foobar napísal:
nestazuj si, lebo budes oznaceny za zatrpknuteho starca

10tisicove bicykle s GXkom su predsa supeeeer!!! :rock: :clap: :l:


Keď tak na to kukám, tak možno aj starec som, lebo tá geo by mne osobne fakt, že sedela aj s tým nemoderným hlavákom...
Ale keďže nevlastním zubnú ambulanciu, tak Yeti ide v podstate okolo mňa oblúkom s veľkým rádiusom
A radšej by som si vyklikal nejaké Izzo alebo Hugene na GX AXS za polovičnú sumu :)
16.11.2022 - 08:22:54
02
tomasspura napísal:
Dano5 Presne tak, treba skladat.
Za 120 ram chcu 4300 usd , netusim kolko bude cena v EU.

To je ako o tych marziach za drahy vs lacny bike.
Ked si zoberieme take Ibis Ripmo AF ,cca dva roky dozadu bolo za 3K,komplet,kvalitne pruzenie DVO,kvalitne kola v zaklade atd..
Ked chces skladat ,ram vtedy 2 litre,DVO Onyx ,takmer liter a si na cene hotoveho biku. Vsetko ostatne mas zadarmo. Skratka pri standardnych bikoch je skladat iracionalne.
Pricom som sem nedal priklad nejakeho sitneho biku, Ripmo V2 bolo testermi pinkbiku ci mtbr oznacene za best trail bike ever tested, hlinikove ma tu istu geosku,len kilecko vahy naviac...
16.11.2022 - 08:54:58
00
Noo len ci to to bolo to isté DVO ktoré vieš kúpiť aj aftermarket... Co sa týka vidli tak sa robia verzia D1, D2 a dokonca D3. D1 je aftermarket zo všetkým čo sa patrí, D2 už nemá rýchlu kompresiu a D3 už nemá ani ott. V podstate si kúpiš vidlu s nálepkou DVO ale chyba v nej prakticky všetko čo s nej tu DVO vidlu robí... Zároveň je rozdiel v cene pomerne znatelny... Ale to len tak na okraj jasne ze cena by bola aj tak výrazne vyššia akú kúpiť konpletku
16.11.2022 - 09:16:32
00
kajto napísal:
To je ako o tych marziach za drahy vs lacny bike.
Ked si zoberieme take Ibis Ripmo AF ,cca dva roky dozadu bolo za 3K,komplet,kvalitne pruzenie DVO,kvalitne kola v zaklade atd..
Ked chces skladat ,ram vtedy 2 litre,DVO Onyx ,takmer liter a si na cene hotoveho biku. Vsetko ostatne mas zadarmo. Skratka pri standardnych bikoch je skladat iracionalne.
Pricom som sem nedal priklad nejakeho sitneho biku, Ripmo V2 bolo testermi pinkbiku ci mtbr oznacene za best trail bike ever tested, hlinikove ma tu istu geosku,len kilecko vahy naviac...


Reagoval som na priklad Yetiho SB 120 samozrejme ked by som chcel skladat Canyon, YT atd...(ak by bolo mozne zohnat ram), tak sa to neoplati. Ale specialne u Yetiho a v tejto dobe je to lacnejsie s MOC cenami a bez zliav.
Tak som si vo Februari poskladal SB115.

Samozrejme treba si spocitat, ci sa oplati A alebo B :-).
16.11.2022 - 09:39:26
00
FiLus napísal:
Noo len ci to to bolo to isté DVO ktoré vieš kúpiť aj aftermarket... Co sa týka vidli tak sa robia verzia D1, D2 a dokonca D3. D1 je aftermarket zo všetkým čo sa patrí, D2 už nemá rýchlu kompresiu a D3 už nemá ani ott. V podstate si kúpiš vidlu s nálepkou DVO ale chyba v nej prakticky všetko čo s nej tu DVO vidlu robí... Zároveň je rozdiel v cene pomerne znatelny... Ale to len tak na okraj jasne ze cena by bola aj tak výrazne vyššia akú kúpiť konpletku

