ahojte, existuje nejaká rozumná jazdenka so spoľahlivým automatom do 10tis.? nejaký japonec? niečo povedzme 5-8 ročné okolo 100000km? denne do práce 30 km po diaľnici + rovnako späť a nejaké to prdkanie sa po nákupoch, tak asi skôr benzín, prípadne hybrid?
frajerke sa čím ďalej tým viac dojesiera aktuálna rapidka 1.4tdi dsg, aktuálne prasknutý chladič egr, tak je asi čas uvažovať o zmene, vďaka za tipy a rady
10.01.2023 - 23:27:27
00
Vymen egr a jazdíš ďalej. Či aký je ešte iný problém?
10.01.2023 - 23:43:47
00
už je to v procese a verím že už bude kľud, zjavne bolo egr menené pred predajom rok a pol dozadu nejakým špekulantom, keďže na ňom bolo zbrúsené číslo...
tak aj preto je už polovička trochu neistá, že čo za prekvapenie na ňu ešte čaká.
skôr možno teda len pre prehľad, rozhodnutie nechám na ňu
10.01.2023 - 23:50:48
00
Zbrusene cisla/loga su bezna vec, pokial pouzijes "neoriginal diel". Totiz, ono to vyslo z rovnakej fabriky ako OEM, dokonca ak by to malo logo tak je to OEM diel. Takto to bolo priamo v krabici s logom vyrobcu a cislo/logo zbrusene. Vitaj vo svete automotive.
Este by ma pri Rapidecke trapilo kedy a ci vobec sa menil olej v DSG.

Ak chces ine auto, tak hybridy od Toyoty mozem len doporucit (aj ked na dialnici to nehybridi a pojdes stale na benzin). Do 10 sa zmestis len do Yarisa, na Auris treba trochu prihodit.
11.01.2023 - 09:49:30
00
schmeter napísal:
už je to v procese a verím že už bude kľud, zjavne bolo egr menené pred predajom rok a pol dozadu nejakým špekulantom, keďže na ňom bolo zbrúsené číslo...
tak aj preto je už polovička trochu neistá, že čo za prekvapenie na ňu ešte čaká.
skôr možno teda len pre prehľad, rozhodnutie nechám na ňu


jazdenky su teraz nadhodnotene... ludia predavaju rocniky 2020 za ceny ktore su vyssie ako za kolko to vtedy kupili, ale netreba cakat...
EGR je tradicny neduh,ak ho vymenite a bude vsetko oka, ja by som to nepredaval...
11.01.2023 - 09:55:46
02
do 10 tisic bude spolahlive to o co bolo starane. To je nutna podmienka ale nie postacujuca. ale uz tam moze kde kto narazit na problem, lebo take auto sa tazko hlada.

a tam treba obozretnost pri vybere. velmi pravdepodobne dobre starane auto neajdes v tej nizsej cenovej relacii daneho modelu a rocniku ktory si vyberies. jasne, kto uz len bude predavat poriadne starane auto za facku.

Cize aj ked sa okolo 10tisic zacnu objavovat prve aurisy hybridy a budes si mysliet jak dobre si nasiel, vacsinou tam je nejaky zadrhel.
11.01.2023 - 10:01:50
00
jordi, keby len 2020. My mame doma v rodine jedno MB A 2015 ktore pouzivame hlavne po meste a na kratsie trasy ked netreba nic vozit ( ma realne nejakych 40k najazdenych ) a minule mi v servise povedali ze to auto je v takom stave ze keby sa iba trosku posnazim, tak ho predam za viac ako som kupil. Ale ano, priznavam, pri kupe som na neho mal fajn cenu.
11.01.2023 - 10:12:44
00
Čo som ja kukal autá okolo 7 to sú väčšinou už za zenitom... Inak je na bazoši 2018 Logan mcv za tú cenu tuším... 1.0 benzín
12.01.2023 - 10:08:10
00
Za sedmičku predávam Opel Meriva 1,4 turbo v dobrom stave. Je po svokrovi ktorý sa on naozaj staral, garazovany.
12.01.2023 - 10:18:30
00
Ročník? Ja som kukal len veľké autá...
A ja mám Kangoo, tiež bolo o neho starané a až kým nebola jedna neopravitelná závada a na to potom ešte sa riešil havarijný servis a tam to auto skur.li úplne a vypýtali veľké prachy ale samozrejme s tým pokazeným servom oni nemajú nič spoločné, to je náhoda... Keďže s bločkom +60% tak jasné, že to šlo bez bločka... Servis sa volá ako prvý slovenský prezident... To, že nešla klíma sa dá, ale to, že prestalo kúriť už je dosť... Teraz je v servise, komu verím, že s tým prejde cez STK a keď áno, pôjde za 500 a keď nie pôjde do šrotu... Podľa iného servisu je to servo tam nejak čudne pripojené a nechceli sa stým zaoberať... Capcarap?
12.01.2023 - 11:24:56
00
perez napísal:
Za sedmičku predávam Opel Meriva 1,4 turbo v dobrom stave. Je po svokrovi ktorý sa on naozaj staral, garazovany.

ja posuniem tiez merivu, ale za sedem stovak a dokonca bez turba, ale posledne 3 roky tocila 25kkm rok bez zavahania

kedze som tiez teraz riesil kupu auta tak mojich 5c, bazarovky su niekde na urovni maxim(mozno uz za), ludia predavaju auta za rovnaku cenu ako kupili 2-3 roky dozadu s najazdom vyssim o 50kkm a slovami, ze taketo su ceny, lenze ak sa maju porovnavat s cenami ktore stoja na bazaroch mesiace tak to nepredaju a preto kazde auto ktore som bol pozriet tak sa dalo bez vacsich problemov diskutovat o -10 az 20%.

Auta ktore mam zaparkovane na mobile.de a su v "normalnych" cenach tak tam stoja tyzdne a postupne klesaju na cene, tie za realnu cenu idu prec hned.
12.01.2023 - 13:08:36
00
Chlapi, potrebujem kupiť fáro 4x4. Rozmýšľam buď Forester alebo napr. BMW X1. Cena okolo 12 tisíc.
Čo poviete napr. na toto BMW x1?
https://auto.bazos.sk/inzerat/145104320/bmw-x1-xdrive-20d-135kw-sport.php
Je motor spoľahlivý?
12.01.2023 - 13:21:11
00
x1 a forester sú úplne iné svety . X1 je tvrdý rebrinák ktorý len zvýšili , forester je super univerzál ktorý sa nestratí ani v takom teréne a akom sa X1 ani nesníva. A rozdiel pohonov je tak isto dosť odlišný
12.01.2023 - 13:31:05
00
ten motor je N47. ak si doteraz este o nom nepocul, tak "thank me later"... mozes zacat citat litanie po bmw forach.

karbon, rozvody, cerpadla, loziska, turba... vsetko "jak ma byt" :D

rozvody ak je to xdrive, to musi motor von z kasne, trva to 4 dni :) cize to je krasna faktura uz len za robotu.

este k tomu vsetkemu si pripocitaj servis planovany xdrivu

tolko k fáru 4x4 z toho linku co si postol.
12.01.2023 - 13:35:53
03
Zubesuch napísal:
rozvody ak je to xdrive, to musi motor von z kasne, trva to 4 dni :)


Obavam sa, ze motor musi von tak ci tak, kedze rozvody su jaksi zo zadnej strany motora.
Aspon ked uz to bude cele vonku, moze sa rovno cely motor aj pretesnit :D
12.01.2023 - 13:46:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up