Umelec s “dlhým kovidom “ …

🔓 : https://dennikn.sk/3134640/zije-s-postcovidovym-syndromom-je-to-ako-skokovo-zostarnut-o-40-rokov/?cst=fe2ba70f77d54689130d04249b38a53d59316452
04.12.2022 - 14:09:34
01
Joe70 napísal:
Tie štatistiky nadúmrtí kto sfalšoval? Chápal by som, že Matovič, židojaštery, Soros, Gates, Anglosasi, liberáli, progresívci a im podobní, v krajinách, kde majú vplyv. Ale ako to dokázali v takých vyspelých demokraciách kde ľudí neklamú, ako je Rusko alebo Čína. To mi rozum stále neberie.


statistiky som neriesil, ja len pisem ze pred covidom sa normalne so soplikom abo kaslom chodilo do roboty. max si si vzal navyse daku vreckovku. vobec nik to neriesil. decka zasoplene chodili do skolky/skoly
a to aj v pripadoch ze ludia mali doplacanu pnku/ocrku do 100%, takze by na pnke o nic neprisli
to len teraz je kolo toho take halo
uz len tie vyhlasenia o bezpriznakovosti.. ved tam je tolko priznakov popisanych ze ked to chces pravdivo vyplnit tak by si sa cely rok nikam nedostal lebo neni sanca zeby ti aspon nieco z toho nebolo
07.12.2022 - 12:48:28
00
paradoxne ja vidim Covid v okoli teraz viac ako cez Covid. ci uz v praci alebo kamarati. a su aj take za 40tky horucky par dni a telo na kašu
07.12.2022 - 12:58:12
00
no ved on aj je viac v okoli... akurat v miernejsom podani
07.12.2022 - 13:03:44
00
capulo napísal:
statistiky som neriesil, ja len pisem ze pred covidom sa normalne so soplikom abo kaslom chodilo do roboty. max si si vzal navyse daku vreckovku. vobec nik to neriesil. decka zasoplene chodili do skolky/skoly
a to aj v pripadoch ze ludia mali doplacanu pnku/ocrku do 100%, takze by na pnke o nic neprisli
to len teraz je kolo toho take halo
uz len tie vyhlasenia o bezpriznakovosti.. ved tam je tolko priznakov popisanych ze ked to chces pravdivo vyplnit tak by si sa cely rok nikam nedostal lebo neni sanca zeby ti aspon nieco z toho nebolo


Najdi si najblizsiu ucitelku z materskej skoly nech ta prefacka. Prave kvoli takymto debilnym nazorom ich zatvaraju. Ty soplik

https://dennikn.sk/3139778/vyskyt-respiracnych-ochoreni-opat-vyskocil-niekde-uz-zatvaraju-skoly-a-skolky/?ref=list
07.12.2022 - 16:55:23
02
Dnes sme presne toto riešili v škole. Totálna nezodpovednosť rodičov, ktorí svoje deti pošlú do školy s kašľom, zasoplené a napíšu, že to má len alergiu, lebo je blatisto :fubar:
Za prvé, rodičom vôbec nedochádza, že to dieťa sa v škole trápi a malo by ležať v posteli. Dnes sme domov poslali len z mojej triedy 3 deti, deň predtým jedno s horúčkou 38. Už ráno jej muselo byť zle. Keď som prišla do družiny, bola už hotová chúďa. Triedna učiteľka nemala odvahu volať rodičom, niektorí rodičia sú totiž neskutočne drzí a vulgárni, keď im zavoláte do práce, že do školy poslali choré dieťa, po ktoré si musia hneď prísť. Mne to problém nerobí, volám vždy a je mi jedno ako mi rodič naloží.
Za druhé, kde zostala nejaká spoločenská zodpovednosť? Čo ostatné deti, ktoré sa nakazia? Niektoré so slabou imunitou, môžu mať vážne zdravotné problémy, nielen soplík. A čo my vychovávateľky, učitelia, ako my k tomu prídeme? Keď budem doma ležať chorá s horúčkami, kto mi nahradí výpadok mzdy, kto sa postará o moje tri deti, kto bude chodiť kúriť...?
Je vrcholne nezodpovedné poslať choré dieťa do školy, škôlky, vedieť o tom a dúfať, že to nejako zvládne a o ostatných sa tiež nestarať.
Presne toto je dôvod, prečo sa zatvárajú školy a škôlky.
07.12.2022 - 20:19:30
532
To tazko vysvetlis podaktorim. Dost ludi nepouziva mozog a robia len to, co im prikazu alebo na co su nauceni.
07.12.2022 - 20:52:12
00
capulo napísal:
statistiky som neriesil, ja len pisem ze pred covidom sa normalne so soplikom abo kaslom chodilo do roboty. max si si vzal navyse daku vreckovku. vobec nik to neriesil. decka zasoplene chodili do skolky/skoly
a to aj v pripadoch ze ludia mali doplacanu pnku/ocrku do 100%, takze by na pnke o nic neprisli
to len teraz je kolo toho take halo
uz len tie vyhlasenia o bezpriznakovosti.. ved tam je tolko priznakov popisanych ze ked to chces pravdivo vyplnit tak by si sa cely rok nikam nedostal lebo neni sanca zeby ti aspon nieco z toho nebolo

