Ak sa niekomu zdá postoj Nemecka nepochopiteľný, tak veľa mu môže objasniť táto Snyderova prednáška, inak odporúčam vypočuť si komplet celú sériu, krásne tam dáva do súvislostí rôzne bludy, ktoré kolujú ako výsledok povrchnej propagandy. Keď príde k slovu skutočná historická veda, mnohé naratívy zomrú.

thumb_up0thumb_down
20.01.2023 - 11:52:39
12
foobar napísal:
ehm

a teraz si to pozrime v inej tabulke. Tato mi pride s vyssou vypovednou hodnotou, lebo je jasne, ze Estonsko a Nemecko nemozu v absolutnych cislach davat to iste. Ide ale o to, kolko z vlastneho "kolaca" pomohli.
Príloha:
Capture.PNG
Capture.PNG 113.83 KiB thumb_up0thumb_down

20.01.2023 - 12:03:46
06
To bude imho aj tym, ze susedia ruska si uvedomuju ohrozenie tou chamradou. U nas by naopak polovica plebsu aj rok po vrazdeni u susedov podpisala pozyvacie listy, lebo ved nie ruska cvarga je ohrozenie, ale lezby a teplosi
20.01.2023 - 12:13:39
04
nezabudaj na to, ze kolko ludi by rado vyriesilo veci ako "cigansku otazku" a podobne.
20.01.2023 - 12:16:52
00
Dnes v Kosiciach. Na to je aj nejaky paragraf, alebo sa len sucho skonstatuje, ze je to len vec (slobodneho vyjadrenia) nazoru?

Prílohy:

01.JPG
01.JPG 286.16 KiB thumb_up0thumb_down

02.JPG
02.JPG 69.06 KiB thumb_up0thumb_down

20.01.2023 - 12:42:39
00
[quote="@1911189"]a teraz si to pozrime v inej tabulke. Tato mi pride s vyssou vypovednou hodnotou, lebo je jasne, ze Estonsko a Nemecko nemozu v absolutnych cislach davat to iste. Ide ale o to, kolko z vlastneho "kolaca" pomohli.
Príloha:
Capture.PNG
[/quot
Konecne niaky graf pri ktorom sa clovek nemusi hanbit, ze je Slovák
20.01.2023 - 12:44:38
01
"Nabozenstvo je melodia, ktoru si pospevuje osamely putnik, aby si dodal odvahu".

Nic proti tomu, ak to niekto potrebuje. Horsie je, ze tato "slabost" ide casto ruka v ruke aj so silnou potrebou "niekam patrit, byt sucastou niecoho vacsieho", potrebou povysovat sa nad ostatnych, byt vyvoleny, citit sa ohrozeny vsetkym inym, novym, neznamym. A drb, kruh sa uzavrel v kadejakych -izmoch, xenofobii, rasizme, konzervativizme. Esteze zrovna my, krestanski hejslovaci, sme ti pravi a jedini! Mame ale od boha stastie ;)
20.01.2023 - 12:45:05
01
Danglár: Žilinkov sen
img.projektn.sk
20.01.2023 - 12:49:00
08
[quote="@1911163"] riadne ma serie to pomaly rocne natahovanie sa s tymito zbranovymi systemami apod. mali to tam ti ***** poslat po 2-3 mesiacoch vsetko naraz a bolo by mozno po 2-3 mesiacoch po vojne,a menej strat na zivotoch,materialnych skodach

Nikto nevedel, čo si môže voči Putinovi dovoliť a čo je už cez čiaru. Stále je to jadrová veľmoc. Ja mám aj teraz obavy, samozrejme sa teším pomoci Ukrajine, ale čo to porobí v hlave toho magora...
20.01.2023 - 13:30:15
00
zaujimave
Finland and Sweden signed a declaration of intent today in #Rammstein regarding defense equipment aid to Ukraine;

Finland hands over material to Ukraine, and Sweden supports Finland as needed.

