lto skus prosim citat s porozumenim, nikde som nepisal ze suhlasim s nekontrolovanym hrabanim, ani ze sam hrabem, ani ze mam ebike, ani nic ine co si si vymyslel. Iba som Staxovi vysvetlil preco ho dislajkovali, k meritu veci vobec nic ... takmer by som sa aj odviazal a zacal ho diskutovat, ale ze motyka nevystreli sme si uz predsa dnes vyskusali ;-]
12.09.2022 - 11:42:04
00
Vsak cim viac trailov, tym menej budu zahustene, lebo sa po nich ludia rozlezu, nie?
Nejaky "hubar" precistil srnci chodnik a z jeho pohladu praca hotova, cyclop trail vznikol. Ja osobne som ho este ani nesiel.
Moralisti, ktori tu maju plne usta reci, ako ma vsetko fungovat podla zakona, ti to robit nebudu, ruky prec, presne ako som cakal. Vzdy ten iny to ma postavit, zlegalnit, starat sa o to.
Pointa je ze ja tu nemoralizujem, ze co by kto iny mal urobit a sam to neurobim.
By som chcel vidiet, ako vase vyjazdy su iba po legaloch a ani 1cm nejdete po ilegalnom chodniku. Vsak cely Svaty vrch je ilegal, ci sa mylim?
Ja rozumiem, ze v idealnom svete by asi kazdy chodnik mal byt legalny. Realne to nikdy ani nebude.
12.09.2022 - 11:50:01
00
do <> ti stale unika pointa. ked robis nieco co je nelegalne tak sa tym za
a: nechval
b: rob to s mierou aby nepretiekol pohar trpezlivosti tym ktori vedia CELE ilegalne jazdenie zatrhnut
12.09.2022 - 11:53:28
13
My nic my sme len turisti s metlou, fukarom a sekerou na korene... A potom sa strasne cudujeme kde sa v ludoch berie ta averzia ku cyklistom, cudujeme sa vsetkym tym zapratavacom, sprejovacom, nadavacom, klincovacom, retarderom. Si s nimi mozte podat ruky, co ste spolocne vytvorili
Strenki chod s tym whataboutizmom niekam hlboko. Namiesto prekrucania sa zamysli, ci je toto skutocne cesta a kam vedie.
12.09.2022 - 11:53:31
31
Chalani, ale ja tie traily nestaviam, takze sa zlostite na "hubara", nie na mna. Ked chcete aby boli legalne, nikto vam nebrani ich zlegalnit :) Ale to by ste museli nieco spravit. Takto iba moralizujete a nic nespravite, presne ako som cakal. Hubar aspon nieco spravil ...
12.09.2022 - 11:59:43
00
postavim ti pred domom mrakodrap a potom ti poviem, ze ked sa ti nepaci - mozes si ho zlegalnit. Aspon som nieco spravil...

to je teda logika...
12.09.2022 - 12:09:15
02
Jedna vec je, že tých trailov tu spomínate naozaj veľa a nové sa stavajú a o mnohých ani sami v okolí BA neviete. Takže buď nejazdíte.... a ak nejazdíte, tak nemáte právo hodnotiť, alebo jazdíte a ste súčasťou cyklo komunity a očakávalo by sa, že budete namiesto kritizovania skôr chváliť a hľadať možnosti ako urobiť veci legálne. A dúfam, že týmito problémami nenakazíte spoločnosť tu u nás. My v okolí máme asi 10 schopných trailov - 0 legálnych - nikdy legálne neboli a nikdy asi nebudú, lebo nie je inštitúcia, ktorá by ich zlegalizovala, áno urbáre sú, ale tam sa niekeho pýtať na názor je zbytočné, lebo názor ani nástroje na legalizáciu trailov nemajú.
Skôr ma zaráža a to si všímam aj tu u nás je tá obrovská polarizácia medzi cyklistami. Neexistuje už prienik, len jedna skupina extrémistov a potom druhá. ľúto mi je hlavne tých čo na všetko potrebujú mať zákon, papier a vyhlášku a na vstupe na trail asi aj podpisovú knihu. Toto sú ľudia čo už prestali vnímať svet a život ako niečo prirodzené a ich svet je denne hľadať problémy u druhých a ukazovať im aké správne je žiť podľa ich vzoru.
Takýto spolucyklisti budú u mňa osobne do budúcna dôvodom prečo skončím s jazdením trailov a cyklistikou ako takou úplne.
12.09.2022 - 12:11:28
110
branomelis napísal:
Skôr ma zaráža a to si všímam aj tu u nás je tá obrovská polarizácia medzi cyklistami. Neexistuje už prienik, len jedna skupina extrémistov a potom druhá. ľúto mi je hlavne tých čo na všetko potrebujú mať zákon, papier a vyhlášku a na vstupe na trail asi aj podpisovú knihu.

