Clovek, laik ako ja, si pozrie parametre a napr 55 palcovy telkac za 500 euro mi pripada rovnaky ako ten za 650 (ma napr viac hdmi/usb/a pod) a dokonca rovnaky ako ten za 1200, ktory ma napr 120Mhz obnovovaciu frekvenciu vs 50/60 na tom 500 eurovom. Podal coho vy odobornici viete, ze ten lacny je smejd? Ked ostaneme pri tej istej znacke, napr LG.
17.01.2023 - 16:51:29
00
Tak zase rozdiely sú, obyčajný 4K vs Qled, ako bolo už spomínané aj procesoey sú iné, operačný systém, máš iné repro (subwoofer) a detaily, ktore nakoniec robia celok.

Ja to zas beriem tak že načo, ak nehrajem hry, nepozerám na tom vkuse 4k foto alebo niečo, kde potrebuješ top parametre, ale na netflix a ytb ..proste nič moc len veľký obraz.

Pýtal som sa len aké alebo či sú rozdiely medzi lg a ťamťung v tejto nízkej triede, pripadne či fakt len zobrať najlacnejší z nich v 65" prevedení a neriešiť.

Skôr či neskôr to EU ajtak zakáže kvôli spotrebe, a budeme pozerať von oknom asi 🌲
17.01.2023 - 18:53:17
00
Prave o to ide ze v praxi pri telke z kablovky a streame z hbo go rozdiel v ciernej alebo zvuku nespoznas. To skor ten os by mohol hrat rolu, aby to nemrzlo

Ale to len moj nazor, zase raz spekulujem kupit telkac a nejako neviem naco sa sustredit. Jasne, mozem zobrat najdrahsie v danej uhlopriecke, ale zas naco, nie som doktor :)
17.01.2023 - 19:09:27
00
lapaloma, zvuk samozrejme tiez rozoznas, lebo ked ma TV ingegrovany soundbar, resp. ma aspon dedikovany sub, tak to bude hrat vzdy lepsie (aj na kablovke).

