mno,zatiaľ u mňa vyhrava Endura. Viem ze velkostne sadnú a majú aj vetracie otvory, fox ich nemá a upínací systém je vraj nespolahlivy
20.11.2022 - 09:08:10
00
duncon2 napísal:
Inak tie vaude ma teraz bike-components v zlave za 50€ https://www.bike-components.de/en/special-offers/secret-deals/ s kodom 6794


Dakujem za tip Objednane radsej 2 velkosti XL aj XXL neviem do coho sa napracem :D Za 50€ neni ocom
20.11.2022 - 09:26:52
01
A ako je to teraz s veľkosťami pri Endure? Nedávno som bral nepremokavé MT500 krátke nohavice, podľa tabulky(hlavne co sa týka pasu) mi vyšlo Lko... Po vyskúšani mi bolo jasné že Mko bude ideal ale na dĺžku sú mi aj tie Mka pomerne dlhé... Je to niečo medzi kratasmi a 3/4, a nehorázne plachty... Keď to porovnám s predchodcom tak sú úplne mimo... Tkze teraz ako? 🤔
20.11.2022 - 09:46:49
00
FiLusPred mesiacom som si skusal dlhe gate :
humvee XL - pas dobry , celkovo volnejsie hlavne na lytkach a strihovo velmi dlhe
singletrack XL - pas dobry , celkovo prilnavejsie aj na lytkach (no stale celkom siroke ) a strihovo o cosi lepsie
spray XL - tak ako singletrack a strih najviac sedel na moju vysku 180cm a vahu 94kg
20.11.2022 - 10:08:13
00
Aj pri dámskych platí, že každý model ma inú dĺžku a strih, niektoré sú obtiahnuté, iné voľnejšie.... takže vyskúšať a vyhodnotiť na sebe podľa pocitu, mne Endura vyjovuje, lebo robia dlhokánske veci a sú jedny z mála vrchov, na ktorých sú mi dobré rukávy. Tiež tie dlhé kraťasy sú super lebo v nich nevyzerám ako fodbalový rozhodca. Treba skúšať 🤷
20.11.2022 - 11:36:44
01
Ja kupujem Sportful 3XL a na stehnách ich mám dosť natesno. To mám nohy podľa mňa ako hajzlový pavúk. Stehná 58cm pri výške 186 cm. Endura má veľkosti normálne by som povedal. 2XL dres som vymenil za XL a zniesol by som aj L. 2XL gate sú mi pohodlné. L by boli stále menej obtiahnuté ako Sportful 3XL. Hummvee gate mám XL a sú mi voľnejšie.
Endura je fajn značka a myslím, že veľkosti sa dajú kupovať ako pri bežnom oblečení. Nerobia oblečenie pre podvyživené slíže.
20.11.2022 - 23:30:54
01
to termo triko Brynje je zazracne, sobotu aj nedelu som bol vonku vzdy asi 6 hodin, pridem domov, a to tricko je uplne suche :o mokra bola az vrstva nad tym.
A samozrejme, pekne teplo je v nom :) sobotu bolo vecer v lese -2 a trup bol v pohode
21.11.2022 - 11:49:13
04
Tak u mna a takto zazracne nieje - vzdy ho mam poriadne mokre, ale vrstva na nim je este o uroven mokrejsia, a stale hreje, takze velka spokojnost. Akurat sa nema moc rado s ruksakom - vzdy sa vratim domov s vyrazenym vzorom na tele.
21.11.2022 - 13:11:48
00
matko001 - moze to byt asi jednak tym, ze sa potis este viac nez ja, a jednak tym, ze predsalen bola pekna kosa, a aj ked som furt slapal do kopca, tak som sa az tak nepotil...
Ale aj tak som bol prekvapeny, ze bolo uplne suche, mal som ho vyskusat este ked bolo nad 10 stupnov, mozno by tiez bolo cele mokre...

