Kamarít kúpil nedávno v tej cene bazárový Scalpel s Lefty, takže dajú sa nájsť aj takéto bajky, ak sa niekto nebojí bazáru. Nový to bude samozrejme o inom a hmotnostne v tej cene to bude ťažšie, ale ako bol spomínaný napr. ten Canyon, tak dá sa nájsť aj nový bike v tej cene. A každému bude asi jasné, že tam nebudú top komponenty, no to sa dá časom upgradovať. Ten Neuron 6 za 2300 € je pekne osadený a väčšine bikerov (aspoň tým menej náročným) by mal stačiť, S čím je treba počítať je samozrejme vyššia hmotnosť oproti vyšším modelom a v porovnaní s rovnako drahým HT o pár kíl, no na bežné nezávodné jazdenie je to podľa mňa dobrá voľba.
20.10.2022 - 09:13:22
00
ja sa bazarovky nebojim, ale vo velkosti XL byva velmi malo bicyklov
20.10.2022 - 11:06:01
00
ale nie, aj teraz by sa nieco naslo...

vyklikany filter: full, do 2500€, velkost XL, vybava SLX/XT, zdvihy 110-130mm, len s dokladom

https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene?user_id=22062&f_category_id=4&order=time&type%5B%5D=document&s=&cena_od=&cena_do=2500&f%5Ba%5D%5B97%5D=1&f%5Ba%5D%5B168%5D=1&f%5Ba%5D%5B66%5D=1&f%5Ba%5D%5B24%5D=1

ja som si za tym svojim (tu z mtbiker bazaru) na jar pocestoval 2x 4 hod. vlakom, ale myslim, ze sa oplatilo :)
20.10.2022 - 11:24:46
01
popravde aj toto som uz skusal, ale vzdy s neuspokojivym vysledkom. teraz je tam jeden Mondraker, ale na tom som este nikdy nejazdil a neviem ci to nebude overkill.
20.10.2022 - 14:55:34
00
mne sa aj ten cerveny Scott spark 960 (co teraz dakto predava) na XC/lahky trail pozdava..a este by ti ostalo 500e :) ale samozrejme sa netreba uponahlat
20.10.2022 - 17:18:40
00
tvojamatka, co toto? :-) robim si reklamu, ja mam 185cm vysku a este tam je rezerva na sedlovke https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/4508875/kona-hei-hei-race-dl-29-karbon-vel-l.html
20.10.2022 - 17:57:21
01
vokalvokal diky za ponuku, inak pekny bike, ale ked toto mas nastavene na 185, tak +10cm by som mal sedlovku do neba a to nechcem, uz som to tak mal a skoncil som v sanitke :D
21.10.2022 - 07:58:19
01
Inak, napr. tá Orbea OIZ H30 je v XL na predajni:
https://www.velocity.sk/sk/bicykle/orbea-oiz-h30-4
21.10.2022 - 13:12:07
00
ja viem, preto sa na ten konkretny model pytam, este bol v hre Scott Spark 970
21.10.2022 - 14:05:54
01
Necital som cele vlakno, ak to tu uz odznelo tak sorry.