Mrkni hocaky test,Ibis v tomto neodrbkava ,dostavas "plnku",najskor davali Diamond D1,neskor Onyx.
16.11.2022 - 09:44:40
02
Veru, Yeti je riadne cenovo prestrelene, snad este viac ako nove SC..a ako pise bimjeam - geo je tiez trosku diskutabilna, ja som na opacnej strane spektra ako on, mne sa to praveze nepozdava :)

Z opacnej strany sudka - novy hlinikovy Marin Rift Zone, v XR setupe komplet za 3500 eur.. nie je sice akosi velmi pekny ten bicykel, ale ohadzany perfektne, funkcne, jazdivo.. :) A cenovka v porovnani s konkurenciou naozaj peckova :nod:

https://www.wideopenmountainbike.com/2022/11/tested-petes-2023-marin-rift-zone-29-xr-review

Aj dalsie recenzie su super.. "If you’re looking for a budget-friendly, top-performing trail bike, the Rift Zone XR has to be one of the top picks" atd...

www.wideopenmountainbike.com
16.11.2022 - 09:54:02
02
Mne sa tento Marin dokonca aj veľmi páči a zaradil som ho medzi kandidátov na další bike ?
16.11.2022 - 09:56:25
00
mne pripomina starsie hlinikove Transitiony,tiez sa mi paci
16.11.2022 - 10:02:56
00
Ešte príde Yeti sb140 včera sa český bratia zrejme unahlili lebo nikde inde som info nezachytil :)
https://mtbs.cz/kategorie/mtbs-foto-redakcni-technika/album/12186
16.11.2022 - 10:14:53
06
Porovnavať SB120 a Rift Zone na hline teda moc relevantné nie je... Keď tak porovnal by som Marin s niečím ako napr. Ibis Ripley AF
https://www.boriksport.sk/ibis-ripley-af-3/
16.11.2022 - 10:23:31
00
Yeti tie ceny ustrelilo riadne no podobne sú na tom s cenami ibis, pivot i keď ibis vychádza asi “najlacnejšie” so spomenutých.
Na druhu stranu politika Yeti si myslim je nebyť tuctovou značkou svojich zákazníkov majú.
Ich plus je doživotná záruka áno o doživotnej záruke sa dá diskutovať čo znamená. No každopádne z vlastnej skúsenosti ktora značka vám pri reklamácii posle nový rámový trojuholník za cca 14dni? A to rám nebol prasknutý ani nič podobne dalo by sa povedať že len kozmetická vada myslim si že iné značky by sa k tomu postavili celkom inak.
16.11.2022 - 10:39:01
00
bimjeam napísal:
Porovnavať SB120 a Rift Zone na hline teda moc relevantné nie je... Keď tak porovnal by som Marin s niečím ako napr. Ibis Ripley AF
https://www.boriksport.sk/ibis-ripley-af-3/

Ja to ani priamo neporovnavam, pisem, ze to je z opacneho sudka, viem ze oba bicykle maju inu cielovku aj napriek podobnemu zameraniu :)
btw. aj v porovnani s tym Ibisom ten Marin osadenim pekne obstoji :)
16.11.2022 - 12:11:40
00
volodaj napísal:
Mne sa tento Marin dokonca aj veľmi páči a zaradil som ho medzi kandidátov na další bike ?

A tak sa Marin po takmer kazdorocnej radikalnej zmene kinematiky zadnej stavby dopracoval k tuctovemu prepakovanemu jednocapu*. Technicky taka znacka pre znacku, taziaca zo zaslej slavy zaciatkov MTB :)
*pekny je a aj svoj ucel urcite splni, len pre mna dalsi kandidat na prasknutie sedlovej trubky, kedze je tlmic zvislo.
16.11.2022 - 13:48:28
03
Práve tento Rift Zone má rovnakú zadnú stavbu už myslím 10 rokov. Ale máš pravdu, že Marin používa kadejaké bizarné systémy pri iných modeloch. Sedlovku máš pravdu, ale Trek mi drží a vyzerá, že je skôr problém vás vysokých chlapov. Ja čo som o 5 cm vyšší od kýbľa by som mal byť v pohode :D.
16.11.2022 - 20:38:42
00
Marin nekupujte je to srot 😂
16.11.2022 - 20:56:36
30

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up