Ahojte, špekulujem nad novým HT bajkom a rozmýšľam medzi:

Canyon Stoic 4 - link
Blizz CRB 50-29 - link
BLIZZ TRL 70-29 - link

Zaujíma ma, že do ktorého z týchto bajkov by ste šli a prečo z pohľadu kvality komponentov.

Využitie bajku je hlavne na prírodných trailoch s občasnými skokmi a dropmi. Čiže odolnosť je pre mňa kľúčový faktor a taktiež by som povedal, že aj pohodlie na dlhšie trasy, lebo rád sa odveziem na traily z domu na bajku. Nie som ten typ, že naložím do auta bajk a sadnem pár metrov od trailu na neho.

Budem rád za akúkoľvek radu :)
18.11.2022 - 15:21:03
00
Za mna Blizz CRB urcite nie. Sice karbon ale total zastarala geometria. Cele zle.. Ostatne 2 za mna ?. Moderne trail biky vhodne aj na dlhsie presuny/vylety pri spravnej volbe plastov.

Moj rebricek:
1. Canyon
2. Blizz TRL
3. Blizz CRB
18.11.2022 - 16:58:56
00
Ja by som ti poradil práve ten BLIZZ, výhody oproti ostatným dvom sú vnútorne vedenie hadičiek, karbónový rám, deore 6100 prevody, 130 mm vydlica, teleskopická sedlovka, je to ľahký a hravý bike, a je tam kopa možností na neskorší upgrade…
20.11.2022 - 08:07:33
00
peter.merta Najzakladnejsia chyba pri vybere biku je vyberat podla komponentov. Komponenty vies lahko vymenit, ram bicykla uz ovela tazsie. Ten Blizz CRB je na dnesne pomery hrozne kratucky (wheelbase, reach). Neviem aky je chalan vysoky ale dnes je uz snaha robit biky skor dlhsie kvoli stabilite v zjazdoch. Chalan pise, ze na biku chce jazdit agresivnejsie. Stoic aj Blizz TRL maju urcite modernejsiu geo, su to trail/enduro biky urcene na drsnejsie zaobchadzanie. Vyhoda Blizz CRB bude akurat o cosi nizsia vaha. Komponenty su +- na 1 urovni (pozrel som len zbezne). Na take sprostosti ci ma bike vedenie bowdenov vnutrom ramu alebo vonkajskom by som vobec nepozeral. Kopec ludom na tomto zalezi a potom su zufali lebo zistia, ze hadice v rame neskutocne buchaju pocas jazdy.
20.11.2022 - 09:24:13
01
Každý máme svoj pohľad na vec , ja nevravím že tvoj je chybný , ale za svojim si stojím, a chlap nech si vyberie podľa vlastných preferencii . 👍
20.11.2022 - 09:28:31
00
peter.merta Teraz trosku blizsie pozeram komponenty a dobre vidim ze Blizz CRB ma vidlu Recon Silver zatial co Stoic je na RS Pike a Blizz TRL na DVO? ?‍♂️ Dalsi velky dovod preco Blizz CRB proste NIE. Karbon je sice fajn (hlavne kvoli vahe) ale priplatis si zan a tym padom komponenty budu chudobnejsie. Bohuzial..
20.11.2022 - 09:38:23
00
Z vlastnej skúsenosti môžem skonštatovať, že preferovať vybavu pred geometriou je bežná a ocakavatelna zaciatocnicka chyba. Dôležitým aspektom je aj nasledujúci vývoj. Vo variante keď bajk pôjde o rok na bazár je výhodnejšie preferovat lepšie osadenie, ale ak sa bajk bude jazdiť dlhší čas tak je určite lepsie mať vhodnú geo a spotrebak bude potrebné tak či tak časom obmeniť ...
20.11.2022 - 10:13:00
01
Geometria je priorita, ale karbón vs hliník veľmi nie. Je mi jasné, že veľa z tých komponentov sú na spotrebák, ale radšej pôjdem do niečoho čo aj vydrží a nerozpadne sa po pár jazdách. Pokiaľ ide o kozmetické záležitosti ako skryté káble, tak to neriešim vôbec. Základ je to aby to malo dobre jazdné vlastnosti. Výzor je druhoradý. Napr. som nevedel, že ten crb je zastaralá geometria, takže díky moc. A ako aj imajoros povedal priplatiť si za karbón na úkor zvyšku nie je cesta. Keby bol pre mňa karbón priorita, tak idem asi iné cenové relácie. Ja len by som sa rád držal v pomere cena:výkon a nehrotil to do extrémov.
20.11.2022 - 12:29:40
00
keyboard_arrow_up