flegko napísal:
Myslim, ze ovela dolezitejsie na akom aute sa Putin viezol je to, ze to rusaci naozaj stihli extremne rychlo opravit...odhady boli, ze to bude trvat do jari 2023 a musim uznat, ze to stihli vo vybornom case...keby tak nasi cestari tak rychlo pracovali na tej nasej slavnej dialnici, co nam Vladimir a Robert stavali dlhe roky...to by sme sa jej mozno aj dozili.


Ale no zase tak to nepreháňaj. Keby malo ísť o poškodený most zásadne potrebný z hľadiska vojenského, logistického aj propagandistického, tak aj na Slovensku by sme ho opravili za dva mesiace. Som si istý, že to bola jedna z najdôležitejších úloh dnešného Ruska a nepochybne tam neboli žiadne materiálové, ľudské ani finančné limity. Oslavovať rýchlu obnovu mosta v krajine, kde sú radi, ak vôbec majú na ceste súvislý asfalt a mimo miest je najlepším dopravným prostriedkom off-road, považujem za naletenie vojnovej propagande.
Nehovoriac o tom, že síce vidíme pekné videjká, ale nevieme nič o kvalite opravy. Pri ruskom šlendriánstve nemám veľké očakávania.
06.12.2022 - 10:06:45
06
flegko, no to máš smolu, mne ostali presne rovnaké preddavky pre obe odberné miesta
06.12.2022 - 10:10:30
01
lapaloma napísal:
flegko, no to máš smolu, mne ostali presne rovnaké preddavky pre obe odberné miesta

Smolu v com? Zvysenie preddavkov je pochopitelne, to nerozporujem, ale nevsimol som si, zeby ZSE oznamili, ze od 1.1.2022 zvysuju ceny za kW a nasledne to takto pred koncom roku douctovali.
Navyse douctovanie sa robilo az po skonceni kalendarneho roku pokial viem.
06.12.2022 - 10:12:52
00
Tak sa obrat na ZSE a ries to s nimi. Tu Ti nikto neda odpoved ci Ti ZSE fakturovali spravne alebo nespravne.
06.12.2022 - 10:16:03
01
Srsen napísal:
Trochu reality do pohľadu by ti neuškodilo - je to článok propagandy
V tom článku sú aj väčšie perly než - akože most je opravený, ( len tak mimochodom tam spomenú, že most potrebuje opravu )
- horiaci vlak zastavili za pár sekúnd
- použili nové jedinečné technológie

Ak si si vsimol nekomentoval som nic, co povedali vo videu,...komentoval som fakt, ze sa im cestnu cast mosta podarilo sprevadzkovat vyrazne rychlejsie ako sa odhadovalo na zapade.
Ze vyrazne pomalsie ako si rusaci zahlasili den po utoku neriesim.
Takze aka propaganda?
Most je funkcny, minimalne vepecko sa po nom presiel a osobne auto udrzi a nikto zo zpadnych analytikov nepisal, ze to bude tak skoro. Najoptimistickejsie predpovede boli jar 2023. To je to na co poukazujem.

A to nepisem o tom, ze opravovat most ukotveny na dne mora je asi nieco ine ako opravovat most na zemi, takze odpoved pre Jaroha...nie nasi cestari by to nespravili za 2 mesiace ani pri neobmedzenom rozpocte.
Peniaze nie su vsetko...na nieco treba mat aj technologie a ludi.
06.12.2022 - 10:18:44
00
Jezus napísal:
Tak sa obrat na ZSE a ries to s nimi. Tu Ti nikto neda odpoved ci Ti ZSE fakturovali spravne alebo nespravne.

Jezus to som samozrejme spravil, faktura je spravne, cena sla hore, blablabla.
Uz som navyse podal aj podanie na URSO.
Mna zaujima, ci podobne boli dofakturovani aj ostatni tu na fore, hlavne v suvislosti s tym, ze vlada opakovane deklarovala, ze ceny tohoto roku sa menit nebudu, takze neviem, ci si sere do huby vlada (nic vynimocne), alebo si ZSE povedali, ze mame nejake naklady podojime zakaznikov...sak aj ak je chaos vsade kto by sa voci tomu ohradil.

Z pravneho hladiska je uhradena faktura uznanou fakturou, takze zaplatenie tejto faktury odkladam kym sa siuacia nevyjasni.
Neverim, ze som jedinym prekvapenym zakaznikom ZSE a spol, ktory bol v tom, ze ceny sa tento rok zvysovat nebudu.


