Fleg a Flegko - Aj ja som sa sklamal. Takto končí naše krehké priateľstvo…. Stratil som ilúzie, už druhý krát za dva dni. Som uvrhnutý do bezodnej priepasti nihilizmu…
Ale inak to “medzigeneračné porovnanie dvoch kosačiek”bolo dobré👍. A seriál jedeň deň v živote IT….mimoriadne nedocenené dielko. Napriek sklamaniu zostávam Tvoj verný fanda!!!

Chlapi, Vy ostatní, vidíte, vzťahy treba kultivovať inak zahynú sťaby kvietok v prudkom slnci😎

Sklamanie je obojstranne (sakra neviem najst smutny smajlik).
Sklamal si ma svojom povrchnostou, aj ked narychlo zbuchany pribeh a ruskej zamestnavatelke, tunelovania firmy ma celkom pobavil.
A nevadi, ze to nie je pravda, ale mohla by byt;o)).
16.10.2022 - 23:49:37
00
boris.ko napísal:
flegko a ty sa ako voláš?
16.10.2022 - 23:54:25
10
Nemám reálne info z burzy. Ale bolo by to pre HU zaujímavé.

Maďarská vláda se dlouho holedbala tím, že se jí povedlo nasmlouvat plyn přímo z Ruska za příznivou cenu +-300 EUR za MWh, když se cena na burze pohybovala kolem 318 EUR a hrozilo její zdražování (pamatujete na ten hlasitý řev našich flastenců, jak bychom to měli udělat stejně?). Jenže trh si poradil a v současné době se například na holandské burze TTF plyn obchoduje spotově za 65 EUR/MWh, pražská komoditní burza PXE v tuto chvíli uvádí roční kontrakty kolem 164 EUR/MWh. Plyn bude Maďarsko nakupovat na úvěr splatný do roku 2026 a připomeneme, že již dříve Maďaři žádali Putina o odklad splátek z důvodu platební neschopnosti. Podle Viktora Orbána ale #prachynejsouproblém a je prý důležitější plyn mít než ho mít lacino. No a maďarská média klidní veřejnost prohlášeními, že až se zas ceny zvednou, tak na tom bude Maďarsko líp než třeba Česko a Rumunsko. A vo-vo-vo tom to je, přátelé.

https://www.palba.cz/viewtopic.php?t=9301&sid=9855d9eb54a052412820b0a58faec2f5&start=320
17.10.2022 - 07:12:24
07
Irán to má doma na rozpadnutie,ale aj tak chce pomáhať Ruzákom :puke:
Írán plánuje tajně zásobovat Rusko zbraněmi, uvedl Washington Post. Půjde o rakety země-země s doletem 300/700 km, bezpilotní letouny a kamikadze drony. Myslím, že se do vojenské podpory Ukrajiny brzy vloží další silný hráč. Vzhledem k minulosti to bude těžké ale udělá to.🙏
https://twitter.com/DarPutinovi/status/1581723673169653761
17.10.2022 - 07:16:14
00
v burzach sa moc nevyznam, ale tu je "nejaky" graf. Na TTF aktualne plyn za 142 Eur/MWh.

https://tradingeconomics.com/commodity/eu-natural-gas
17.10.2022 - 07:35:57
00
Imho precedens, Iran da rakety RU, USA da rakety UA.
Strasne sa mi pacilo, ako zapad zareagoval na to zatial najmasivnejsie bombardovanie UA. Uz na druhy den zacali hovorit co vsetko UA poskytnu a do tyzdna cast z protilietadlovych zbrani aj dorazila. Neriesim ci to je dostatocne, ale principialne je to vynikajuce. Jasne to ukazuje, ze russko kazdym utokom iba posilnuje Ukrajinu. Len kde sa tie F16 tolko zasieraju?
17.10.2022 - 07:39:14
01
Este k plynu. Ak fakt nakupil plyn za 300, tak to pokaslal genialne. Teraz je plyn za 140, na Q1/23 sa obchoduje za 164 a na rok 24 za cca 120.
To je to, co si mysli aktualne trh. Takze sa to postupne stabilizuje. Aj s elektrinou.

Tieto info mam z grafov na oenergetice.cz.
17.10.2022 - 08:10:27
11
Dano5 napísal:
Irán to má doma na rozpadnutie,ale aj tak chce pomáhať Ruzákom :puke:
Írán plánuje tajně zásobovat Rusko zbraněmi, uvedl Washington Post. Půjde o rakety země-země s doletem 300/700 km, bezpilotní letouny a kamikadze drony. Myslím, že se do vojenské podpory Ukrajiny brzy vloží další silný hráč. Vzhledem k minulosti to bude těžké ale udělá to.?
https://twitter.com/DarPutinovi/status/1581723673169653761


Topiaci sa topiaceho chytá takže Don't Worry ? , ale je otázne čo na to povie Čína.
https://sinopsis.cz/sinopis/cinsko-iranske-vztahy/

Ja len dúfam že šachová partia USA s Čínou nedopadne tak zle ako pred 80? rokmi s Japonskom.

Slabí nám neublížia ale Čína medzi nich nepatrí a odrezanie od najnovších technológií je beh na dlhé trate.
17.10.2022 - 08:46:44
00
will napísal:
Este k plynu. Ak fakt nakupil plyn za 300, tak to pokaslal genialne. Teraz je plyn za 140, na Q1/23 sa obchoduje za 164 a na rok 24 za cca 120.
To je to, co si mysli aktualne trh. Takze sa to postupne stabilizuje. Aj s elektrinou.

Tieto info mam z grafov na oenergetice.cz.

