Kvalitna sedlovka je uz davno vymyslena, Bikeyoke, jednoducha a rychla udrzba bez speci naradia aj doma, hladky chod.
16.10.2022 - 22:03:38
02
Marinada napísal:
Sedem rokov mam 100mm Spesl sedlovku a len raz som menil gufero Niekedy je asi lepsie nespekulovat :lol: Uz som minuly rok skoro siel do tej OneUp a ako vidim tak dobre , ze len "skoro",


..mam tretiu za 5 rokov, predtým 180, 180 teraz 210 (znizena na 200). Spokojnosť 100%, nikdy ani najmenší problém. Servis záležitosť 15 min :)
16.10.2022 - 22:37:31
00
Marinada napísal:
Sedem rokov mam 100mm Spesl sedlovku a len raz som menil gufero Niekedy je asi lepsie nespekulovat :lol: Uz som minuly rok skoro siel do tej OneUp a ako vidim tak dobre , ze len "skoro",

sedem rokov gufero mala a predsa sa nevydala...
17.10.2022 - 00:44:03
00
Marinada napísal:
Sedem rokov mam 100mm Spesl sedlovku a len raz som menil gufero Niekedy je asi lepsie nespekulovat :lol: Uz som minuly rok skoro siel do tej OneUp a ako vidim tak dobre , ze len "skoro",


OneUp je podla mna dost kvalitna sedlovka s velmi jednoduchym servisom...ja by som si ju kludne kupil znova a za tu cenu neni o com... 1 - 2 x do roka ju rozoberiem a premazem a stale ide hladko ci je zima ci leto nema problem

to ze niekto si ju nevie spravne oservisovat a len do nej dotlaca vazelinu a pritom je sedlovka plna bordelu je druha vec
17.10.2022 - 07:38:53
04
Nehovoriac o tom, ze Brana v tomto treba brat trochu s rezervou. Sudiac podla viacerych prispevkov, sa mu dost veci rozpada pod rukami :)
Moja OneUp ma tento rok okolo 7000km a to teleskopku vyuzivam uplne vsade dolekopcom, aj na zvazniciach. Mala rotacna vola sa vytvorila hned na zaciatku - resp. tam vzdy bola, ale ako sa pouzivanim vytlacila cast vazeliny vo vnutri, sa prejavila. Predozadna ziadna. Klzne puzdro v gufere bez vole, akurat na gumenej prachovke uz vidno opotrebenie. Su to ale stovky hodin jazdenia. Cez zimu jej doprajem repas (18€) a na jar bude ako nova.
17.10.2022 - 08:48:36
00
Ano v zime mam aj ja plan kupit tu repas sadu

https://www.alpistour.sk/e-shop/bike/oneup/oneup-dropper-kit-v2/
17.10.2022 - 08:55:49
00
Tak karta sa predsalen obracia :) To je dobre.
17.10.2022 - 10:19:36
00
Inak OneUp ponuka aj sadu valcekov na odstranenie bocnej vole, takze sa to da vcelku lahko vytunit.
17.10.2022 - 12:04:33
00
jachmel
Ahoj, nemyslím si že branomelis nejako extra preháňa. Len jazdi veľa a hlavne ťažké veci. Neviem koľko ľudí tu na fóre, dá 250 000 - 300 000 výškových za rok a prevažne Enduro. Tam ten materiál dostane trochu viac zabrať ako keď niekto jazdi xc a nejazdi v zlých podmienkach, dážď, blato zime sneh mraz. 🙂A hej je ináč náročný a občas špekuluje skúša 😃😁 že Braňo.
17.10.2022 - 15:35:18
14
250 000 - 300 000 výškových za rok :o :o :o
17.10.2022 - 16:12:49
00
Johnny80
Dík Janči za podporu 😉 Veď vieš, čo jazdíme s chalanmi za peklá. Aj dnes pribudlo krásnych 1950vm :) A s Tomášom sme sa celkom bavili na tých mega dlhých životnostiach čo ľudia píšu, že im to vydrží roky sedlovka, vidla, kolesá, ložiská ,stredy, kotúče....v podstate v určitých podmienkach ja som rád, že mi nepraskol rám, ale iba farba na ráme a TREK mi poslal bolestný poukaz:) Ostatné veci musím meniť podľa potreby...zajtra prídu ďalšie plášte, a riešim aj postupne novú vidlu zas nejakú inú, lebo Foxke už som nakúril púzdra. :)

A s výškovými metrami to tento rok bude asi menej...aktuálne idem na 200 tisíc...do konca roka dúfam ešte 25 tisíc dám..ale zas bude málo kilometrov..len cez 7 tisíc tento rok.
17.10.2022 - 18:23:32
04
to ze vela jazdis a veci sa nicia a opotrebuvavaju je normalna vec,tu skor ide o to,ze si tvrdil,ze OneUp je biedna sedlovka a pritom si jej nedal spravnu udrzbu...to ako keby si nemenil olej v aute a potom napises na internet,ze sa ti zadrel motor a budes tvrdit ze ta a ta znacka auta je zla ....v cene kolo 200E je OneUp TOP moznost a myslim,ze porazi aj vacsinu drahsich znaciek... je pravda,ze BikeYoke bude asi inde ale tak isto aj cenou
17.10.2022 - 19:24:20
01
Pozri...dával som sem sedlovku ako novinku od Wolftooth....je zaujímavá a možno viac vydrží, ale za cenu 620 eur je to nezmysel. - to bola podstata témy...

Normálne používam OneUP sedlovku a považujem ju po takmer 2 rokoch za biednu sedlovku, ale stojí minimum peňazí, tak mi to nevadí. Aby bežala tak ako 99% ľuďom tu, tak znamená to pre mňa každý mesiac ju vytiahnuť z rámu kompletne rozobrať premazať a zložiť...ja toľko času nemám, lebo na biku musím robiť veľa ďalších vecí. Keby som to dával do servisu, tak vlastne väčšinu vecí by som mal v kuse v servise...o cene servisu ani sa radšej nesnažím uvažovať. Takže potešila by ma lepšie utesnená sedlovka v cene 350 eur výšky 200-240mm. Keďže taká nie je, tak možno kúpim zas 240mm OneUP, ale tá stará 210ka stále funguje aj keď z nej stále vychádza nejaký sajrajt...
Ten zanedbaný servis som síce spomenul, ale ja pravidelne odskrutkujem krytku s guferom a vyčistím vrch a dám tam vazelínku...ale toto ako som zistil absolútne nepostačuje a treba to kompletne rozobrať zospodu......Len nechápem prečo tu niekto nevie prijať názor, že niekomu nemusí táto sedlovka na 100% fungovať.....áno nemusí...A kto zvažujete kúpu, tak sa mnou prosím neriaďte.
17.10.2022 - 20:00:44
01
To co mas za bicykel ? Ze sa mu tolko venujes. To by ma zaujimalo.
17.10.2022 - 20:29:04
00
sak ale preco ti nefunguje spravne? lebo mas 2 roky zanedbany servis a momentalne mas sedlovku plnu hliny a bordelu tak co od nej cakas? (s tym ze je slabo utesnena suhlasim,preto jej treba sem tam servis)
a ja netvrdim ze ta sedlovka sa nemoze pokazit ale v tomto pripade si si ju sam pokazil nespravnym servisom

btw. jej servis trva asi tak 15 minut ked to robis 1.x v zivote mozno ani to nie a ak si na to netrufas mozes pozriet link ktory som dal vyssie a za 36E ti ju oservisuju aj s novym kitom v cene
17.10.2022 - 20:32:42
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up