SX..Trochu ostrejši vyjazd po horach a nasledovalo nekonečne nastavovania-a takto dokola--potom vymena za druhe SX(samozrejme hluposť)-nič sa nezmenilo-takže SLX a je pokoj.
16.02.2023 - 10:08:18
03
Tak ono na občasné "zvážnicovanie" to SX ozaj postačuje....
16.02.2023 - 10:20:19
01
Nemozem povedať že disponujem skúsenosťami rokmi ale za seba môžem povedať že za posledné dva roky som si kúpil 5 nových bicyklov (bavíme sa stále o bicykloch v cenovej relácii 1000€)a všetky skočili pri reklamácii vrátení a ďalším inzerovaním a spokojný som až teraz s týmto sramom ( možno je to aj osobný pocit stym ako to technicky radí) taktiež nevravím že shimano je zlé ale ja som mal asi zrovna tú smolu že mi to neradilo tak pekne a presne ako som čakal a to aj po servisovaní ako tento sram (Taktiež treba pripomenúť na Covid epidémiu že sa malo vyrábalo bol nedostatok dielov a výrobcovia osadzali bicykle všetkým čo bolo na sklade len aby bolo a predalo sa, každý kdo kupoval bicykel v tomto obdobií určite bude súhlasiť a mat skúsenosti že bicykle boli osadené úplne inými komponentami ako bolo v popise bicykla) Svojou recenziou tu chcem poukázať na konkrétny problém ktorý sa tu rieši od roku 2020 že už je odstránený tým že v sx vyšla druhá verzia a nato si treba dať pozor o ktorú verziu sa jedná a zatiaľ zo sramom nemám žiadny problém. Kludne napíšem recenziu aj o rok či natom stále trvám alebo boli volake problémy.
Momentálny bicykel mám na voľné chvíle.
Taktiez si plánujem kúpiť aj další celodopruzeny bicykel (na náročnejšie jazdenie ) určite ho budem chcieť obstarat radou gx pripadne shimano deore xt (s kompletnými komponentami od rady xt). Ale za tento model sx v tejto cenovej kategórii vikendovo alebo pre začiatočníka si myslím ze je dobrá voľba (vždy treba zvážiť ako sa bude bicykel využívať a to už neviem či rada sx bude postačujúca aj na náročnejšie jazdenie a podmienky )
16.02.2023 - 10:42:37
00
ja mam tiez CUBE Analog a SRAM SX, ale bola tam prehadzovacka ta prva plastova verzia a nebolo to ono.
Teraz som vymenil len prehadzovac za Shimano SLX a je po problemoch s radenim.
16.02.2023 - 11:33:01
02
Keď som zakladal túto tému, tak som ani nedúfal, že tu bude diskutovať tak veľa ľudí a to je tiež dôkaz, že postupne (od roku 2020) sa začali bicykle osadzovať s touto sadou, nakoľko: Sram NX je drahší a Shimano SLX je zasa lacnejšie ako NX ale lepšie a tak Sram prišiel s niečím "ľudovým" čo je super. V mojich dvoch prípadoch (ako som spomínal Sram NX Eagle či Sram SX Eagle boli problémy kvôli nábojom Shimano) sa to vyriešilo výmenou za Novatec a aj Sram SX A1 funguje ako hodinky. Mal/mám bicykle so sadami Shimano Deore M6100 (komplet pohon) a mal som Shimano Deore so šaltrom SLX M7100. V obidvoch prípadoch môžem potvrdiť, že chodia lepšie ako SX (tak ako to tvrdia nezávislé profesionálne recenzie) a aj NX Eagle nie je lepšie ako SLX. Avšak je dobré, že sa o tom diskutuje, a aj Sram sa uvedomil a vydal verziu B1, ktorá ma viac kovové telo ako mala verzia A1 (len plast), takže je funkčný. V súčasnosti je rebríček podľa funkčnosti (nie ceny) od konca asi takýto: SRAM SX, vyššie je Shimano Deore na úrovni so Sram NX Eagle a ešte vyššie je SLX. Cenovo je z týchto štyroch najlacnejšie Deore.
16.02.2023 - 14:49:09
03
Cital som ze niekto nahradil prehadzovacku sram sx ci nx shimanom slx, mozno blba otazka ale memi sa teda aj radenie a kazeta? Mam na mysli kompatibilitu sram/shimano
23.02.2023 - 20:22:23
00
Je to kompatibilné. Tiež som nejakú dobu používal GX radenie + kazeta a SLX prehadzka. Až kým som tú SLX prehadzku nezlomil a nevrátil sa zase ku GX, ktoré sa mi zdá robustnejšie.
23.02.2023 - 20:39:35
02
GX vs. SLX, 115 eurosekelov vs. 58. A radi to rovnako... To bol prvy komponent, kedy som sa ku Sramu uz nevratil...
24.02.2023 - 09:57:35
02
Zdravím. Mám na scotte radenie a prehadzovačku sram NX. Nejak to furt zle radí. Keď je trochu menej namazaná reťaz tak to vŕzga, keď je mokro to zasa tiež je s tým problém. Ako to najlepšie a najlacnejšie poriešiť ? Stačí vymeniť radenie za slx, či už aj prehadzovačku ?
11.04.2024 - 10:53:46
00
Shimano a sram sa kombinovat nedaju.
Teda vacsinou.
Daj tam shimano prehazku aj radenie a bude po starostiach
11.04.2024 - 11:04:09
00
12sp kombinovať ide...
11.04.2024 - 13:10:15
02
Ani by som nepovedal...
11.04.2024 - 15:02:38
01
Tak asi tie Deoreckove saltre ktoré som pár ľuďom založil namiesto SX saltrov a s SX radením fungujú len náhodou...
11.04.2024 - 17:54:51
01
Osobne som mal GX radenie a Xt8100 šalter a šlo to.
Kamarát zrušil NXko a dal tam SLX
s NX radením a tiež to funguje.
12sp má rovnaký ťah lanka (alebo aspoň veľmi podobný) lebo to funguje.
12.04.2024 - 23:11:50
00
Ja som povodne SX vymenil za X01 asi po druhom vyjazde a pohoda 😁
13.04.2024 - 08:45:53
00
keyboard_arrow_up