Uvazuj aj podla prevadzkovych nakladov. Ak si v rozpocte okolo 2500E pocitam, ze nemas doma tlaciaren na Eura. Cize bude velky rozdiel ci das na servis rocne povedzme 500E alebo 1000E. Full na prevadzku bude vzdy skoro 2x tak drahy ako HT. Lacny full mozno byt este drahsi ako drahy full. Lacne diely proste menej vydrzia.
HT z teba urobi najlepsieho jazdca, akym mozes byt, Full najrychlejsieho ( ak nebude extremne tazky). A potom zalezi co budes jazdit, ak jazdis hlavne niekde, kde to nie je samy kamen a korene su len miestami, tak HT moze byt super volba. Ak mas traily rockgarden streidany korenami, tak ber full. Na HT by si trpel.
22.10.2022 - 00:22:41
00
To že bude na HT hľadať lepšiu (menej rozbitú) stopu ako na fulle neznamená automaticky, že z neho bude lepší jazdec ? A aj ceny servisu si dal riadne vysoké, zvlášť pri takejto cenovej hladine. Ale teda dajme tomu, na porovnanie stačí. Na fulle bude samozrejme vždy drahší servis ako na HT. No ak ide niekomu o komfort, a užívanie si aj technickejších zjazdov, tak tam HT nebude nikdy lepší. Aspoň môj názor, niekto to môže vidieť inak, no z vlastnej skúsenosti to mám takto ?
22.10.2022 - 06:32:45
00
Tak ono ja jazdím úplne všetko. Sotoliny, rovinky, korene, kamene, prudké vyslapy, traily, nejaký ten maratón snáď bude zase do budúcna, prosto všetko. Preto som premýšľal nad tým 120/120, prípadne doteraz som to všetko absolvoval na HT hliníku, preto karbónové HT. Čo sa servisu týka, to mi je jasné, že servis na fulle bude niekoľkonasobne drahší. Ale ako sa vraví, keď chceš opicu, musíš mať aj na banány.
22.10.2022 - 10:02:01
01
imro1 napísal:
To že bude na HT hľadať lepšiu (menej rozbitú) stopu ako na fulle neznamená automaticky, že z neho bude lepší jazdec ? A aj ceny servisu si dal riadne vysoké, zvlášť pri takejto cenovej hladine. Ale teda dajme tomu, na porovnanie stačí. Na fulle bude samozrejme vždy drahší servis ako na HT. No ak ide niekomu o komfort, a užívanie si aj technickejších zjazdov, tak tam HT nebude nikdy lepší. Aspoň môj názor, niekto to môže vidieť inak, no z vlastnej skúsenosti to mám takto ?


Aj vidi.
Totiz HT neodpusta chyby, tolko ako full. Ak nieco robis zle na fulle a je to v ramci moznosti pruzenia, tak o tom ani vediet nebudes. Mozes si vypracovat zolzvyk, ktory ked raz vojdes do terenu, ktory bude tazsi a bike to uz za teba nedokaze vyriesit, bude nasledovat tiger cez rajdy. A cudujes sa preco, ved to tak robis dekazdy a ziaden problem, funguje to predsa na mlych ficurach, tak preco... Tiez full napomaha bezmyslienkovitemu jazdeniu cez vsetko (rozmerov primeranych pruzeniu) Neaucis sa hladta iedalnu stopu a precizne viest bike, netreba ti to.

HT naproti tomu ti da vyzrat kazdy nedotlmeny dopad, kazdy odraz mimo rovnaovahu, kazdu zakrutu, kde mas vahu moc v predu ci v zadu....Urobis neico zle, okamzita spatna vazba. A na ucenie je to tiez lepsie, lebo celkovo HT rychejsie raguje na podnety a treba ich menej. Skakanie je lahsie, bunyhop je lahsi, pumpovanie je uplna radost (zatacok aj vln) bike pod tebou nemizne. A ak uz nahodou pojdes ces svoje moznosti a neico neustojis, tak to bude v mensej rychlosti a menej narocnom terene ako na full a dost pravdepodbne zranenia budu menj zavazne.

Je to troacha ako SPD vs platformy. Ano na SPD budes rychlejsi a istejsi, ale naucis sa zlozvyky, ktore ti nedovolia napredovat, alebo ta jedneho dna kusnu do zadnice.

Pohodlie je samozrejme ina vec. A ak na HT budes obchadzat vsetko, tak to je uz asi lepsie ten full, to mas pravdu. Vychadzam z toho, ze budes na oboch jazdit ten isty teren.

Edit: prehodil som SPD a platformy v texte, uz opravene.


Naposledy upravil Kenai dňa 22.10.2022 - 13:15:07, celkovo upravené 1 krát.

22.10.2022 - 12:30:25
02
Kenai "Ano na platformach budes rychlejsi a istejsi, ale naucis sa zlozvyky"
asi si to myslel naopak
22.10.2022 - 12:53:18
11
Vdaka uz som si to opravil, myslim jedno pisem druhe. sorry.
22.10.2022 - 13:15:42
00
keyboard_arrow_up