tmax mam tusenie kde bola fotena ta zimna :lol:
18.01.2023 - 08:45:56
00
Zubesuch napísal:
Porsche Cayman /S sa da kupit do 35 celkom na pohodu v dobrom stave keby si chcel. Sice su to 15r masiny, ale to bezny sused vediet nemusi ani nebude :) neni to uplne bezne ma nestarnuci nadcasovy dizajn a drzi si to cenu jak svina. Celkom splni zadanie.

Este viac drzi cenu 911, ale v dobrom stave pod 50 nekupis. Na druhu stranu o 30r za nu kupis deckam byt ak ju niekde nevyvesis.

Dal som sem nedavno video z YouTube o servise RS6 a SQ7. Prejdu chute kupovat taketo speky. Tie ceny za servis su super vysoke. A take auto ani hocikto opravit nezvladne, aby to bolo kvalitne.
18.01.2023 - 09:04:53
00
Jano1987, ak hľadáš menšie, nenápadné, ale svižné auto, môžem len odporučiť Hyundai i20/i30 N. Aj keď ten cenový strop môže byt problém.
18.01.2023 - 09:31:26
00
ano, velky servis kde musi motor von na RS6 a SQ7 pyta velky budget. ale to co si od chlapcov od VAG technic videl neni uplne pravidlom.
4.0 tdi je proste problem sam o sebe to nikto sudny nekupi.
4.0 tfsi neni taka pohroma ale clovek to musi servisovat pravidelne a davat tomu co to pyta. to co im prislo do servisu a co si videl je stav ktory nie je prilis lichotivy, hlavne cosi hovori o majitelovi. Ze na take auto nema.

je pravda, ze treba mat vzdy zhruba 10k-15k v zalohe na servis.
Ale kto chce opicu...
18.01.2023 - 09:36:00
00
ale vacsina ich videjok neni len koli zlemu servisu,,, napr tie vahatka ci co to je co otvaraju ventily a sypu sa z nich loziska je vyrobna vada:) ale zase si myslim, ze najazdit na tom 150tis na takom aute a dat do servisu par tisic a ides zase 150tis nem take zle:) pri cene tych aut..
samozrejme ak to kupi dakto jazdene a ma ledva na benzin tak ho oprava potom pekne skasiruje.,.
18.01.2023 - 09:55:40
00
Aj preto som hľadal skôr bežné auto, čo by sa dalo aj rozumne servisovať. Za 5-7 tisíc sa dá zohnať aj VW Phaeton, ale keď sa tam začne niečo sypať...
18.01.2023 - 10:09:05
00
takéto niečo?
thumb_up0thumb_down
18.01.2023 - 10:20:02
00
Vw Sciroco? Ci ako sa to pise.. :-D
18.01.2023 - 10:24:13
00
Jano1987 napísal:
Nedávno som na jednom fóre hľadal inšpiráciu na zaujímavé nie celkom bežné svižné auto. Dobrá polovica rád bola Škoda Octavia RS, alebo TDI, samozrejme kombi, lebo čo ak sa budem sťahovať, alebo pôjdem do Chorvátska, najlepšie 4x4, prípadne Passat, to isté, či Superb. Pritom som jasne uviedol, že tieto autá proste nie. Som zadal, že to má byť menšie auto, svižné, kufor neriešim, 2-4 miestne... Asi toľko, prečo všade 4x4... Asi aby bola polovica ľudí rýchlejšia v podzemnej garáži nákupného centra... Samozrejme nič v zlom...