Naposledy upravil flegko dňa 06.12.2022 - 10:25:34, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2022 - 10:22:28
00
flegko napísal:
A to nepisem o tom, ze opravovat most ukotveny na dne mora je asi nieco ine ako opravovat most na zemi, takze odpoved pre Jaroha...nie nasi cestari by to nespravili za 2 mesiace ani pri neobmedzenom rozpocte.
Peniaze nie su vsetko...na nieco treba mat aj technologie a ludi.


Ježišmarja, keby sme mali mosty ukotvené v mori a teda mali poznatky a prax a boli by sme totalitným štátom, ako je Rusko, kde cár prikáže, že do dvoch mesiacov sa musím tade prejsť na aute, lebo inak idú šéfovia firiem do basy, tak mi ver, že by to tak aj bolo. Inými slovami, porovnávaš neporovnateľné. Pekne jasne akceptuješ ruzkú propagandu a ešte ju aj šíriš ... :-)
06.12.2022 - 10:23:22
02
most nie je opravený určite to,že tam bol údajný putler vol.4 na tom nič nemení.poškodené sú oba pruhy mosta.Na druhej strane aspoň piata kolóna bude rýchlejšie zdrhať z krymu,nebudú sa tak tlačiť.

ten kamov má katapult,ale až po odstrelení listov vrtule príde ku katapultu,ale nie so sedačkou.pilota vytiahne von raketa na špagáte.proste ňet analoga.
06.12.2022 - 10:26:59
00
flegko napísal:
Technicky by mali fungovat, dokonca su schopne strielat aj zo zeme v 0 rychlosti, ale strielaju pilota bez sedacky a z nejakych tajomnych dovodov nebol ziaden katapult doteraz pouzity.
Pisalo sa, ze vystrelenie cez dve vrtule je ista smrt a ze piloti radsej riskuju, ze preziju naraz akoby sa mali vystrelit cez tie vrtule, ale nepride mi to az take jednoznacne.


ani rusi nemajú tak zocelených pilotov, aby ich katapultovali cez rotujúce vrtule...
tu je promovideo výrobcu, či to aj funguje netuším
https://youtu.be/a1kr651en7g
06.12.2022 - 10:30:43
00
Jaroh napísal:
Ježišmarja, keby sme mali mosty ukotvené v mori a teda mali poznatky a prax a boli by sme totalitným štátom, ako je Rusko, kde cár prikáže, že do dvoch mesiacov sa musím tade prejsť na aute, lebo inak idú šéfovia firiem do basy, tak mi ver, že by to tak aj bolo. Inými slovami, porovnávaš neporovnateľné. Pekne jasne akceptuješ ruzkú propagandu a ešte ju aj šíriš ... :-)

A ty si uz asi vymlety z tej protiruskej retoriky celkom?
Faktom je, ze most je funckny...min pre osobnu dopravu, faktom je, ze to spravili vyrazne skor ako sa tu veeobecne ocakavalo.
Mna nezaujima kto to prikazal, ako to docielili, ci to spravili z papiera alebo lepenky, kto za to sedel, kto sa obesil, ci bol zastreleny.
Ja som zhrnul fakty. Most opat funkcny este v roku 2022.
Kde tam preboha vidis propagandu?
06.12.2022 - 10:37:59
00
Ak funkcny... tak podla videi v maximalne tak polovicnom profile. Take kercske barnisko. Nevedno ci nie je "opravena" len na cast, co ostala na pilieroch.
Objavili sa aj pochybnosti ci je to naozaj putler alebo jeho dvojni a ci nahodou video nie je z roku 2018.

1gr.cz


Naposledy upravil Minikin dňa 06.12.2022 - 10:59:55, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2022 - 10:58:39
00
flegko, propagandu vidím v tom, že nekriticky preberáš a šíriš informácie z ruských a teda nie nezávislých zdrojov, Nevieš nič o tom, či je naozaj most opravený (to, že po ňom prejde osobné auto a na videjku je vidieť peknučký asfalt, vôbec nič neznamená, ten most je pre ťažké nákladné autá, pre veľké množstvo ťažkých nákladných áut) a napriek tomu to opakovane tvrdíš.

