hehe pozeram ze nejaky ivan ktoreho prispevky mam zablokovane sa po "dovolenke" od internetu asi vratil v plnej sile naspat.
14.01.2023 - 09:08:48
02
subaroSti napísal:
Nepochopil - nevadí 😇


fakt až tak nevadí ked si nepochopil
14.01.2023 - 09:10:19
00
Stax napísal:
hehe pozeram ze nejaky ivan ktoreho prispevky mam zablokovane sa po "dovolenke" od internetu asi vratil v plnej sile naspat.


a pozerám že si pripravený bojovať :D
14.01.2023 - 09:11:28
01
Ak by Rusi nemali atomovky, tak Rusko v sucasnej podobe uz neexistuje.

Ak by Ukrajina nebola pripravena bojovat za mier, tak uz neexistuje.

Ak by sa Rusi nebali NATO a zaroven EU krajiny neboli pripravene bojovat, tak by sucasna mapa Europy vyzerala uplne inak.

Takze myslienka trvaleho mieru je sice pekna, ale staci jedna krajina s armadou a cele sa ti to rozpadne.
14.01.2023 - 09:12:29
06
Vo vojne politici dávajú zbrane, bohatí jedlo a chudobní svoje deti. Keď sa vojna skončí, politici si podajú ruky, bohatí zvýšia ceny potravín a chudobní hľadajú hroby svojich detí.
14.01.2023 - 09:12:32
07
Tesať do kameňa.
14.01.2023 - 09:19:17
01
to je taký zjednodušený výrok, aby to pochopili hlavne tí zo 4. cenovej skupiny
14.01.2023 - 09:24:17
02
Hosť napísal:
a pozerám že si pripravený bojovať :D

vies o tom holy kompot. prilis casto riesime ci raketa ktoru hlasi aktualna sirena trafi dom mojej rodiny. prislis casto riesime ci kotol stihne za obmedzeny cas vykurit dom mojej rodine kvoli vypadkom elektriny.

taketo prispevky si strc tam kde slnko nesvieti. OKAMZITE!
14.01.2023 - 09:32:14
02
mareno17 napísal:
Ak by Rusi nemali atomovky, tak Rusko v sucasnej podobe uz neexistuje.

Ak by Ukrajina nebola pripravena bojovat za mier, tak uz neexistuje.

Ak by sa Rusi nebali NATO a zaroven EU krajiny neboli pripravene bojovat, tak by sucasna mapa Europy vyzerala uplne inak.

Takze myslienka trvaleho mieru je sice pekna, ale staci jedna krajina s armadou a cele sa ti to rozpadne.


ved vravím že furt sa nájde nejaký ozbrojený tupec pripravený bojovať lebo sa riadi nefilozofickým myslením že je potrebné byť pripravený bojovať
14.01.2023 - 09:50:37
00
boje o Soledar vraj pokračujú

https://www.cas.sk/clanok/2758793/boje-o-soledar-pokracuju-zelenskyj-vyjadril-osobne-podakovanie-na-toto-je-hrdy/
14.01.2023 - 10:16:06
00
Mám otázočku trochu z iného súdka ?
Príde ruzzko o väčšinu príjmov z obchodu s energiami ak prestaneme brať od nich plyn a ropu ?

Moja laická odpoveď je že nie pretože podľa mňa aj väčšina spracovateľov, prepravcov, predajcov a veľkých odberateľov v celej EU ( od rafinérií, elektrární až po benzinky, hliníkárne, ....) je skryto previazaná s ruzzkým kapitálom a veselo budú teda zarábať aj naďalej na spracovaní napr. Arabskej ropy.
70/3O rokov vývoja sa podľa mňa nedá zmeniť za 7/3 mesiace pokiaľ sa neurobí napr. koordinované vyvlastnenie a predaj neskrytým investorom.

Takže nie je to len o jachtách
14.01.2023 - 16:06:58
00
Už prestaň trollovať, ty iný súdok.

https://www.aktuality.sk/clanok/mPVMWvu/cena-ruskej-ropy-v-rubloch-padla-na-najnizsiu-uroven-od-novembra-2020/
14.01.2023 - 16:22:26
13
Ak "my" chápeme ako my – Západ, tak áno, aj podľa laického názoru prídu o podstatnú časť príjmov. Len cca. 10-15% zdrojov ide z Ďalekého Východu do Číny, niečo vedia odviezť cez terminály ako Novorossijsk, ale vzhľadom na nemožnosť poistiť náklad, väčšina prístavov ich nebude chcieť prijať a hádam sa im ani nedá prejsť cez Bospor. V krátko- a strednodobom výhľade to nemajú ako nahradiť. 60% štátneho rozpočtu kryli z fosílnych palív.

Ak aj majú podiely v rôznych firmách, tak mnohé takéto prevzali v rámci sankcií štáty pod svoju kontrolu (napr. Taliansko a Nemecko), Rusom reálne hrozí, že ich aktíva budú zabavené, predané a výnos bude poskytnutý Ukrajine v rámci vojnových reparácií.
14.01.2023 - 16:23:44
04
eCT81 napísal:
väčšina spracovateľov, prepravcov, predajcov a veľkých odberateľov v celej EU ( od rafinérií, elektrární až po benzinky, hliníkárne, ....) je skryto previazaná s ruzzkým kapitálom

V európe je 89 rafinérií. Tri vlastní Lukoil (v Taliansku, Bulharsku a Rumunsku), v jednej má Lukoil podiel (v Holandsku) a v troch má Rosnef podiel (všetky v Nemecku). (Je možné, že v tomto okamžiku už len v Bulharsku a Rumunsku.)
Môžeš prosím podložiť nejakými článkami, analýzami, čímkoľvek, čo by naznačovalo, že väčšína zo zvýšných 82 rafinérii je skryto previazaná s ruským kapitálom? (Špeciálne by ma zaujímal PKN Orlen, ktorý vlastní štyri.)

Keď skončíme, môžeme sa vrhnúť na elektrárne.
14.01.2023 - 16:56:16
18
neskutočné,čo dnes spravili Ruzký teroristi-dúfam že duble bude fńukať,že máme drahý benzín a plyn :puke:
Dnipro! Toto je obyčajná obytná budova! ľudia pod troskami
https://twitter.com/GoncharenkoUa/status/1614263717499207682
14.01.2023 - 17:02:01
14

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up