Hj, ked si kupis dve a spojis ich. To iste ma aj JBL
24.12.2022 - 11:14:07
01
to true wireless som pochopil tak ze si mozes sparovat 2 reproduktory cim dosiahnes stereo.
ale tak asi sa zmierim s kablami alebo si pocas sviatkov zvyknem na ten divny zvuk zo vstavanych v ntb :-D
24.12.2022 - 11:14:46
01
Mám niečo podobné, Sencor 6400N. Stereo bude ak si kúpim ešte druhý taký istý a sparuju sa na vzajom.
Inak slúži mi už pekných pár rokov, taký pracovný, prach, vlhkosť...
24.12.2022 - 11:19:20
00
V tomto druhu BT reprakov ale su aj stereo. Je ich dost, treba hladat. Pred casom som sa napr. pozeral po Anker produktoch ( Boost ma zaujal najvac), ale bol mi darovany iny stereo repracik, tak som to nechal tak. https://anker.aliexpress.com/store/group/Portable-Speakers/1710553_517399664.html?spm=a2g0o.store_pc_home.pcShopHead_6251462.1_0_2

Ohladom stereo vs mono v tomto druhu repro.. Na hudbu je asi "lepsie" mono, znie to z toho maleho tela akosi hlasnejsie :D Na filmy by som ale mono nechcel, kedze tam ide vsetko zo stredu.
24.12.2022 - 11:28:25
00
GeorgeWH napísal:
Zase si protirecis. Najprv tvrdis, ze na (SOHO) NAS-ku nezalezi, lebo brzdou disky. A teraz zrazu riesis, aky to je NAS. Pritom to je uplne irelevantne. Ja som len vyvratil (a aj ostatni) tvoje tvrdenie, ze brzdou su disky. Nie, nie su.

A neviem ako ty, ale pre mna je kopirovanie dat cez SSH uplne bezna prax, takze ziadna syntetika (alebo to mam mountnute cez NFS alebo SMB).

Ja mam pocit, ze sa tu vzdy zamerias na jedno slovo, ci vetu a tu rozoberas pricom ignorujes dalsie.
Na citanie, zapisovanie vplyva XY faktorov a trvam na tom, ze pri klasickom SOHO NASku byva najvacsou brzdou vykon diskov, ktore bezne nedokazu vytazit 1Gb/s siet.
Ja viem tiez spravit synteticky test, kde pomlcim/potlacim bezne problemy, ktore su pri prenasani dat na NASKu.
Vyladim si vykon procesora, vyladim si stav siete, data budem citat sekvencne a z najrychlejssej casti disku, test spravim jeden a nebudem ho opakovat lebo cisla mi vyhovuju, subor bude dostatocne maly, aby som nenarazil na limity cache, pouzijem odkaz na test, kde su sice hdd, ale sas a nie sata a pod.
Toto je test mojho disku, ktory je na pc ako datovy...uz tym trosku podvadzam, pretoze keby slo o systemovy su vysledky vyrazne horsie, navyse ide o 7200ot disk, takze opat tak trochu podvodo voci vacisne dnesnych diskov na urovni 5400ot.
na druhej strane ide o bezny disk, s beznou datovou strukturou, cize okrem velkych suborov aj tisice malych, s istou davkou fragmetacie vdaka pouzivaniu, takze urcite lepsi priklad ako novy disk s jednym video suborom v teste.
Obrazok jasne ukazuje, kde musia byt data, aby sme dosahoval rychlosti nad 100MB/s a kde ak sa naoapak nachadzaju budem dosahovat rychlost pod 100MB/s. Z obrazka pekne vidiet, ze v idealnom pripade dosiahnem rychlosti citania disku nad 120MB/s len pri cca 15% obsahu disku, pretoze fyzika nepusti a rotujucich kotucov musime pozerat pri urcitej uhlovej rychlosti na akom polomere kruznice sa prave nachadzame.
Príloha:
image_2022-12-24_120458533.png
image_2022-12-24_120458533.png 58.16 KiB thumb_up0thumb_down

24.12.2022 - 12:07:34
00
pripadne vytiahnem disk z 2009 velkosti za ktoru sa uz aj bezne ssd pomaly hanbia
a ked uz ten sas test spominas, co som nalinkoval, no je to vtipne, kedze to bola reakcia na tvoje tvrdenie ze mirrorenie diskov sposobuje vyrazne znizenie prenosovych rychlosti, a to bola ukazka ze akoze fakt nesposobuje. Nehovoriac o tom ze cloviecik v teste sam vravel ze obdobne vysledky by si dostal aj so sata, pretoze rozhranie disku (sas/sata), akoby si mohol vediet, same o sebe nema ziaden vplyv na toto spravanie...