Bohužiaľ, už od roku 2020 je problém nájsť také auto, pričom okolo roku 2017-18 začali miznúť z ponuky. Treba mať šťastie a denno-denne sledovať inzerciu. Pokiaľ chceš dať do tých 5 tis. a nie 8-10-15 za zberateľský kus zo západu. Dávno sú preč časy, kedy nebol problém kúpiť zaujímavé, svižné a nenápadné auto. Clio 16S za 950 €? Peugeot 306 GTi-6 za 2400 €? Primera GT za 850 €? Clio Sport 172 zalebo 206 RC za 3000 €? Utópia... Nielen, že za takú cenu ich ťažko kúpiť, ono je ťažko ich vôbec kúpiť.
18.01.2023 - 10:27:50
02
Však to. Mal som Saxo VTS 1.6 72kW, to som predal, super auto, ale malo nejaké problémy a už sa mi to nechcelo riešiť, kúpil si to pán na slalom. Momentálne mám MGF 1.8MPI, musím ešte vychytať pár múch a super. Ale tak rozmýšľal som nad niečím praktickejším. Pred 2 rokmi mi ušla možnosť mať Mini Cooper S R50/53, ešte ten kompresorový motor za 4000€, len majiteľ to požičal synovi a ten to narval do stromu. V hľadáčiku som mal Fiestu ST150, MG ZR160 (žiaľ všetky na Slovensku sú v dezolatnom stave), Alfa Romeo Mito 1.4 TB 114kW, Civic Type R EP3, Mazda 3 MPS 1. generácia, ale tam sa bojím motora a hrdze, BMW e90/91 s 2.5 alebo 3.0 benzín, ale tie staršie motory, stoja plus mínus čo e46 a čo som si prečítal o e46 a servise, tak e90/91 jednoznačne, Legacy IV 2.5 benzín, možno verzia 2.0R 121kW, 3.0 H6 možno... Len tá hrdza na podvozku. Renault Clio 2. generácia Sport, Panda 100HP. Bral by som aj 208 GTI, som v rámci brigády na nej dal 2000km po Slovensku a podľa mňa presne trafená kombinácia pohodlia, športovosti a praktičnosti, len to už je mimo rozpočtu. Za mňa taký posledný oldschool hot hatch. Potom ešte Giulietta 1.75 TBi a 308 GTI, ale cenovo sú proste už mimo.
18.01.2023 - 11:00:40
00
siroky rozptyl a co nejaky Seat? Ibiza Cupra 1.8T, Ibiza Cupra 1.9TDI ?
18.01.2023 - 11:05:07
00
Jano1987, po MG F som poškuľoval, keď som si kupoval lacný roadster so zadným náhonom, no šiel som radšej overenou cestou, čo sa týka motora a skončil pri MX-5 NB. MR2 už bola cenovo mimo. Vieš porovnať jazdné vlastnosti, mal si možnosť šoférovať NB-čku? Bohužiaľ, väčšina týchto áut končí na slalomoch/vrchoch alebo v stromoch/zvodidlách. Tam išlo moje Clio S16, 306 GTi-6, 206 RC. Iba Clio 175 a Primera GT skončili u fanúšikov, akým som aj ja (preto som si kúpil RC-čko naspäť, čo som na neho 1,5 roka striehol).
18.01.2023 - 11:16:41
00
tmax v NB som sedel a prešiel asi 100km. Čo som si všimol rozdiel s tým, čo mám ja 1.8 88kW. Inak existuje aj MG TF, to už má klasické pružiny, nie hydragas.
MGF: pocitovo mám viac miesta. Prevodovka je za mňa v pohode, aj keď na ospevovanú prevodovku z MX asi nemá, ale tak tu je riešená cez laná. Občas treba zaradiť spiatočku na 2x, ale to je chyba všetkých tých prevodoviek. Jazdné vlastnosti sú dosť dlho neutrálne, dokonca mierne nedotáčavé, auto má motor v strede. Dá sa tomu pomôcť, keď človek v zákrute pribrzdí a zaťaží vonkajšie predné koleso, auto sa potom pekne stočí. Auto dosť dobre drží, utrhnúť sa dá len porušením fyzikálnych zákonov, alebo vlastnou blbosťou. 120 koní je málo na driftovanie, ale dá sa za mokra či keď človek chytí štrk. Pomer váhy je nejak cca 40 na predok, 60 na zadok. Takže zadná náprava má pomerne dobrú trakciu. Ak je hydragas v dobrom stave, auto je veľmi pohodlné, aj keď je pomerne tvrdé, ale tak správne tvrdé by som povedal, také správne športové na okresky. Motor neobťažuje zbytočne hlukom, má príjemný ťah, (motory K-series sa používali aj v Lotusoch). Základ auta je v MG Metro, teda zo 70 rokov, ale nevadí to. Čo môže byť problém, rázvor auta je 2375mm, čo je skoro o 9cm kratší ako u Fábie 1. generacie. Ale ako pozerám, tak MX-5 NB má 2265mm, takže pri vysokých rýchlostiach môže byť troška nervózne, myslím mimo legálnych limitov. Základné brzdy sú podľa mňa dostačujúce, len treba na ne silnejšie dupať. ABS je také benevolentnejšie. Komu by nestačili, dajú sa kúpiť aftermarkt športovejšie, rozdiel za sadu cca 150-200€, komu by ani to nestačilo, dopredu sa dajú dať 302mm 2 priestiky (inak sú tam 240mm). Žiadna komplikovaná výmena, len sa zdemontujú strmeme a nahodia sa nové, netreba žiaden adaptér, nič. Ak by aj to bolo málo, ešte existujú aftermarket 302mm športové kotúče dopredu. Len tam už treba 16 palcové disky nestačia 15 palcové. Auto váži nejak 1050kg, teda plus mínus čo MX-5. Čo som čítal na fórach, tak MGF by malo mať lepšiu tuhosť karosérie ako MX-5, MG TF má byť o 20% tuhšie ako MGF. Tak neviem, až tak na hranu autá neženiem. Za mňa MGF je dobre čitateľné auto aj pre začiatočníka, pokiaľ vyslovene nie je blbec šofér, nehrozia nečakané šmyky, iba ak sa fakt pod plynom nabehne jedným kolesom na štrk a podobne. Nevýhodou je, že motor a prevodovka sú pred zadnou nápravou, motor v strede, ak už človek dostane šmyk, tak tie drobnejšie ešte vyberie, ale nejaký veľký, tak už veľa nenarobí toho. Pri MG je to skôr o presnosti jazdy a o dobrej stope (ako všetky autá s motorom v strede), kým taká MX-5 má ľahší zadok, motor v predu, takže dá sa trocha viac vyblázniť, také tie drifíky a tak. Servis MG podvozku (okrem Hydragasu) zvládne každý mechanik, čo vie servisovať 120 Škodovku. Náhradné diely sú, do týždňa ich vie mať človek z Anglicka.
18.01.2023 - 12:23:37
01
Jeden aktualny: Aka je vyhoda start-stop systemu, okrem toho ze ho pri kazdom starte treba vypinat? No predsa ze nova baterka stoji raz tolko ako bez tejto vychytavky |(
18.01.2023 - 13:15:23
03
napada ma len jedna, a to nizsie fleetove emisie (a z toho vyska eu "poplatku") pre vyrobcu aut.
vtip je ze luxusna kusova vyroba aut, na nich sa to nevztahuje. tam su uplne ine pravidla :D
18.01.2023 - 16:50:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up