--
btw myslite ze su dobry napad vyhrievane rukavice? u mna to je cast tela ktora v zime na biku trpi najviac, a to som vyskusal uz kopu vselijakych rukavic, a nosim aj dvoje naraz (na spodok obycajne pletene, a navrch zimne cyklisticke), no aj tak vzdy v druhej polke vyjazdu trpim. Ma niekto skusenost s takymito rukavicami na biku? Ze ci je to dobry napad, a ako je riesena baterka atd... :?:

nasiel som napriklad taketo, a zda sa ze su pouzitelne aj na bike:
https://www.bike-forum.cz/bazar/inzerat/94871-prodam-vyhrivane-rukavice-racer-e-glove-2-velikost-s-7
21.11.2022 - 14:05:23
00
iron.hide kup si radsej pogies, napr od acepac
https://www.acepac.bike/navleky/poggies-cz/
alebo neoprenove z aliexpressu za 25e
21.11.2022 - 14:40:48
00
ja som zas od Brynje čakal viac na základe vašich kladných skúseností..Potím sa poriadne a dúfal som, že keď bude sieťka prepotená, čo je u mňa po chvíli, tak nebudem cítiť chlad mokrej veci na mne, ale cítil som to rovnako, ako i pri inom tričku :(. Skúšal som aj rôzne druhé vrstvy (na Brynje), či to nie je v tom, ale efekt rovnaký. Nie je na odvod potu ešte niečo lepšie ako Brynje?
21.11.2022 - 15:11:23
00
Na sietku treba dat druhu vrstvu ktora ma cesane vnutro, aspon mne to tak funguje ... poradil mi to tu niekto na fore ked som bol v rovnakom stave ako ty, ze nove brynje nepracovalo podla ocakavani ...
21.11.2022 - 15:19:28
02
co je cesane vnutro?
btw pre upresnenie - ja som na to brynje dal este aj moje starsie termotriko, take zelene obycajne Craft. Bolo to len dvakrat na skusku, sobotu a nedelu, a funguje to super.

elpha - vdaka, ale toto nie, ked sa clovek smykne na blate alebo na lade, tak je na zemi v okamihu a ani nestihne dat z toho ruky von :tmi:
skusim najst nejake vhodne vyhrievane rukavice a uvidim...
21.11.2022 - 15:36:58
00
"Česané" vnútro znamená, že textília má také "chlpy" alebo nejaký matroš, medzi ktorým je vzduch, lebo izolačným prvkom je v podstate vzduch obsiahnutý vo vláknach materiálu a medzi nimi. Zjednodušene povedané, čím viac priestoru dokážu vlákna v úplete „vytvoriť“, tým lepšiu schopnosť pojať izolujúci vzduch má materiál odevu. Táto schopnosť sa nazýva loft a to v podstate "hreje". Preto je super kombinácia brynje a nejaká vrstva s česaným vnútrom, lebo to jednak dobre odvádza vlkosť a jednak izoluje telom produkované teplo.
Stále mám dojem, že mnohí sa mylne domnievajú, že ak si kúpia také, či onaké tričko, tak sa budú menej potiť alebo sa nebodaj už nebudú/prestanú sa potiť. Funkčnosť tričiek, resp. funkčného či "termo" oblečnia spočíva len v tom, že vzniknutú vlhkosť transportuje pomezi vlákna, nie, že zmení proces ľudského tela. Každý ak si dá aj len Brynje a dres a vydá sa vyšliapať kopec, tak sa spotí... a ak sa niekto potí veľa, tak tie vrstvy majú čo robiť aby to stíhali odviesť a teda veci sú dlhšie mokré. Priznám sa, že čím som staršia, tým sa obliekam menej a funguje to :D pardon za zbytočné mudrovanie, neviem si pomôcť :)
21.11.2022 - 15:55:36
010
Používate niekto Sportful Performance Overshort? Resp. Aj iné značky kľudne. Ako navyše kraťasy na dlhé zimné cyklonohavice? Osvedčilo sa vám to, keď vám je už zima na stehna, riť? Či je to blbosť?
21.11.2022 - 20:36:33
00
cron
keyboard_arrow_up