Mne by bolo trapne sediet v robote s kaslom a soplom. A to je jedno ci to bolo pred, po, alebo pocas kovidu. Nepochopim ludi ktori to dokazu. Jednu sme taku mali, dusila sa o sto 6, ale sedela ako keby mala zaplatene 2 nasobok :D
08.12.2022 - 12:00:35
01
juju_pepe napísal:
To tazko vysvetlis podaktorim. Dost ludi nepouziva mozog a robia len to, co im prikazu alebo na co su nauceni.

to nieje len otom ale aj otom že očr či PN je 55% z vymeriavaceho základu a nehovoriac otom ze sa to zamestnavatelom nepáči. Napr v Rakúsku je to 100% len neviem si predastavit ,že by to nebolo na Slovensku zneužívané. Nuž stali sme sa otrokmi systému a všetko sa točí okolo peňazí a naša závislosť na nich sa stlále zvyšuje až tak že nám je ukradnuté zdravie vlastných a ostatných detí v školách a škôlkach.
08.12.2022 - 12:15:13
05
Jezus napísal:
Najprv v panike dezinfikujes rozky alkoholom a teraz posles decka do skolky / skoly nech to rozsiria, lebo "ved lekar nepovedal". Velmi ohladuplne voci ostatnym...


pokial su ostatne osoby z domacnosti bezpriznakove, pozera sa na ne ako na negativnych - je uplne jedno ze jeden clen domacnosti je pozitivny... u nas to tiez chytila len polovica domacnosti, zvysok ostal po celu dobu negativny
08.12.2022 - 12:54:47
00
double napísal:
to nieje len otom ale aj otom že očr či PN je 55% z vymeriavaceho základu a nehovoriac otom ze sa to zamestnavatelom nepáči. Napr v Rakúsku je to 100% len neviem si predastavit ,že by to nebolo na Slovensku zneužívané. Nuž stali sme sa otrokmi systému a všetko sa točí okolo peňazí a naša závislosť na nich sa stlále zvyšuje až tak že nám je ukradnuté zdravie vlastných a ostatných detí v školách a škôlkach.

Popritom staci do mesacneho rozpctu zakalkulovat straty, ktore mozu prist s tym, ze bude dieta chore.
08.12.2022 - 13:31:39
00
jasne máme druhu najvyššiu zadlženosť na osobu v EU to svedčí o finančnej gramotnosti Slováka. som zvedavy na budúcnost tých ktorí za takmer nulové úroky nakupovali čo sa dalo a išli na hranu svojich príjmov osoby ale aj firmy. Sa nečudujme, že po lekároch prídu ďalšie protesty, kedže to navyšovanie úrokovej miery z úverov príde až ďalšie roky. Každý si chce zachovať a bojovať o životnú uroveň ako mal v roku 2020. Žial v kontexte ,inflácie, vysokých úrokov, vojny či sankcií je to nerealne. Štát sa snaži často nezmyselnými populistickými vecami ešte bojovať aby tá recesia a pokles životnej úrovne nenastal ale len naďalej prebieha zadlžovanie a predlžovanie toho čo zákonite musí prísť.
08.12.2022 - 14:21:38
02
Jasné, lebo rodiny s deťmi s minimálnou mzdou, kde rodičia poctivo pracujú, si každý mesiac tvoria rezervu 🤦‍♀️ Sú rodiny, kde majú ledva na zaplatenie účtov a nie na tvorenie rezervy. Niektorí neprichádzate so skutočnou realitou do styku mám pocit. Jeden rok sme platili druhákovi obed a nosili sme mu na striedačku s kolegyňou desiatu. Doma ju totiž nedostal. Ani obyčajnú vodu do fľaše. Mama bola sama na dve deti, chodila na nočné a bývali v noci sami. Ráno spala, keď odchádzali do školy. Viete si predstaviť ako to občas v škole vyzeralo. Ako si má ona vytvoriť rezervu?? Keď ochorie ona, prídu aj o to málo, čo majú. Keď ochorie dieťa, nemá ani na lieky, úplne vážne. Pár eurami presahuje životné minimum a teda nemá nárok na nič. Na zľavu z poplatkov ŠKD, stravy, na sociálnom tiež nič nedostane. Poctivo pracujúca a živorí. Takže aká rezerva? A takých sú na Slovensku tisíce. A toto nemá nič spoločné s finančnou gramotnosťou. Ona a mnoho iných určite chce mať rezervu, ale je to pre nich nereálne.
08.12.2022 - 14:37:32
017
polovicka je ucitelka na 1-4 tak viem o com pises. bezne dava detom skolske potreby, ci uz nove alebo tie co ostali nasim babam. davali este s jednou ucitelkou aj oblecenie, lebo dieta prislo v zime -10 len vo svetriku. po tom ako ich matka zdrbala ze ci su oni nejake socky s tym prestali. dieta chodi v kratkych teplakoch, vela krat bez ponoziek a v roztrhanych platenkach aj cez zimu. ked daju podnet na socialku, lebo to dieta zjavne trpi sa to na cas zlepsi ale potom je to tak iste. o tom ze rodicia nemaju na to aby detom zaplatili 25eur mesacne na obedy ani nehovorim. vacsina ludi tu na fore si to nevie predstavit lebo ziju v "blahobyte" a ani netusia co je to realna chodoba
08.12.2022 - 14:51:41
011
double napísal:
jasne máme druhu najvyššiu zadlženosť na osobu v EU to svedčí o finančnej gramotnosti Slováka.


Nie. To svedci o tomto.

www.finreport.sk
08.12.2022 - 15:07:35
02
keyboard_arrow_up