Vodu to meria celkom ok, skusali sme na 2 hodinkach v lete more :D. Keby chcem vediet aka teplota vzduchu je / bola ked som bol na turistike, tak by som si prikupil Garmin Tempe.
01.12.2022 - 15:19:05
00
lacoge napísal:
Ale to platí pre všetky zariadenia. Tepelné čidlo je určené na kalibráciu barometra to, že sa hodnota z neho ešte niekde použije je druhotná vec. Ešte ako tak to má zmysel pri edge aj tam to môže silne ovplyvniť napr. pražiace slnko. Na hodinkách merať teplotu vzduchu má možno zmysel ak nie sú na ruke ale niekde na batohu...
Každopádne Garmin zvykol dávať údaje teploty do aktivity...


na Fenix 7 mám v nastaveniach konkrétnej aktivity zapísanie teploty do záznamu, od výroby je to vypnuté. treba si to tam skontrolovať, asi to bude rovnaké aj na 255
01.12.2022 - 16:41:32
00
inak možete hádať ako som dopadol s tým, že neznášam hodinky na ruke... nakoniec som si kúpil bazárove vivoactive 3, ako mi to došlo, som to vyskúšal a odvtedy ich mám na ruke :D ráno si hneď pozerám analýzu spánku na GC... presne sa stalo to čo som nechcel. už sa vidím ako zachvíľu kupujem nejaký upgrade, lebo mi začne vadiť menšia výdrž baterky u týchto.
01.12.2022 - 16:57:15
06
lacoge napísal:
Ale to platí pre všetky zariadenia. Tepelné čidlo je určené na kalibráciu barometra to, že sa hodnota z neho ešte niekde použije je druhotná vec. Ešte ako tak to má zmysel pri edge aj tam to môže silne ovplyvniť napr. pražiace slnko. Na hodinkách merať teplotu vzduchu má možno zmysel ak nie sú na ruke ale niekde na batohu...
Každopádne Garmin zvykol dávať údaje teploty do aktivity...

Merať teplotu na ruke je samozrejme kravina. Ale ako teplota ovplyvní kalibráciu barometra? Barometer je hermeticky uzavretá krabica ktorá mení svoj objem v závislosti od okolitého vzduchu. Teplota je irelevantná. Ako vyzerá barometer v hodinkách neviem, ale princíp musí byť rovnaký. Myslím, že barometrický výškomer sa stále kalibruje iba zadaním nadmorskej výšky a nie teploty.
01.12.2022 - 23:47:24
00
FR255
Zaznamenať teplotu - Zaznamenáva prevádzkovú teplotu okolo hodiniek počas určitých aktivít.
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/GUID-676967A0-1B23-4384-9BC9-76F3D643F1C8/SK-SK/GUID-E03FFCFD-15AD-401E-A15D-715629C6DBF0.html
02.12.2022 - 06:30:35
10
Joe70 napísal:
Merať teplotu na ruke je samozrejme kravina. Ale ako teplota ovplyvní kalibráciu barometra? Barometer je hermeticky uzavretá krabica ktorá mení svoj objem v závislosti od okolitého vzduchu. Teplota je irelevantná. Ako vyzerá barometer v hodinkách neviem, ale princíp musí byť rovnaký. Myslím, že barometrický výškomer sa stále kalibruje iba zadaním nadmorskej výšky a nie teploty.


Neviem ako to ma garmin ale fyzikalne plati tlak je zavisli od teploty
02.12.2022 - 06:55:02
03
sorcerer Ďakujem <3 Tak toto som pôvodne nenašiel, na F6 to bolo automaticky zapnuté a aj v prehľadoch hodiniek bola teplotná krivka.. ja som čerpal z recenzie a teda ani tá nebola úplne presná teda.. Tento teplomer aj tak využívam len na bike výjazdoch.
02.12.2022 - 07:26:47
01
pedal napísal:
Neviem ako to ma garmin ale fyzikalne plati tlak je zavisli od teploty


