Nás budú liečiť ukrainci, naši lekári budú liečiť čechov a českí lekári nemcov.
26.11.2022 - 19:41:38
04
|( sa dejú veci:
Bieloruský minister zahraničných vecí Vladimir Makei zomrel, informovali bieloruské štátne médiá.
https://twitter.com/nexta_tv/status/1596500844702494726
asi to súvisí z týmto:
Kremeľ chce Lukašenka zlikvidovať, aby mohol ovládnuť bieloruskú armádu – RLI:
https://twitter.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1596478291372052480
26.11.2022 - 19:48:07
01
Kristina napísal:
Nás budú liečiť ukrainci, naši lekári budú liečiť čechov a českí lekári nemcov.


Ukrajinských nikdy nebude dosť na to, aby nahradili našich lekárov. Ale pointa celej veci je v inom: prečo by mali ísť Ukrajinci k nám, keď o pár stoviek kilometrov na západ budú mať vyššie platy? A ak vedia jazyk, tak ešte kúsok ďalej majú ešte vyššie platy. Prečo by ostávali v u nás, kde sú platy najnižie a ešte sa k nim dezoláti správajú ako k menejcenným?
O to ide, keď LOZ hovorí "o platoch".
26.11.2022 - 19:53:06
010
Jaroh Neber môj príspevok doslovne. Je to iba príklad toho ako systém chodenia za prácou funguje z východu smerom na západ. Mám české zdravotné poistenie a osobné skúsenosti s ukrajinskými lekármi v českých lekárskych zariadeniach. A musím konštatovať, že mám iba veľmi pozitívne skúsenosti, na rozdiel od prístupu niektorých slovenských diplomovaných lekárov.
26.11.2022 - 20:01:19
03
Jaroh napísal:
Skusim ešte raz: ak naše zdravotníctvo nebude platovo konkurencieschopné s inými krajinami, tak o 10 rokov nás nebude mať kto liečiť. Je to tak ťažké pochopiť?

Takže áno, ide aj o platy. Ale doktori nedali výpoveď kvôli platom.



Mozno by bolo vhodne si uvedomit aj v akej krajine zijeme.Ja za moju profesiu takisto nedostavam plat aky by som dostaval v nemecku,alebo svajciarsku.Zijem na slovensku tak ho predsa ani nebudem ocakavat.A zaujimave,ze sa stale riesia len statni zamestnanci,ale zamestnancom v sukromnom sektore sa pomaha maximalne zvysenim cien a dani.A pritom my tahame to,aby lekari a dalsi mohli byt zaplateni.
26.11.2022 - 20:24:49
014
Jaroh napísal:
Takže áno, ide aj o platy. Ale doktori nedali výpoveď kvôli platom.


skús ešte raz, toto nebolo dobré,
dali primárne kôli platom, lebo vedia, že majú silný nástroj vo svojích rukách a pridružili k tomu body 1 - 7, aby to nebolo "akože" len o platoch, vyššie som sa to pokúsil naznačil, nejak som nevidel Tvoju reakciu, vedel by som toho v (a o) zdravotníckom biznise ešte čo to ...
(ano v svojom veku a "iných skúsenostiach" chodím (len) k lekárom ktorých poznám, alebo mi ich odporučia) :-(
teda okrem urgentu na traumačke :-) ale aj tam pracuje cyklista, alebo niekto iný ...
a ešte dodatok k nemeckým platom, áno su iné, ale aj životné náklady su (mierne) iné, bol som pred nedávnom v Dusseldorfe, napr. mesačný lístok na dosť veľkú časť mesta (nie celé) cca 80 €, prenájom pologarsónky (postel, pracovný stôl, mini(mikro) kuchynský kút, sociálne zariadenie, cca 30 minút od centra smerom na letisko 850 €,
ale to je o inom, istá skupina by chcela západné platy, socilistickú pracovnú morálku, a domáce náklady, plus "občas" v práci "motivačné" od klientov, ešte raz ISTÁ, to neznamená určite vačšina


Naposledy upravil LL dňa 26.11.2022 - 20:48:37, celkovo upravené 1 krát.

