A cyklistom, co sa blizia to vypaluje oci, lebo si dovolia ist slimacika predbehnut :-D
15.12.2022 - 09:55:23
00
Johnny80 napísal:
Zadné nevadí, no predné blikanie by som zakázal a keď vidím, ako majú viacerí tie vypaľovaky nastavené do neba, stretávam a upozorňujem na to, reči čo sa starám a tak. Tak som raz pozdvihol svoje svetlo chlapíkovi do oči a došlo mu, hneď svoje sklopil a šiel ďalej. Veľa ľudí si to neuvedomuje, kolobežky keď idu oproti v tej tme svietia do oči, tak to len človek aby čakal,že ho napáli, nakoľko vidím nič a som oslepený. Páčia sa mi tie svetla čo majú stretavacky ako keby orezany kužeľ. Ono pritom stačí sklopiť svetlo a vyriešené, len to by asi nevideli tých svojich neviem koľko tisíc lumenov, to že sa vtedy ešte viac ohrozujú lebo oslepuje a nevidieť ich. A k blikaniu predného svetla, majstri čo to používajú, sadnite si pred to svetlo nech vám bliká do tvare koľko to vydržíte a ako fajne budete vidieť.


Ja som skúšal ísť s blikajúcim predným svetlom (má práve zrezaný kužel) za šera, že ešte bolo vidieť ale kvôli autám som chcel byť viditeľnejší. Mne samému to vadilo, že cesta predo mnou bliká a neviem si predstaviť ísť tak v tme. Však by som bol za chvíľu na prášky.
15.12.2022 - 10:05:32
01
Ramon1 napísal:
A na kerú minďačinu to “ musí “ blikať… je len otázkou času , kedy tuto “ skvelú “ vymoženost aj u nás postavia mimo zákon . Bo ísť za takým výkonným stroboskopom je úplným potešenim pre vaše šoférske sietnice 👁️ .

uz som zazil sofera, ktoreho to tak vytocilo, ze zacal v meste predbiehat v neprehladnej situacii a ohrozil cyklistu, len aby sa zbavil pohladu na Garmin stroboskop. A to sa oplati...
15.12.2022 - 10:06:04
02
Nerad, ale musim sa pripojit k tym, ktorym blikajuci Radar tiez takmer vypalil sietnicu. V nasich koncinach sice nie az tak pouzivana pomocka, ale dvakrat mi uplne stacilo ist chvilu za takym cyklistom. Za slnecneho dna sa este ako tak dalo, ale ked bolu vonku sychravo, to "blikanie" stalo za to...neskutocne to "taha" oci, velmi neprijemna situacia.

matko001, ak povazujes ist za cyklistom dovtedy kym nemas bezpecnu situaciu ho obehnut ze "ides na aute ako debil", tak potom bud ten Garmin dokonale nefunguje, alebo ho mal borec zle "nastaveny". Mimochodom v Nemecku asi to blikanie nezakazali len tak z dlhej chvile.


Naposledy upravil matt dňa 15.12.2022 - 10:34:45, celkovo upravené 1 krát.

15.12.2022 - 10:25:40
06
Proste otvorte svoju myseľ a trosku začnite uvažovať . Však aj mne sa meni intenzita s približujúcim sa vozidlom , no nerobím mu “ nervy “ a znizujem šancu že sa mi za ten stroboskop duševný frustrát pomsti . Že úspora baterie … srandisti . Ste cyklisti v Kijive či v skvelej centrálnej Európe , kde nie je nikde núdza o napájanie .

A ospravedlňujem sa za “ nekvalitný “ príspevok ktorý vas vyviedol z predvianočnej pohodičky . Pamätajte , dôjde na moje slova a všetky stroboskopy Vam zákažu .
15.12.2022 - 10:28:42
00
matt Suhlas, dneska som v roli potvrdzovatela :lol: Ako radar je super vec, jak z pohladu cyklistu ci sofera, vidno paradne z dialky, premenliva frekvencia podla vzdialenosti ktora oto viac upozorni atd... Ale presne sa mi stalo, ze za sera je to neprijemne a najma ked musis ist dlhsie za cyklistom.
15.12.2022 - 10:34:17
01
Všetky svetlá je potrebné používať s rozumom.
15.12.2022 - 10:35:03
06
Ramon1 napísal:
Proste otvorte svoju myseľ a trosku začnite uvažovať . Však aj mne sa meni intenzita s približujúcim sa vozidlom , no nerobím mu “ nervy “ a znizujem šancu že sa mi za ten stroboskop duševný frustrát pomsti . Že úspora baterie … srandisti . Ste cyklisti v Kijive či v skvelej centrálnej Európe , kde nie je nikde núdza o napájanie .

A ospravedlňujem sa za “ nekvalitný “ príspevok ktorý vas vyviedol z predvianočnej pohodičky . Pamätajte , dôjde na moje slova a všetky stroboskopy Vam zákažu .



Na druhu stranu, blikanie je ucinnejsie ako svietenie cca 3x vid studia nizsie...
Ano, suhlasim ze blikanie je otravne, ale vzhladom na nehodovost a ako to u nas vyzera na cestach kde sa stretava cyklista s vozidlom je 82m skorsia viditelnost pre cyklistu prinosna...

A 2017 study from Clemson University compared the visibility of flashing and steady rear lights. Using a long, straight road and a curved road, researchers looked at how light choice affected detection distance.
The study found the flashing light was far superior on the straight road, allowing detection of the rider from three times the distance of the steady light. This equated to detection 82m sooner, on average.

Osobne mi radar ani ina blikacka zatial nevadila (ako soferovi) ale asi som este nesiel za nim tak dlho :)
15.12.2022 - 10:43:02
04
Bežne chodím autom za bikermi s radarom a nevidím problém. Nečumte do svetla ako muchy a je. Ste asi svetlo-precitlivejší :-)
15.12.2022 - 10:44:02
010
To je tak individuálne. Dúfam, že na križovatke tiež vystúpite a idete vodičovi pred vami povedať, nech použije ručnú brzdu a nestojí na pedáli. To mi teda vypaľuje oči neporovnateľne viac. Kým nepozerám do toho radaru priamo, tak mi to nijako nevadí ani ma neirituje.
15.12.2022 - 11:06:43
010
hlavne s automatom sa to oplati :-D
15.12.2022 - 11:20:01
06
Presne to som chcel napísať …
15.12.2022 - 11:37:33
01
Nemám automat, preto riešenie tohto problému nechám ich majiteľom :) Verím, že existuje.
15.12.2022 - 12:56:12
01
Aj automaty majú ručnú a neutrál :)
15.12.2022 - 12:58:57
01
ale ked som tu pred rokom-dvoma pindal na stroboskop od garmina nikomu to vtedy nevadilo - co garmin pridal lumeny? :-D
15.12.2022 - 13:02:51
02
keyboard_arrow_up