Madari nenakupili za 300, toto je prekrutene.
Madari maju zastropovanu cenu u Rusov a odklad splatok. Za kolko nakupili nie je jasne, ich minister Nagy to nespecifikoval. Iba povedal, ze moze ist o obchod za 1mld eur, ale kludne aj 3.5-4.5mld. Pretoze v prezentacii pouzil sumu ak pojde plyn na 300eur tak sa to vytrhlo z kotenxtu a zacalo sa sirit, ze Madari kupili plyn za 300eur.

Probemy su tam inde.
Madari kupili rusky plyn, ktory je trhovo drahsi ako ten z US na TTF napriklad a ovela vacsi problem, ze Vikinko populisticky zastropoval ceny pre obyvatelov uz davno dopredu a tak rezidentom predavaju plyn 6x lacnejsie ako ho nakupili. Aj toto je jeden z dovodov preco ich fiskalna politika ide dole kopcom, maju vysoku inflaciu a bez dotacii z EU im hrozi bankrot.
Navyse maju uz len par tyzdnov (aj to uz dostali odklad)na zmeny pozadovane zo strany EU a ked ich neurobia dostanu barani trt.
17.10.2022 - 09:12:14
40
Takze orbanko sa tlacil do putinovej riti, a skonci v totalnej riti.
Nijako inac spolupraca s ruzzmi ani dopadnut nemoze!
17.10.2022 - 09:39:31
09
Vikino a spol sa spolieha na devalvujuci forint, co ho tam trosku zachranuje, ale zase pomaly mu rastlo zahranicne saldo, ktore v roku 2022 prekonavalo pravidelne medacne rekordy.
Forint stratil ne v roku 2022 18% svojej hodnoty.
A vzhladom na jeho populisticke kroky v tomto roku sa zda, ze sa mu vymkla z ruk inflacia.uz ju ma cez 20%...pre porovnanie u nas 14%.
Mozno sa niekomu zda rozdiel 6% malo, ale je to naozaj dost.
17.10.2022 - 10:05:16
00
tiež sme v dosť velkych sračkach a v koho sme riti?
17.10.2022 - 10:11:56
00
cokupit napísal:
Len kde sa tie F16 tolko zasieraju?


To nie je také jednoduché. Americký výcvik trvá vyše roka, tu totiž nejde len o to, že máš zvládnuť ovládanie lietadla a taktiku boja, ale aj o bezchybné, doslova bezmyšlienkové ovládanie všetkých systémov. Do toho pristupuje ešte aj fakt, že americké stroje sú nastavené na spoluprácu s taktickým riadením cez NATO komunikačné systémy, vrátane riadenia operácií s pomocou AWACS a iných podobných zdrojov. F-16 a iné stroje nevíťazili v predchádzajúcich konfliktoch preto, lebo to je lepšie "železo" (čo teda je), ale pre lepší výcvik a lepšiu integráciu do celého systému velenia. Toto sa nedá len tak mirnix-dirnix preniesť na bojisko na Ukrajine.

K tomu som ešte nespomenul, že zďaleka nejde len o pilotov, ale rozhodujúcu rolu zohráva aj na 120% vycvičený pozemný personál, štandardizované postupy, dielenské kapacity, náhradné diely a ďalšie mňamky, ktoré sa na Západe vyvíjali celé dekády.

Je skoro isté, že v nejakej okresanej forme by mohli západné stroje lietať možno po polroku príprav, ale výsledkom by naisto nebola tá forma air superiority, na ktorú sme u tohto typu letectva zvyknutí.

PS: Ja dúfam, že niekde v pozadí chystajú omnoho radikálnejší krok, ktorý by sa v praxi predviedol v dvoch perutiach mašiniek, ako je táto na obrázku.

Prílohy:

UkrainianF-35A.jpg
UkrainianF-35A.jpg 192.63 KiB thumb_up0thumb_down

17.10.2022 - 10:28:26
03
michalz napísal:
Nemám reálne info z burzy. Ale bolo by to pre HU zaujímavé.

Maďarská vláda se dlouho holedbala tím, že se jí povedlo nasmlouvat plyn přímo z Ruska za příznivou cenu +-300 EUR za MWh, když se cena na burze pohybovala kolem 318 EUR a hrozilo její zdražování (pamatujete na ten hlasitý řev našich flastenců, jak bychom to měli udělat stejně?). Jenže trh si poradil a v současné době se například na holandské burze TTF plyn obchoduje spotově za 65 EUR/MWh, pražská komoditní burza PXE v tuto chvíli uvádí roční kontrakty kolem 164 EUR/MWh. Plyn bude Maďarsko nakupovat na úvěr splatný do roku 2026 a připomeneme, že již dříve Maďaři žádali Putina o odklad splátek z důvodu platební neschopnosti. Podle Viktora Orbána ale #prachynejsouproblém a je prý důležitější plyn mít než ho mít lacino. No a maďarská média klidní veřejnost prohlášeními, že až se zas ceny zvednou, tak na tom bude Maďarsko líp než třeba Česko a Rumunsko. A vo-vo-vo tom to je, přátelé.

https://www.palba.cz/viewtopic.php?t=9301&sid=9855d9eb54a052412820b0a58faec2f5&start=320

Heh pozerám, že sme tu viacerí Palbáci :)
17.10.2022 - 10:33:23
02
Chalani ja nie som veľmi bystrý a zaujala ma informácia, že Flegro robí nejaké YT videá. Mohol by mi niekto prezradiť pod akým menom ich nájdem?
17.10.2022 - 11:27:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up