Al_pine33, praveze 4K vyuzijes aj na netflixe, YT, disney+, …
17.01.2023 - 20:11:25
00
Nevyužijem lebo rýchlosť internetu je presne 2.5 Mb a aj to som prehnal 🤦
17.01.2023 - 20:13:22
00
Zakladom je ci pozeráte tv pri osvetlenej izbe,alebo vacsinu cez den,or v tme,ale to po novom riesi dovi iq
Ci sa budete na telke vacsinu iba hrat hry ps,xbox alebo to staci na bezne prdenie
Do 800€ su to povacsinou bezme prdenia,zaklad je aspon 100hz telka za tu cenu
18.01.2023 - 15:42:54
00
Toto stale plati? Ak ano mali by byt akcie.
https://avmania.zive.cz/v-roce-2023-zacnou-v-eu-platit-podstatne-prisnejsi-pravidla-spotreby-tv-bude-to-znamenat-konec-8k-televizoru
18.01.2023 - 22:21:47
01
najvyššie dva modely od TCL z modelovej rady 2022, C835 a C935 majú naprieč internetom veľa kladných recenzií. poškuľujem po C835, pretože TCL telky sú jediné o ktorých viem, že dokážu prehrať/poslať do soundbaru audio kodek TrueHD 7.1 Atmos bez prídavného zariadenia. teraz mám Sony s Android TV a k tomu Nvidia Shield Android TV box, je to na hlavu. oi. po registrácii je záruka na ne až 5 rokov. niekde v diskusii som vyčítal, že v prípade poruchy a uhlopriečky nad 55" príde technik ku vám domov.
19.01.2023 - 05:40:20
00
TCL vyraba vsetky panely pre Samsung
sorcerer radsej zopar grošov priplatit a kupit oled,vzdy to bude priepastny rozdiel medzi minledkou a oledkou, 250/288 dimming zon je katastrofa,tomu aj zodpoveda cierna uniformita na urovni 70% grc,Tcl R655 (835+935)ma velky problem so stutteringom,bacha na to (obrovsky neduh,vela ich vracalo spat).juddering ma vyborny pri 24p.Treba ich kalibrovat,color volume dciP3 niekde76% pri 1k cd/1m2, obraz brutal presaturovany
Neviem,zeby nejake sony,philips mali problem arcom throuhgtom poslat trueHD Atmos do sounbaru,nikto tieto problemy nehlasil z vyse 10000 testerov na avs fore
DTS:X a DTS-MA tclko nepodporuje ani po upgrade fw,smutne,podporuje vvetky varianty Dolby Digital, DD+, DD-TrueHD, DD-Atmos cez DD+ (v streamovacich apkach) a DD-Atmos cez DD-THD (z Bluray). JedinyDTS, ktory podporuje, je klasika stratovy format DTS 5.1. Podporuje tiez nekomprimovane LPCM 2.0, 5.1 a 7.1.
Este su problemy s kvilenim cievok,dost zle referencie na toto tiez
Len tolko,nech ti vyjde dobry kus a uzivaj
19.01.2023 - 12:14:43
02
takto, hovorím o TrueHD 7.1 Atmos z Bluray ripov, nie Atmos 5.1 zo streamovacích služieb a WEB-DL či Webrip, to môj súčasný televízor a asi všetky ostatné zvládajú. nutne nepotrebujem oled, LG sú síce cenovo celkom OK, ale moja podmienka je Android/Google TV a noha/nohy aby som mohol umiestniť soundbar. zatiaľ ho len zvažujem, s mojim Sony som spokojný, je to 9-ková rada z 2019. štve ma len to TrueHD 7.1 a teraz by som ešte dokázal Sony celkom slušne predať, o rok či dva to už nebude asi také zaujímavé. každopádne dík za info :y: a DTS-X je síce veľmi podobné Atmosu, ale filmov s týmto zvukom je málo.
19.01.2023 - 17:12:11
00
sorcererto nevadi,ale DTSMA je 99% filmov predsa.a s cim prehravas tie bdcka,ked ti nejde THD atmos? to je somarina predsa
19.01.2023 - 23:13:22
00
DTS HD-MA je na mojom soundbare katastrofa, inžinieri z LG to nejako nevychytali, hoci na staršom a nižšom modele tento formát hral dobre. používam Nova Player, ako v telke, tak v Nvidii, rovnaké nastavenia pre Passthrough, keď mám film s viacerými zvukovými stopami v telke TrueHD 7.1 zvuk nejde vôbec, ostatné bez problémov, v Nvidii TrueHD 7.1 pekne funguje. celkovo sa tento konkrétny problém v diskusiách veľmi nerozoberá, čo sa mi zatiaľ podarilo zistiť, dokážu to prehrať tieto TCL telky, asi aj kvôli tomu že majú v sebe zabudovaný akýsi soundbar. videl som to aj vo videu na YT, chlap na C835 zapol film s TrueHD 7.1 z USB a na soundbare mu ukázalo Dolby Atmos.
20.01.2023 - 06:08:36
00
j,maju tam tusim Onkyo,ktore to "zozerie" bez problemov. Ono najlepsia cesta je ist AVR,to bez debat,ale to su len dalsie € navyse.Ale tie za to stoja,Sice nove premiove TV maju fakt vymakane audio uz,ktore prekvapilo uz aj mna.
sorcerer nova player pouzivas ultimate verziu?

prave som zistil,ze stratove DD+ Atmos pojde na Androide 9+ a bezstratove Atmos v Dolby THD jedine s NVIDIA SHIELD.Takze zahada vyriesena.Vacsine ludi staci stratove audio.Ten rozdiel audia je fakt na nerozoznanie.Alebo skocit na PCM alebo DSTMA DD+ ako to robim ja.
Mozno toto niekomu z fora pomoze.


Naposledy upravil canopus dňa 20.01.2023 - 08:16:03, celkovo upravené 1 krát.

20.01.2023 - 07:57:20
00
neviem o Ultimate verzii, aspoň nie pre Android TV, je to opensource app. vo videu v čase od 2:57 https://www.youtube.com/watch?v=3IXMExtlEdg
btw. ešte k tomu TrueHD 7.1 v TV, v nejakom článku som čítal, že to HW nedokáže spracovať , čo je pri starších modeloch pochopiteľné, ale pri nových už ani nie.

EDIT: áno, o tom je diskusia ;) ale pri zostave 7.1.2 je rozdiel medzi 5.1 a 7.1 Dolby Atmos citeľný.
20.01.2023 - 08:06:48
00
sorcerer este ma napadla posledna vec,skus miesto NOVA pouzit KODI a spustit si tam expert nastavenia a vsetko zaskrtnut. Som zvedavy
20.01.2023 - 08:31:03
01
keyboard_arrow_up