Dobrý deň, rozmýšľam o zakúpení trenažéru len sa neviem rozhodnúť medzi Tacx Neo 2t alebo Wahoo Kickr Smart V5 ktorý by ste odporučili, alebo ktorý sa viac oplatí?
Wahoo ma láka spolu so simulatorom stúpania (Kickr Climb simulátor)
Na strane tacxu Neo 2t je že vraj zas tento problém a nechcel by som riskovať ísť do neho práve preto https://youtu.be/qxZCoiAs7gI
Tacx je len pre 26" a 28" kolesá Kickr od 24" po 29" čo sa oplatí keď mám tiež 29" horský bicykel.
Tacx má ale isokineticky a isotonicky model tréningu.
Predom vďaka za každú odpoveď.
28.01.2022 - 03:01:31
00
Neviem, či sa to tu niekde riešilo, ale ked mam na elite qubo fluid ten elitacky rychloupinak - teoreticky , keby som mal vhodné plastové vymedzovacie valčekyy , napr pre 10mm pevnú osu, tak by som ho asi vedel použiť aj na bike s pevnou osou.
Neviete, kde sa dajú zohnat taketo nejake valčeky?? Škoda mi je kupovať, ak by bolo niečo také možné zohnať za pár šušňov
07.02.2022 - 18:02:44
00
helo, co by ste skor zobrali wahoo kickr v5 alebo elite justo ? Elite justo je pomerne novy, avsak ma to naklananie do stran, cize netreba rocker board..
03.11.2022 - 22:44:15
00
co si myslite o tomto
TRINFIT Spin S600i Elite
06.11.2022 - 12:28:55
00
Chrisdb napísal:
helo, co by ste skor zobrali wahoo kickr v5 alebo elite justo ? Elite justo je pomerne novy, avsak ma to naklananie do stran, cize netreba rocker board..

s tohto výberu určite wahoo, osobne jazdím tacx flus s aj to len preto, že bol po ruke
06.11.2022 - 12:50:26
00
Ahojte, potreboval by som poradit kedze o bicykloch ako takych moc neviem a som vlastne uplny amater. No chcel by som zacat jazdit aj vnutri a tak rozmyslam o valcoch. Cely tento thread som si pozeral no nevyznam sa moc ani v terminologii ako takej. Mam doma fixed gear bike a neviem ake valce si zadovazit. Popripadne ci nieje lepsi trenazer (ak to vobec je mozne na fixed gear bike, alebo ak to dava zmysel). Rozmyslal som nad niecim co by pre amatera ako som ja stacilo ale aby to zase nebolo nieco co by som po 1 mesiaci mohol vyhodit kvoli zlemu vyrobku. Dakujem za rady :)
12.11.2022 - 17:09:38
00
Ako novacikovi by som valce neradil.

Odporovy trenazer s gumenym valcom dotykajucim sa kolesa bude fungovat (ak tam nemas prilis drsny dezen plasta)

PS, edit: pozrel som bazar, je ich tam dost na vyber v cenach medzi 50-100€
12.11.2022 - 19:50:53
00
Chrisdb napísal:
helo, co by ste skor zobrali wahoo kickr v5 alebo elite justo ? Elite justo je pomerne novy, avsak ma to naklananie do stran, cize netreba rocker board..

ak chces tichy trenazer tak urcite Wahoo.
12.11.2022 - 20:29:11
00
asphyxiar napísal:
Ahojte, potreboval by som poradit kedze o bicykloch ako takych moc neviem a som vlastne uplny amater. No chcel by som zacat jazdit aj vnutri a tak rozmyslam o valcoch. Cely tento thread som si pozeral no nevyznam sa moc ani v terminologii ako takej. Mam doma fixed gear bike a neviem ake valce si zadovazit. Popripadne ci nieje lepsi trenazer (ak to vobec je mozne na fixed gear bike, alebo ak to dava zmysel). Rozmyslal som nad niecim co by pre amatera ako som ja stacilo ale aby to zase nebolo nieco co by som po 1 mesiaci mohol vyhodit kvoli zlemu vyrobku. Dakujem za rady :)


ono záleží čo od toho očakávaš... keď sa pri tej indoor jazde nezabavíš nejak inak, film, zwift a podobne, tak sa nedá na tom dlho vydržať... zároveň tie online platformy kde sa ti mení odpor podla profilu trate asi nebude nič moc na jeden prevod... keď sa pozrieš na preteky na dráhe všetci sa tam zahrievajú práve na valcoch... ale robiť to nejak doma pre radosť a dlhodobo asi nie je trvalo udržatelné.. na skúšku by som kúpil nejaké valce z bazáru a keď sa ti to neosvedčí, tak ich posunieš ďalej
12.11.2022 - 20:42:53
00
Ahojte makači. Chalani čo už presedlali na 12s sady ideálne Shimano a valia aj trenažér, ktorý sa Vám osvedčil, prípadne aj neosvedčil?
Podmienky:
-od výroby kompatibilný s 12s kazetou bez úprav.
-SMART .
-pekný hladký chod na všetkých pastorkoch .

Ďakujem
06.12.2022 - 15:53:50
00
čawte, mám otázku na tých čo používate trenažér v poschodových domoch
ako a čím máte odizolovaný trenežér, resp. či dochádza k prenosu vibrácií počas jazdy, nie hluku
bolo mi povedané, ked idem v trenažéri / Tacx Flux S/je cítiť vibrácie von, mimo dom, čo ma dosť zarazilo, nakoľko mám pod sebou nejaku gumenú podložku z decathlonu
díki za postrehy
23.12.2022 - 18:36:55
00
uz 5 rokov v zime trenujem doma na trenazery. Pod trenazerom mam podlozku z decatlonu Domyos. Niekedy som treningy koncil aj okolo 21.00 hod a nikto sa nikdy nestazoval. Mam vsak trenazer Wahoo Kickr V5 a ten je celkom tichy na odpruzenych nohach takze ziadne vibracie nehrozia.
23.12.2022 - 18:53:19
00
Tiež používam trenažér v Bytovke. Je to pôvodná panelová bytovka. Mám Elite Direto XR a používam originál podložku od Elite. Jazdievam často aj v nočných hodinách. Zatiaľ sa ešte nikto nesťažoval. Tiež som sa toho trošku obával no už 2 roky tak jazdím.
24.12.2022 - 08:23:16
00
Dobrý večer, pozerám trenažéry a najprv podľa ceny tie s odporovym valcom za 100-150, ale ak chcem k tomu navyše koleso so špeciálnym plášťom, to je ďalšich 100-150. Nechcem prezuvat plášť, preto ďalšie koleso. Pozeral som bazár a za takú cenu (trenažér+koleso) sa dajú kúpiť už lepšie trenažéry kde sa nasadí bike bez kolesa. Ako je to so servisom trenazerov v prípade nejakej poruchy, dá sa to opraviť alebo nie je problém kúpiť jazdeny trenažér?
30.12.2022 - 16:35:09
00
najvýhodnejšie sa kupujú jazdené trenažéry v marci/apríli :)
30.12.2022 - 16:44:17
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)
keyboard_arrow_up