Presne tak!
02.12.2022 - 08:10:52
00
Joe70 Čiže myslíš, že keď sa zmení teplota, tak sa objem nezmení?
02.12.2022 - 08:13:34
00
Nám ako používateľom športových hodiniek a pod. môže byť úplne jedno ako technicky funguje meranie tlaku - od toho sú v Garmine inžinieri čo to majú vyladiť ;-)
Každopádne čo ja viem tak každé Garmin zariadenie ktoré má barometer má aj teplotný snímač. Buď je to tam kvôli funkcii samotného snímača alebo kvôli správnemu prepočtu tlaku na nadmorskú výšku...
Preto mi bolo divné, že FR 255 má barometer a nemá meranie teploty.
02.12.2022 - 08:51:34
00
ja meriam teplotu vody pri otuzovani so svojimi epix2 a meria to doost presne (porovnane s klasickym teplomerom), dokonca to ukazuje aj desatiny v realnom case.. kamos ma instincty a jemu to ukazuje vzdy o x stupnov viac.. podotykam, ze to mam na ruke.. asi je snimac na boku a na instinctoch zospodu kde mu to skresluje teploty ruky.
02.12.2022 - 11:03:28
01
pedal napísal:
Neviem ako to ma garmin ale fyzikalne plati tlak je zavisli od teploty

TomHC napísal:
Presne tak!

skynet napísal:
Joe70 Čiže myslíš, že keď sa zmení teplota, tak sa objem nezmení?

Pri kalibrácii sa zadáva iba nadmorská výška alebo tlak prepočítaný pre hladinu mora. Teplota má vplyv na zmenu tlaku vzduchu, ale nie na funkciu výškomera. Ten meria iba rozdiel tlaku. V uzavretej nádobe, ortuti a ja neviem ako všelijako to funguje. Ak sa zmení okolitá teplota, zmení sa rovnako teplota tej ortuti etc. Takže teplota je v podstate konštanta. Voľakedy sa asi používali bimetalické pásiky etc. Vždy som bol iba user a používal som výškomer v dobe, kedy prenosný teplomer som poznal iba ten ortuťový pod pazuchu.
Navyše hodinky nemôžu zmerať teplotu okolitého vzduchu takmer nikdy, pokiaľ sú na ruke. Nech by bol senzor aj na sklíčku, bude často pod rukávom etc. Takže ak by musel (barometer) výškomer na určenie zmeny tlaku poznať správnu teplotu okolitého vzduchu, barometer v hodinkách by bola úplná kravina.
Maximálne čo musí barometer poznať, je zmena teploty. Na to ale nepotrebuje teplomer.
02.12.2022 - 23:37:06
00
Tesak napísal:
nastavujem si nove jablko 12 a nejdu mi sparovat Garmin Fenix 6 saphire ..... vsetky rady co mi nukala appka garmin connect som skusil a furt nic ...... inak sa divim ked sa telefon klonoval podla stareho jablka, ze toto sa nenastavilo samo ...... nema niekto radu co robit?....dik

vyriesene ..... nejak megadlho sa to parovalo :-)

A ako sa to nakoniec podarilo? Hodinky sa dufam nezresetovali :)
03.12.2022 - 01:10:07
00
Joe70 napísal:
Navyše hodinky nemôžu zmerať teplotu okolitého vzduchu takmer nikdy, pokiaľ sú na ruke.


Hodinky merajú teplotu vzduchu vo vstupnom kanáli barometrického čidla. Teplotná kompenzácia barometrického výškomera je pre správne fungovanie nevyhnutná, bez nej je to len také sofistikovanejšie cucanie údajov z prsta.

Mimochodom, staršie Suunto - napríklad Vector - mali vstup výškomera zospodu hodiniek (a merali priamo teplotu barometrického senzoru). Tým zabezpečovali stabilitu a minimálnu teplotnú fluktuáciu, čo vo výsledku znamenalo o dosť presnejšie kumulatívne údaje výškomera oproti vtedajšej konkurencii, napríklad aj Garminom (generácia Core a pod.).
03.12.2022 - 09:23:37
00
Musím povedať, že parovanie garmin hodiniek s novým telefónom bol taky menší pôrod...cez Bluetooth sparovane a pripojené a do Connectu pripojiť ani bohovi. Vyšlo to asi na desiaty pokus.
03.12.2022 - 20:24:43
00
keyboard_arrow_up