Pocuj flegko, neprezradis nam tvoju komercnu identitu, zeby aby sme vedeli kde sa taketo kvalitne rady a sluzby podavaju?
24.12.2022 - 16:33:14
01
Stanusik ak si das trosku namahy budes vediet kto som, nakoniec moj najdrahsi priatel z MTBikera uz o mne vynuchal vsetko, co sa dalo na nete + pridal skvelu historku ako som napojeny na rusakov, pretoze zistil prepojenie istej firmy s rusko-znejucim spoluvlastnikom danej firmy a mnou.
Ak nezistis poslem ti to do PM ak ta to spravi stastnejsim.
SAS vs sata...klasika...povies a a nepovies b + si trosku zamlcal iste veci o tom acku.
Vyhody SAS oproti sata tu riesit nebudem, podla kecov by si ich mal ovladat, ale hlavny rozdiel byval aj v otackach diskov...dobre vies, ze sas disky byvali az 15k otackove, co je 3 nasobny rozdiel oproti sucasnym beznym 5400 ot. Uznavam, ze dnes sa uz vacisnou dopredavaju len 7200ot sas, kedze ssd ich uz pomaly, ale isto vytlacili z trhu.
Keby som vedel , ze si clovek schopny sebareflexie vytiahnem tu aj nejake nove zabalene disky, co mam pripravene do NASIek (tusim purple a redy) a spravim ti rovnaky test, pretoze sa ma snazis presvedcit, ze sice starsi, ale 7200ot disk ma byt pomalsi ako sucasny 5400ot len preto, ze je stary??? Som nevedel, ze s vekom klesa rychlost diskov a 5400ot je viac ako 7200ot.

Ci uniklo mi nejaka ina pointa z tvojho prispevku?

Ale potesim ta, uz ma to prestalo bavit, aj tak si tu kazdy mlet svoje, zacina byt ta komunikaciu nudna a ja by som to uz rad uzavrel, takze kludne napis posledny prisevok a ja uz reagovat nebudem.
24.12.2022 - 17:15:49
00
jeeej vianoce sem prisli a uz sem prestanes pisat tie bludy a bez chapania pisaneho textu inych. Jupiiiii
26.12.2022 - 11:04:59
00
Gusto0 napísal:
to true wireless som pochopil tak ze si mozes sparovat 2 reproduktory cim dosiahnes stereo.
ale tak asi sa zmierim s kablami alebo si pocas sviatkov zvyknem na ten divny zvuk zo vstavanych v ntb :-D

Kup toto a ked nebudes potrebovat stereo, tak mozes pouzivat / brat so sebou len jeden z nich: https://www.mall.sk/reproduktory-bluetooth/evolveo-armor-2x1
29.12.2022 - 22:21:43
01
scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net
30.12.2022 - 12:48:04
01
Celkom zaujímavé
https://connect.zive.cz/clanky/operace-snehova-koule-jak-ukrajina-zachranila-14-pb-kritickych-dat-od-ministerstev-po-banky-a-skoly/sc-320-a-217484/default.aspx
- Když se bojovalo o Kyjev, ukrajinští ajťáci kopírovali celá ministerstva
- Pomohl Amazon a kufříková datacentra Snowball
31.12.2022 - 11:39:20
02
Odkial kupujete lacne recyklovane licencie? Naposledy som takto bral Windows z ebayu, ale teraz hladam MS Office pre Mac a pre to je vyber poslabsi.
04.01.2023 - 11:24:53
00
A potrebuješ MS Office pre Mac? Neskúšal si Libre Office? Ja mám na Macbooku toto a stačí mi to zatiaľ.
04.01.2023 - 11:28:12
01
Keď sme už pri licenciách, nejaky zdroj overený na Office licenciu ? Kľudne aj pre skolaka
04.01.2023 - 11:29:32
00
https://royalcdkeys.com/products/microsoft-office-2021-home-and-business-key-mac-retail-global ja som kupoval cez sviatky odtial na office ale na win
04.01.2023 - 11:34:36
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up