Stax napísal:
b: rob to s mierou aby nepretiekol pohar trpezlivosti tym ktori vedia CELE ilegalne jazdenie zatrhnut

Brano toto je dolezite - v mestskych lesoch uz je toho pokompot. problem je ze sa hrablickuju aj vyslovene ***** len aby si niekto odskrtol svoje chorobne nutkanie ist hrabat lebo momentalne je to cool.


Naposledy upravil Stax dňa 12.09.2022 - 12:16:05, celkovo upravené 1 krát.

12.09.2022 - 12:15:38
02
Muso napísal:
postavim ti pred domom mrakodrap a potom ti poviem, ze ked sa ti nepaci - mozes si ho zlegalnit. Aspon som nieco spravil...

to je teda logika...

Tak to je mi luxusne prirovnanie toto :D :D
12.09.2022 - 12:15:52
00
aaaaa **** - C . H . U . J . O . V . I . N . Y
12.09.2022 - 12:17:02
00
...inak len tak mimochodom, ten tazky ilegal sa nenachadza na uzemi Mestkych Lesov BA
12.09.2022 - 12:20:04
10
ospravedlnujem sa - v lesoch dostupnych z Bratislavy (co je pre mna vsetko na lavo od pezinskej baby) .

je ti lip?


Naposledy upravil Stax dňa 12.09.2022 - 12:23:08, celkovo upravené 1 krát.

12.09.2022 - 12:22:14
01
Stax napísal:
v mestskych lesoch uz je toho pokompot. problem je ze sa hrablickuju aj vyslovene ***** len aby si niekto odskrtol svoje chorobne nutkanie ist hrabat lebo momentalne je to cool.
ty si uz ten cerstvo vyhrabany trail isiel ? alebo mas na mysli nejaky iny ilegal ktory jazdis ? zatial ti nerozumiet ;-] btw ja ti uplne rozumiem, mne sa podobne prehrieva chladenie ked tu miestny dusty roadies planuju cele MK vyasfaltovat LOL
12.09.2022 - 12:23:02
00
tých nelegálnych cestičiek je naozaj dosť.netvrdím,že by všetky boli nerozumné,či už obchádzka z kačína,trail okolo kameňa.stačilo by sa dohodnúť rozumne s MLB a nemusí to byť rovno klasické C.Ja si myslím,že ozn.môže byť kľudné aj iné.Veď aj z kačína je na stromoch len nastriekaný cyklista.Sú to mestské lesy tak si myslím,že volnosť tu možná je.bolo by vhodné to označIť To oddelenie cyklo od chodcov je viac ako žiadúce.
12.09.2022 - 12:27:15
02
Stax
Veď ja vidím, že tam v okolí BA toho máte fakt až k závideniu veľa. Tiež sa mi zdá, že niektoré traily sú až zbytočné - teda podľa fotiek, alebo videí. Skôr mi tam chýba niečo ťažké, také v štýle prírodného endura, teda nie, že by som tam šiel jazdiť, ale byť vami čo tam jazdíte. A možno to je snaha vytvoriť. Treba tie lesy aj trochu nechať. Na druhej strane ak je potreba stavať nový trail, tak treba skôr sa dohodnúť v komunite, že prečo to je potrebné....vieš ako to myslím - pred samotnými papierovačkami si aj tu na fóre položiť otázky - chceme postaviť tam a tam, to a to - boli by ste za?? alebo nejaké návrhy...
12.09.2022 - 12:42:10
10
keyboard_arrow_up