Ahojte,
vedel by mi tu niekto navrhnúť najbezpečnejšiu trasu pre cestný bicykel od Bratislavského letiska na Devín? V okolí letiska to veľmi nepoznám a plánovače mi dávajú stále trasu po hlavných bratislavských cestách, čo mi veľmi bezpečné nepríde.

Ďakujem
22.10.2022 - 20:36:10
00
Ja by som priamo z letiska, ak sa bavíme o štartovacom bode, išiel poza neho, smer Malý Dunaj, je to často využívaná trasa aj z tejto strany. Na koľko úplne vhodná pre cestný neviem, nebol som.

Cez Vrakuňu vedie potom už asfaltový cyklochodník až do prístavu, odtiaľ pokračovať ďalej asfaltovou cyklotrasou cez Prístavný most na Petržalskú stranu Dunaja až k Lafranconi mostu. Opäť na druhú stranu, asfaltovou cyklotrasou na začiatok Karlovky.

Bohužiaľ ďalej smer Devín už len po hlavnej, nedávno obnovovali cyklopruh ale to je tak všetko.
(Skús si to pozrieť na freemap.sk a dole si prepínať po kliknutí na tri bodky rôzne formáty mapy, satelitná kde vidíš povrch, alebo strava kde vidíš kadiaľ najčastejšie jazdia cyklisti a teda majú na to dôvod).

Prílohy:

freemap-export-2022-10-22T19_58_45.831Z.gpx [21.69 KiB] Zobraziť na mape

22.10.2022 - 22:07:09
00
Cez pristavny most neodporucam ist. Su tam asfaltove bubliny a schodiky medzi dielcami. Radsej dalej po cyklochodniku vedla Pristavnej, aj ked je na nom vela hrbolcov. Chodnik je sice par 100 m pred mostom Apollo niekolko mesiacov zruseny, ale oproti benzinovej pumpe sa da odbocit vlavo na novu asfaltku, ktora vyusti pod mostom Apollo. Treba prejst cez most na druhu stranu, pretoze dalej sa uz dobre vyse roka neda kvoli stavbe Eurovei. Az k mostu Lafranconi po petrzalskej strane rozhodne neodporucam, pretoze za novym mostom (most SNP) sa ide k Lafranconi po betonovej ceste so schodikmi medzi dielcami. Ja zvyknem chodit spat cez novo postaveny stary most, z ktoreho odbocim na cestu popri nabreziu. Okolo muzea je to tam v protismere, preto odbocim vlavo na parkovisko a tento usek prejdem cez neho. Dalej je to po nabrezi az k Lafranconi po chodnikoch pre pesich. Nova kamenna dlazba od muzea po Propeler je sice zla na bicyklovanie, ale nie je to dlhy usek. Od Lafranconi odbocim vpravo hore k ceste, pred cestou odbocim vlavo na chodnik, po ktorom prejdem okolo botanickej zahrady, t.j. odbocim z neho dole vlavo a dole na kopceku treba odbocit vpravo a ist po chodniku v peknom prostredi popri vode az k Devinskej ceste. Chodnik pokracuje popri Devinskej ceste az po Sihot. Ja zvyknem vyjst na hlavnu cestu kusok skor pred nadjazdom na Dlhe diely. Poslednych 5 km po Devin je to po hlavnej. Asi 500 m za Sihotou je na dalsich niekolko 100 m krajnica v dezolatnom stave. Tam chodim krokom. Na zaciatku Devina sa da z cesty odbocit vlavo na chodnik. Na chodnik je velmi zle rieseny najazd do kopca hore hodne zuzeny so stlpikom v strede toho zuzenia.
23.10.2022 - 10:22:02
00
LaS napísal:
.... Az k mostu Lafranconi po petrzalskej strane rozhodne neodporucam, pretoze za novym mostom (most SNP) sa ide k Lafranconi po betonovej ceste so schodikmi medzi dielcami. ....


Ta cyklocesta je uplne v pohode. Ovela lepsi povrch v porovnani s Devinskou cestou..
23.10.2022 - 10:31:32
06
Okolo letiska uz je pevny povrch od Sv.Jura az do Vrakune, akurat na zaciatku Vrkaune treba ist dolava pomedzi domy, nie rovno, tam su korene a hlina (dufam, ze to neznicia afaltom, jedine zabavne miesto). Tu cats pri moste, asi 100m, co bolo vzdy hnusne blato uz poriesili. Potom dalej za arealom firmy (zabudol som meno) sa uz da ist suvisle po cyklochodniku az do Petrzalky. Pristavny most sa mi nezda horsi ako panelka medzi Novym a Lafranconi. Bubliny su, to je prave super :) Asfalt ma byt bud pekny hladky (nesmrdiaci) alebo potom bublinovy, korenovy a pod. Tie rozne medzistupne su take nijake, ani ryba ani rak.
23.10.2022 - 10:58:12
00
Bože môj že bubliny cez prístavný most...ste nejako rozmaznaní 🤦

A Devínska cesta v pohode aj cez týždeň sa dá ísť...áut nie je až toľko..
23.10.2022 - 12:59:28
01
Ak je na vyber, tak Pristavny je posledny vo vybere mostov. Niezeby sa nedalo,ale ostatne su lepšie.

Jazdim na cestaku, 25-28mm, casto tieto trasy. I ta panelka od incheby k Lanfranconi je úplne ok, ako pise user_id.

Este alternativa (dlhsia), cez Rakusko a Schloss Hof - DNV ;)
23.10.2022 - 14:23:31
00
Tým bublinam sa dá celkom vyhnúť v protismere, keď nikto oproti nejde :)

BTW, z Pristavnej ku mostu Apollo po novej asfaltke sa už dá? Od Pristavnej bola ešte nedávno značka zákaz vjazdu všetkým vozidlám.
23.10.2022 - 20:48:07
00
Ace2000 Pre predstavu toto je cesta od letiska (hlavnej budovy) k mostu cez Maly Dunaj.
Príloha:
p_2022-10-23_14-_20221023_142732.jpg
p_2022-10-23_14-_20221023_142732.jpg 330.74 KiB 17.2295,48.1547 thumb_up0thumb_down



Par horsich miest sa najde na celej trase, nie je to vsade super hladky asfalt, ale nic co by sa nedalo prejst. A su aj dalsie alternativy, vyssie spominane, alebo cez Stary most, alebo most SNP, po nabrezi Dunaja a pokracovat cyklotrasou do Karlovky. Moznosti je viacej, da sa vybrat.
Vzdy lepsie ako cez mesto.
23.10.2022 - 23:34:45
01
To sa dá zvládnuť, keď pôjdem pomalšie. Ďakujem všetkým za rady :D
24.10.2022 - 13:53:41
00
gpx naklikane cca, v.jur - devin. Auta su na tejto trase Ivanka-Stefanikova mohyla kusok , kde sa ide ponad dialnicu (malo frekventovane), potom vo Vrakuni kusok - pomerne dost aut (alebo sa da aj priamo cez tu hlinu, korene sa daju obist, je to vyjazdene a hladke, len moc rychlo sa neda, ani ak mas karbonove kolesa), potom usek odbocka na Dlhace - Devin zaciatok /velmi frekventovane/

Prílohy:

export.gpx [5.42 KiB] Zobraziť na mape

24.10.2022 - 14:05:21
01
keyboard_arrow_up