26.11.2022 - 20:41:22
03
Kaper napísal:
Mozno by bolo vhodne si uvedomit aj v akej krajine zijeme.Ja za moju profesiu takisto nedostavam plat aky by som dostaval v nemecku,alebo svajciarsku.Zijem na slovensku tak ho predsa ani nebudem ocakavat.


Ale veď ani v tejto kauze nejde o nemecké nemecké či švajčiarske platy. Ide o platy na úrovni zhruba Čiech, to je nás najväčší konkurent a majú silný nedostatok lekárov. Podobne aj súkromný sektor - lekári chýbajú Pente, Agelu, menším súkrromným strediskám ... Ponúkajú lepšie platy za menej práce, jednoduchšie zákroky a menšiu zodpovednosť.

Mimochodom, tých 2000 lekárov nerobí nič neligitímne. Dali výpoveď, na to má každý zamestnanec sväté právo.
26.11.2022 - 20:44:02
01
LL napísal:
dali primárne kôli platom, lebo vedia, že majú silný nástroj vo svojích rukách a pridružili k tomu body 1 - 7, aby to nebolo "akože" len o platoch,


Nie, vôbec nemáš pravdu. Nevidíš do toho, iba sa hneváš, ale fakt do toho nevidíš.
26.11.2022 - 20:45:42
01
Ja im to nevycitam a aj to chapem.Len som chcel povedat,ze zijeme v diere v akej zijeme a nebudeme tu mat nikdy zivotnu uroven ani platy ako zapadna europa proste.
26.11.2022 - 20:47:28
00
To je jasné, ale tu skutočne nejde iba o platy a už vôbec nie o západné.
26.11.2022 - 20:49:19
00
Momentalne ide o platy, v dalsich bodoch je zhoda nie?. Ale netreba zabudat, ze je pekne ze lekari budu mat svoje platy, a co sestry ? tie neprotestuju, platy tiez nic a je ich malo.
26.11.2022 - 20:56:15
03
3. požiadavka:
"Navýšiť platy sestier a pôrodných asistentiek, tak aby bola zabezpečená konkurencieschopnosť SR a kvalitná zdravotná starostlivosť pre pacienta."

Zo sestrami je však dosť problém, pretože nie sú aktívne, boja sa o miesta, majú iné mentálne nastavenia. A je veľká škoda, že sú také pasívne - keby dali výpovede ony, tak by to bol ešte väčší prúser, než lekári a tam by si ani Matovič neškrtol.
26.11.2022 - 21:02:08
01
Z diskusie na týždeň.sk...
Pred časom ma zaujal rozhovor s dvoma lekármi, z ktorých jeden podal výpoveď, druhý nie. Obaja mali povedať, že prečo. Kým ten prvý - bola to lekárka - vysvetľovala, že ďalej to už takto nejde, lebo nemôže, nevládze, skrátka, nedá sa, druhý povedal, že v požiadavkách lekárov nikde nevidí ani náznak toho, v čom by sa malo zmeniť postavenie pacientov k lepšiemu. Pacienti jednoducho nie sú na programe dňa. A ešte dodal, že keď sa naposledy zvyšovali platy lekárov, postavenie pacientov sa, žiaľ, vôbec nezmenilo, Z toho dôvodu sa teda on rozhodol výpoveď nepodať.. ,
26.11.2022 - 21:08:01
00
keby dali sestry výpoveď, najväčší prúser by mali lekári, lebo by nevedeli čo majú robiť :-)
odoberal niekomu z Vás, niekdy lekár krv ???? napríklad
26.11.2022 - 21:08:21
00
Teraz čítam na nku,že sa vraj dohodli...
26.11.2022 - 21:11:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up