This means that Finland can send some of its heavier weapons to be used in Ukraine! https://pic.twitter.com/vE29DftILA


o finskych leopardoch som tu uz clanok daval... (ano maju tam typo)
20.01.2023 - 13:35:06
00
Kremlin's Bizarre Ideological Mission for 2023
thumb_up0thumb_down
"But the problem is (...) - If Mr. Patrushev is right and Western democracy IS declining THAT fast, then it's destination would be... a place like Russia!"
20.01.2023 - 13:46:24
01
Eduard Heger píše na FB:
Zvolenie Žilinku
za generálneho prokurátora bola najväčšia chyba tejto koalície.
no,to zistil dosť "skoro" :^) pán 363 si ide svoju sólo jazdu už od zvolenia :!:
https://www.facebook.com/premier.sr/posts/pfbid02gdJYHBL4wUHr2Q2a5y4YnQFpNLTZ6sL2eZVuZRwRAWZq9Ca3YxTVaqbUtcrt6Z8xl
20.01.2023 - 13:49:25
00
konečne :y: dúfam,že pán 363 konečne narazí:

20. januára 2023 14:20

Prezidentka Zuzana Čaputová napadne na Ústavnom súde znenie paragrafu 363, začiatkom týždňa podá návrh na začatie konania. „Som presvedčená, že terajšie znenie paragrafu 363 a právomoci, ktorými na jeho základe disponuje generálny prokurátor, zasahujú neprimerane do nezávislosti súdnej moci,“ uviedla v stanovisku.

Prezidentka dodáva, že už len samotná skutočnosť, že takýto závažný nástroj, voči ktorému neexistuje opravný prostriedok a jeho používanie generálnym prokurátorom vzbudzuje polemiku v celej spoločnosti, bol dostatočný dôvod na zmenu alebo spresnenie trestného poriadku.

„Keďže sa v uplynulom období nenašla politická vôľa na zmenu legislatívy, rozhodla som sa využiť svoje kompetencie a obrátiť sa v tejto veci na ústavný súd,“ vysvetlila, prečo podáva návrh.

„Súčasná úprava paragrafu 363 podľa môjho názoru okrem už spomínaného zásahu do nezávislosti súdnej moci, a teda porušenia princípu deľby v neprospech moci súdnej, neguje právo občanov na preskúmanie rozhodnutia o základných právach a slobodách, porušuje právo obetí na účinné vyšetrenie trestného činu, či právo na súdnu ochranu,“ píše prezidentka.
20.01.2023 - 14:27:01
111
skorpion napísal:
a teraz si to pozrime v inej tabulke. Tato mi pride s vyssou vypovednou hodnotou, lebo je jasne, ze Estonsko a Nemecko nemozu v absolutnych cislach davat to iste. Ide ale o to, kolko z vlastneho "kolaca" pomohli.
Príloha:
Capture.PNG


Cim vacsia krajina (ekonomika), tym mensi podiel zo svojho HDP bude davat, to je uplne logicke. Preto USA dava "len" cca tolko co Slovensko a polovicu z toho co Polsko - a nikto sa na USA nestazuje. Nemecko je ale vdacny terc pre ostblock.

...aj to je cely prispevok Slovenska nafunknuty jednou zastaralou S300vkou
20.01.2023 - 14:29:32
00
foobar, ak si dobre pamatam aktualny stav, tak nikto po Nemecku nechce tanky (samozrejme by ich UK uvitali), to co potrebuju je uvolnenie tankov, ktore od Nemecka kupili a riadne zaplatili na re-export ostatne krajiny.

Celemu tomo humbuku okolo Leopardov uplne nerozumiem a zacina mi to pripadat ako medialna hmla na nieco co sa zatial v tichosti pecie v zakulisi. Som zvedavy na vystup z dnesneho stretnutia.
20.01.2023 - 14:43:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up