Problém je EU, že mu to stále akceptujú a že teraz ide rada západných firiem participovať na Ruskom projekte. A problém je, že EU drasticky zvýšila ceny plynu, financuje Rusku vojnu, ktorú v konečnom dôsledku financujú bežní občania. Bežní ľudia to zaplatia a pár firiem bude na biznise s Ruskom teraz zarábať.
28.08.2022 - 23:08:17
00
Dobré video ako mierumilovní Rusi došli k Sibíri a prečo by Číňania mohli denacifikovať minimálne Vladivostok a okolie.
https://youtu.be/aDs94F4wth0
28.08.2022 - 23:10:05
12
A preco (pri troche fantazie) by ucast ciny na ruskych vojenskych cviceniach mohla mat celkom prekvapivu dohru…
28.08.2022 - 23:22:22
10
Joe70 napísal:
A problém je, že EU drasticky zvýšila ceny plynu, financuje Rusku vojnu, ktorú v konečnom dôsledku financujú bežní občania. Bežní ľudia to zaplatia a pár firiem bude na biznise s Ruskom teraz zarábať.


No podľa mňa sa EU len bezmocne prizerá na to ako súkromné firmy ktoré si mali konkurovať a teda znižovať ceny zdražujú lebo trubky a hlavne zásobníky v EU nevlastnia štáty EU ale putler a jeho súkromný kolaboranti z EU.
Už dnes sa to nazýva energetická vojna a proti vojne sa majú brániť štátne orgány nie súkroníci takže šicky tie trúbky a zásobníky by mali štáty EU vyvlastniť/odkúpiť vrátane rozvodov Elektriny.
29.08.2022 - 06:42:19
01
Joe eu zdrazela plyn? Na to si ako prisiel? Rusko ho zacalo priskrcovat=zdvihat ceny uz minimalne rok pred vojnou a eu s tym mohla spravit tak akurat hovn0. Tiez si myslim, ze ked sankcie tak uplne plus postavit okolo ruska plot a nech sa tam zozeru. Ale to by lacny plyn nesposobilo.
29.08.2022 - 07:37:56
04
Russian media say 65-year-old Elena Belova, who set fire to a Russian military official's car in Moscow, was kidnapped by Ukrainian special forces, hypnotized and taught by them how to burn cars.

An absurd fairy tale to mask public opposition to the Kremlin's war on Ukraine.


tak uz to nie je len nepozornost fajciarov, uz to je aj hypnotoad :rofl:
29.08.2022 - 07:40:54
01
Joe70 napísal:
..A problém je, že EU drasticky zvýšila ceny plynu, ...


EU zvýšila cenu plynu??? Akože EU rozpútala vojnu, napadla Ukrajinu a začala vydierať občanov uzavretím dodávok plynu? :?:
29.08.2022 - 08:21:18
02
Joe keca vo viacerych veciach. Historicke zisky Ruska...to je take zjednodusene zvolanie pre plebs, a pre toho kto si chce kopnut do EU, pretoze je to pravda, ale...
Ano Rusko ma medzirocne zahranicne saldo rekordne vysoke, co je sposobene 2 faktormi.
Minoritny je cena zemneho plynu, ktora v 2020 mala maximum cez 3k dolarov, ale uz v roku 2021 to bolo skoro 6k dolarov a teraz atakuje 10k dolarov. Nie je pravdou, ze vojna vyspickovala ceny plynu, tie uz sli hore od roku 2020. Btw v roku 2006 stal zemny plyn na burze cez 15k dolarov, takze sme este daleko od historickeho maxima.
Majoritny dovod je iny.
Ruske saldo je preto take obdivuhodne, pretoze im sice rastli prijmy z exportu, ale zaroven im este rychlejsim tempom klesali vydaje z importu. Aj ja by som vedel spravit ohromne zahranicne saldo, keby len vyvazam a nic nedovazam lebo mi nikto nechce nic predat.
A teraz uplne jednoducha otazka...kolko vydrzi Rusko tento stav? Pasovanie a dovoz cez 3.krajiny im nepokryje ich potreby a tento hospodarsky zazrak sa zruti skor, ci neskor.
EU a USA maju este tolko nastrojov...napriklad tlacit na CInu, aby nebola taka hrrr dodavat rusakom chybajuce veci v importe. A Cina si 2x rozmysli, ci bude riskovat sankcie na uzemi EU a USA, alebo Rusom povie, ze sorry guys neda sa.
Cinania sa obchodnici, vedia, ze potrebuju EU aj USA ako odbytiska svojich tovarov, Verim, ze keby sa na nic zatlaci tak rusakov nepodrzia.
A keby aj podrzali nebude to stacit.
29.08.2022 - 10:32:30
07
https://twitter.com/warmonitor3
"The 109th regiment of the so-called "DPR" withdrew from its positions in the Kherson region, the Russian paratroopers who were supporting them fled the battlefield"

"The first line of defence of Russians on the Kherson Front has been broken"

zhruba 2 hodiny stare - vyzera ze dnes budu zaujimave spravy. snad pozitivne...
29.08.2022 - 13:41:52
05
Vo Zvolene Fico pozval na pódium ruského veľvyslanca...a dali mu aj možnosť vyjadriť sa...a ľudia mu aj tlieskali...nemám slov.
29.08.2022 - 15:39:52
00
To je hnus 🤮
29.08.2022 - 15:42:31
00
Mali by ho ukr.jednotky speciáľnovo naznačénia uniest ,zhypnotizovat, aby poslal robertkovo auto do luftu😀
29.08.2022 - 15:50:41
00
Treba si to pamätať,nič viac.
29.08.2022 - 15:51:31
03
ja by som zvolil pozitívnu motiváciu, západ zruší sankcie, vráti jachty, zaplaví rusko všetkymi svojimi výrobkami, ... ked rusi zlikvidujujú jadrové zbrane /súčasne so západom, juhom, severom, východom aj stredom/, vypadnú z ukrajiny, vstúpia do nato, budú predávat fosílne produkty za normálne ceny /nižšie ako pred vojnou na UA/, prestanu jesť vodku, ...
29.08.2022 - 15:59:11
00
Mychajlo Podoljak z ukrajinskej prezidentskej kancelárie nepriamo potvrdil protiútok na juhu Ukrajiny. „V súčasnosti je jedinou možnou možnosťou rokovaní s Ruskom špeciálna ukrajinská delegácia na juhu a v ďalších smeroch frontovej línie. ‚Rokovania‘ prebiehajú dobre. Očakávame nové ‚kompromisy‘ v podobe ‚gest dobrej vôle‘,“ napísal na Twitteri


to je pan :D
29.08.2022 - 17:08:06
014

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up