https://www.e-moto-x.de/produkt/jitsie-aluminium-riser-bar-hybrid-31-8-730-100/
13.09.2022 - 14:01:45
10
No prave mi predajca zo specializovaneho trial obchodu povedal, ze trialove riaditka nemusia byt na DJ najlepsi napad, lebo namahanie je tam uplne ine a nikto ich na taku prevadzku netestoval. :doh:
13.09.2022 - 15:49:42
00
Realne - budes na tom jazdit skutocny DJ alebo sa len vozit po meste, kopirovat vlny na pumptracku a "hopsat po obrubnikoch"? Na to isto trialove riaditka stacit budu..

Ale stale sa mi zda ten rise extremny, budes mat tie rajdy naozaj vysoko, a pritom je ten ram dost kratky..
13.09.2022 - 16:10:20
10
Tak chcem to na skakanie, ale tazko moje skakanie volat DJ. Cize tak nieco medzi. Pumptrack a obcas nejaky skok. DJ lajna na Hannovej (raz mozno). Neviem ako daleko sa dostanem s ucenim, ale kupil som si fullface prilbu = myslim to vazne.
Hej je to extremny rise ale ja mam tiez extremne miery :-) Tak ako je ten bike teraz, nedokazem vystrety leziac na chrbte ani dociahnut rajdy (https://youtu.be/rHagRovHSYs?t=554) Je to urcite kratke/nizke. Mohol by som to predlzit predstavcom ale nechem robit endo z doskokov. Teda jedina rozumna varianta je ist hore s predkom, co pri mojich velmi kratkych rukach k dlzke noh by vadit nemalo. Ale asi tam dam https://www.dookie.cz/riditka-mtb-dartmoor-swing-hi-v2-cerna/ a v najhorsom vymenim aj predstavec ak ma bude z toho chrbat moc boliet.

Ten bike je este stara kratka geo, ale pracujem s tym co mam.
13.09.2022 - 17:58:10
00
Kenai, si si isty, ze je chyba v biku? Geo toho Specialized v Lku mi pride dost podobna dnesnym DJ bikom.
13.09.2022 - 18:04:39
00
Nie chyba je vo mne, ze mam 184cm vysku, rozkrok 88cm, a ruku dlzky 65cm. Cize som dost vysoky na bike "one size fits all" a k tomu mam nohy o dobre 3cm dlhsie ako je priemer pre moju vysku a ruky o dobre 2cm kratsie ako je priemer. Negativny ape index... No asi som evolucne dalej od opice ako priemer. No a upravit bike na mna je stale lacnejsie a menej bolestive ako upravit seba IMHO.
13.09.2022 - 18:14:28
00
zasa to netreba hrotiť s tými číslami... kamoš so svojimi 194cm jazdil na BMXke s 20,4"tt a rajdami 7,3"... papierovo mu to bolo malé až príliš no nezastavilo ho to v tom aby ostatných schoval do vrecka čo sa týka jzdenia...
13.09.2022 - 20:14:53
00
Tiež si myslím, že možno moc nad tým špekuluješ, Tvoje miery nie sú zase až také extrémne, postup v tom videu je taký trošku úsmevný :) A samozrejme BMX je kategória úplne mimo, tam keď vidíš na čom jazdia - 2 rovnako vysokí rideri a obaja totálne odlišné dĺžky rámov, výška a šírka riadidiel, či ich sklon (natočenie), a obaja povedia nezávisle od seba, že ten ich je ten najlepší setup.. Skús možno chvíľu ešte to tvoje P-éčko pojazdiť, nech nekupuješ niečo zbytočne..

Ale ešte doplním, na čo som narazil - Deity s 80 mm riseom: https://www.deitycomponents.com/store/p412/DEITY_HIGHSIDE_760_HANDLEBAR_%2F%2F%2F_80mm_RISE.html.
14.09.2022 - 13:09:20
10
Pozri mas urcite pravdu. Ale skus tym dvom jazdcom vymenit medzi sebou bicykle a povedat im ze nad tym moc spekuluju a maju jazdit tak ako si im to dal. Asi by ta utlkli tou BMX.

Mozes k tomu pristupovat rozne, bud vezmes co je vyrobene na priemer a +- sa prisposobis, alebo budes menit postupne az vznikne problem. Alebo sa zahrabes v geometreii a meraniach. Prides s nejakym cislom co by malo byt +- par mm OK a doladis pri jazdeni uz len pootocenim....

Vo volnom case robim ludom bikefititng sice majorita je cestne bicykle a nejake XC/maraton ale som poznaceny postupom najskor meraj, potom nastav a az potom jazdi. Prilis casto vidim, ze niekto si ublizil, lebo mal nieco zle nastavene. Ano, DJ nie je cetny bike, ale z hlavy to nevytlcies. Ked viem, ze je to pre mna kratke, tak sa na tom nebudem citit dovbre aj keby niekto s rovnakymi mierami co o tom nevie, by mohol byt uplne v pohode. Ber to ako efekt placebo opacne. :lol:

Objednal som rajdy co maju zdvih 68mm v ohybe a 95mm na konci. To sice este stale nie je ideal, ale bude to blizko. To uz by som mal byt schopny tolerovat. Ak budem stale moc zhrbeny, tak budem pokracovat predstavcom.

BTW: nad tym videom by som sa moc neusmieval. Lee McCormack je guru cez biomechaniku a teoriu jazdenia na biku. Je to byvaly DH pretekar, bol veduci trener v niekolkych americkej cykloasociaciach a je spoluautor kniky "Mastering Mountain Bike Skills." Dnes posobi ako trener mtb techniky jazdy na plny uvazok.
14.09.2022 - 16:40:46
00
Ahojte, prosim vas, nemate niekto doma rozbity SPD pedal od Shimana? Zhanam skrutku na nastavovanie sily vypnutia. Dakujem.

Prílohy:

IMG_20220918_135009752.jpg
IMG_20220918_135009752.jpg 185.66 KiB thumb_up0thumb_down

18.09.2022 - 13:56:04
00
nejake SPD od shimana co uz nikdy nepouzijem tu niekde mam, len neviem ako to dostat tam kam treba
18.09.2022 - 23:16:52
00
myabarth napísal:
Ahojte, prosim vas, nemate niekto doma rozbity SPD pedal od Shimana? Zhanam skrutku na nastavovanie sily vypnutia. Dakujem.


Nedávno som riešila podobný problém na EXUSTAR 215 FORGED. Chalani na STRAVE mi poradili veľkoplošnú maticu s gumičkou zamozaisťovaciu. Za pár drobných sa kúpilo v železiarstve a super :y:
19.09.2022 - 06:49:21
01
Srob bude trochu vacsi problem...mam aj ja aj navyse ale BA je pre takuto malickost daleko
19.09.2022 - 08:02:48
00
myabarth napísal:
Ahojte, prosim vas, nemate niekto doma rozbity SPD pedal od Shimana? Zhanam skrutku na nastavovanie sily vypnutia. Dakujem.

Mám doma pravý XTR M9000 pedál, ktorý je KO. Dôjdi si, kontakt ti píšem v súkromnej správe.
19.09.2022 - 12:05:24
00
Ahojte. Mm uz 2 ponuky z okolia. Dakujem vsetkym. :)
19.09.2022 - 12:25:34
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up