O roztiaznosti ladu hadam vies zo skoly :-)
Samozrejme, ak je asfalt dobre spraveny a nema pukliny kam by voda zatiekla, tak by mal vydrzat dlhsie.
10.02.2023 - 09:45:10
00
A keby ju teda boli odhrnali od Sanatoria, tak pokial by az mali zajst? Po Slivu, ci po Spariska? Alebo hore k MS a ked uz by boli s pluhom tam, tak uz rovno zbehnut dole do Marianky? ci? :)
10.02.2023 - 09:53:16
00
podla mna celu siet asfaltiek by v klude mohli odhrnut aby boli bezpecne aj pre pesich..aj tak sa po nich vnoci prehanaju polovnici a lesaci.
Plus aj pripadna sanitka ma potom dostatocny bezpecny pristup k vacsine frekventovanych miest. Cize az po sparisku cez cerveny kriz az na biely. (z potocnej na BK sa odhrna koli shmu predpokladam)

Ale samozrejme ak niekto povie ze by to stalo X penazi a X penazi predstavuje prilis velku cast rozpoctu Mestskych lesov tak pochopim..ale urcite to nijak zasadne neovplyvni bezkarov
10.02.2023 - 10:02:30
01
DanoL91 Tam kde to stav asfaltu dovoluje (napr. na takej Okrajovke to nema moc zmysel) a pokial mozno nech to vedie do mestskej casti vramci MLBA?
Uplny zaklad , od Cerveneho mosta smer BK a este pripadne od Sparisk na Peknu cestu a od CK na Potocnu.
Otazny je Kacin a od Zeleznej na Kamzik kvoli stavu povrchu.
10.02.2023 - 10:27:16
01
Strasne napady, ved je to les, tak nech tam je sneh kde moze, odhrnat mozu tak pri nakupakoch. Este by som prave namiesto soli alebo ekosoli ci co tam pouzivaju dal iba kamienkovy posyp, ako napriklad v Tatrach. Aspon by sme nenicili tolko bajky, a aj pre bezkarov deti so sankami a ini co si chcu uzit tych par dni sneh- by boli podmienky. A ten kto sa chce prechadzat po suchej asfaltke, nech ide do mesta.
10.02.2023 - 14:30:46
03
neviem ja tam vidim len LAD a nie sneh..preferujem ked cesta nieje klzisko. Keby to bolo ako v tatrach ze tam je udupany sneh tak nepoviem ale lad nerobi nikomu radost.
10.02.2023 - 14:45:11
00
mailer- kto chce sucho a bez ladu, nech kludne zostane pod 400 metrov n.m. a mimo asfaltiek :) na takych miestach v terene to bolo vacsinou v pohode uz pred tyzdnom.
To je aj moj plan na dnes a na vikend, lebo ten lad mi bohato stacil nedelu a podla fotiek je to tam este horsie.
10.02.2023 - 14:45:37
02
Pri týchto teplotách to do dvoch týždňov zlezie všade v mk.
10.02.2023 - 14:48:08
01
Ja navrhujem tie cesty zastresit, takymi estetickymi pergolami ako boli kedysi pred hlavnou šťanicou, vlastne mozno su tam dodnes :) boze chran aby bol niekde v zime snah, nebodaj lad. Zajtra mam v plane ist korculovat na jazero, ale tajne dufam, ze uz ho nejaka dobra dusa zabetonovala a obohnala vysokym a najma bezpecnym plotom ;)
10.02.2023 - 15:05:13
02
ale dufam ze tam dojdes pesi po nejakej lesnej ceste, ved predsa nepojdes po suchom asfalte nie?
10.02.2023 - 15:16:28
01
Aliancia za suché asfalty LOL, práve som sa vrátil z MK, pekne som sa povozil, za celý čas som stretol dve duše, kiež by to tak zostalo aspoň do augusta ;-]
10.02.2023 - 15:52:36
00
Riesenie tohto problemu je jednoduche =)