Je možné, že nemáš ani šajnu o potemkinovských dedinách, ktoré sa v sovietskom bloku robili a v Ruzku nepochybne stále robia, vrátane peknučkých, ale nekvalitných stavieb, šturmovania, fejkových záväzkov a ich fejkových napĺňaní, fejkového betónu, fejkových splnení fejkového plánu ... Mali sme toho aj v komunistickom Československu plno všade okolo nás. Možno si vtedy ešte nebol alebo si bol malý, neviem.

I keď ak si naozaj napísal toto: "Mna nezaujima kto to prikazal, ako to docielili, ci to spravili z papiera alebo lepenky, kto za to sedel, kto sa obesil, ci bol zastreleny", tak potom sa vlastne ani nečudujem. To je dosť výpovedná veta ... :-(
06.12.2022 - 10:59:18
09
Propaganda 101: flegko si dal este nadpracu,a vyzdvihol ruskych odbornikov v narocnych podmienkach oproti nasim darmozracom cestarskym... (sarkazmus)
06.12.2022 - 11:06:33
01
Jaroh napísal:
flegko, propagandu vidím v tom, že nekriticky preberáš a šíriš informácie z ruských a teda nie nezávislých zdrojov, Nevieš nič o tom, či je naozaj most opravený (to, že po ňom prejde osobné auto a na videjku je vidieť peknučký asfalt, vôbec nič neznamená, ten most je pre ťažké nákladné autá, pre veľké množstvo ťažkých nákladných áut) a napriek tomu to opakovane tvrdíš.

Je možné, že nemáš ani šajnu o potemkinovských dedinách, ktoré sa v sovietskom bloku robili a v Ruzku nepochybne stále robia, vrátane peknučkých, ale nekvalitných stavieb, šturmovania, fejkových záväzkov a ich fejkových napĺňaní, fejkového betónu, fejkových splnení fejkového plánu ... Mali sme toho aj v komunistickom Československu plno všade okolo nás. Možno si vtedy ešte nebol alebo si bol malý, neviem.

I keď ak si naozaj napísal toto: "Mna nezaujima kto to prikazal, ako to docielili, ci to spravili z papiera alebo lepenky, kto za to sedel, kto sa obesil, ci bol zastreleny", tak potom sa vlastne ani nečudujem. To je dosť výpovedná veta ... :-(

Narocky som napisal, ze most je funckny minimalne pre osobnu dopravu...umyselne som nepisal, ze pre nakladnu a co sa nestalo? Ano ty si to tam videl, ze to opakovane tvrdim;o)). Co dodat.
Ak funkcny... tak podla videi v maximalne tak polovicnom profile. Take kercske barnisko. Nevedno ci nie je "opravena" len na cast, co ostala na pilieroch.

Vo videu je jasne vidiet, ze stoja na poskodenom profile, takze ak je fuckny je funkcny v celom profile.

Btw vynatok z nasich medii a dovod preco som uznal, ze rusci dokoncili most s vyraznym predstihom.
https://www.webnoviny.sk/zniceny-krymsky-most-rusi-opravia-do-jula-buduceho-roka-tuto-dolezitu-tepnu-poskodila-rozsiahla-explozia/
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/646539-kercsky-most-sa-vrati-do-plnej-prevadzky-az-o-rok-tvrdi-londyn/
https://hnonline.sk/svet/96046242-ruska-vlada-stanovila-termin-na-opravu-kercskeho-mosta-obnova-ma-byt-dokoncena-do-leta-2023
a tu zavan reality konecne?
https://www.cas.sk/clanok/2734989/ako-by-sa-nic-nestalo-rusko-planuje-opravit-krymsky-most-rekordne-rychlo/
06.12.2022 - 11:07:10
00
@Flegko, v úvodnom príspevku - a o tom sa bavíme, v ňom je to naletenie propagande - nič také nepíšeš. Tu je copy&paste citát:

"Myslim, ze ovela dolezitejsie na akom aute sa Putin viezol je to, ze to rusaci naozaj stihli extremne rychlo opravit...odhady boli, ze to bude trvat do jari 2023 a musim uznat, ze to stihli vo vybornom case...keby tak nasi cestari tak rychlo pracovali na tej nasej slavnej dialnici, co nam Vladimir a Robert stavali dlhe roky...to by sme sa jej mozno aj dozili."

Čo si už splietal potom, ako si vygrcol tento oslavný, je už dosť jedno.
06.12.2022 - 11:14:40
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up