Navrhujem aby odvolana vlada, kt. uz teraz nastastie nepotrebuje ani parlament, proste odhlasovala, ze v MK nesmie byt ani lad ani sneh, inak MK zrovname zo zemou.
My im dame, zasrane MK, lad a sneh.
Obdoba Porucime vetru, desti
---

Pripadne naco vymyslat nejake odhrnanie, udrzbu a podobne veci, ked staci na vsetky pristupove cesty do MK dat za par supov rampy s vystrahou "Zakaz vstupu od 15.11 do 15.3. Vstup len na vlastne nebezpecie."
Ak sa tam niekto zrani, tak si zachranu zaplati zo svojho, pokial nebude poisteny.

Dalej by mohli
Zaviest cestnu dan pre bicykle, kolobezky, ...
Zvysit odvody do zdravotnej poistovne pre tych, co maju nadvahu, slopu, fajcia, droguju a inak si zamerne poskodzuju zdravie.
Zaviest meranie individualnej uhlikovej stopy a kvoty.
Zaviest CO2 povolenky pre jednotlivcov. Minies si pridelenu CO2 kvotu, budes chodit bikom ci pesi (Huraaa) alebo si dokupis povolenky.
Snad nasi skveli, mudri lidri v EU pridu na to, ze aj ludia vydychuju CO2, tak treba zredukovat ...
Samozrejme nie nas ale tych ostatnych.

Len take male proroctvo.
O 5-10 rokov nam budu, "vymleti", volit influencerov, streamerov za prezidentov, do parlamentu, atd.
A elity z poza opony, kt. budu prave pri moci si uz cez "odbornikov" bez vzdelania, ci s kupenymi titulmi, ci "odbornikmi" z mimovladok, co v zivote nepracovali, neschopnymi a dosadenymi bez znalosti na danom poste, presadia cokolvek.
V EU to zacalo skor, u nas v 2020 a teraz sa to prave lame kam to az zajde (ludia dovolia), ak si to este niekto nevsimol.

Zakoncim to slavnym vyrokom:
"Nebojte sa, dobre bude." =))

HOAX (konspiracia) ci MOZNA REALITA =))

Ide odmak, vyriesi sa to samo =))
10.02.2023 - 16:32:46
00
ja som sa tiez vcera paradne povozil po trailoch ale stretol som aj dost pesich.. a mozno by som tam stretol menej ludi keby tie asfaltky boli ciste.
10.02.2023 - 17:04:08
01
ja zatial nechavam obute plaste s hrotmi, po asfalte to sice ma taky specificky zvuk, ale aspon nepotrebujem zvoncek. bol som sa dnes pozriet ci v kamenolome Medene hamre nahodou nie je ten obcasny vodopad, ale bez uspechu - parkovisko je sice cele pod vodou a ladom, ale vyssie sa sneh topi len pomaly a vody nie je dost. Asfaltka na Kosariska miestami cisty lad. Predpoved na nasledujucich 10 dni sice ukazuje plusove teploty cez den, ale na hrebeni ma kazdu noc mrznut, takze ten lad podla mna vydrzi este dost dlho, hlavne tam kde nesvieti slnko.

Prílohy:

Komentár súboru: zlta TZ pod BK
DSC05510.JPG
DSC05510.JPG 347 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: kamenolom
DSC05512.JPG
DSC05512.JPG 213.42 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: cesta od kamenolomu smer Kosarisko
DSC05515.JPG
DSC05515.JPG 361.21 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: bobria hradza - mam pocit ze bobri trail je definitivne neprejazdny
DSC05516.JPG
DSC05516.JPG 402.86 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: po zapade slnka na vyhliadke nad Panovou lukou
DSC05519.JPG
DSC05519.JPG 111.59 KiB thumb_up2thumb_down

10.02.2023 - 18:56:44
011
Red1 Práve si prispel do volebného programu nemenovanej strany.
10.02.2023 - 20:56:00
00
keyboard_arrow_up