K tým karbónovým rajdom a podobným súčiastkam je to tak, že treba dodržiavať pokyny výrobcu. Sú karbónové integrované kokpity ako napr. Botrager RSL a ten je certifikovaný pre enduro a keď sa s tým človek vysype, alebo narazí do stromu, tak to jazdí nepoškodené ďalej. Pri cyklo komponentoch som tak nejako prišiel na to, že hmotnostné limity a limity použitia sú skôr zbožným prianím výrobcu. Reálne pevnosti a hmotnostné limity sú skôr nižšie. Čiže ja napríklad by som teoreticky mohol jazdiť na komponentoch s hmotnostným limitom 90kg, ale viem, že keď mám 85 tak to zlomím skôr či neskôr. To isté brzdy, všetko ľahké, ale až kotúče 2,3mm hrubé a riadne ťažké robia to čo majú..S pádmi je počítané práve pri komponentoch, ktoré sú už určené skôr na gravity disciplíny....a nemusí zas každý pád vyradiť jazdca na 1/2 sezóny, ale je škoda ak každý pád vyradí 200-400 eurový komponent.
26.02.2023 - 09:59:46
00
MATHEW_MC_DONALD napísal:
A čo dosiahneš tým, že sa niekde strieskaš a odsedíš doma ½ sezóny na marodke ?. Ako reálne.

Chyba sa stane, ale také názory sú odveci....


Veď jazdis na terénnej motorke ,tam to ani bez skúšania koľko sa ešte dá ,ani nejde. Kde by boli Herlings,Cairoli,Gajser ,keby nešli za hranu,nikto by o nich v živote nepocul . Sú síce veľmi často dolamany,ale zato niekoľkonásobný majstri sveta,bez toho to skrátka v týchto športoch nejde.
26.02.2023 - 10:04:22
00
Ja som o nich nepocul 😁
26.02.2023 - 10:15:00
00
Ak nesledujes motokros, tak si o nich len tazko mohol pocut.
26.02.2023 - 10:24:01
00
Nesledujem ale to je irelevantne lebo davat ako priklad profi sportovca je zcestne. To je ich zamestnanie takze tam sa musia zlepsovat a skusat dostat dalej na hranu. My co chodime do prace a mame rodiny a hypoteky a jazdime pre radost si nemusime dokazovat ze to ide dalej a dalej az to raz je velmi daleko a zrazu sedime na vozicku. Jazdim tak ako mi strach a moje schopnosti dovolia. A uz vobec sa nesnazim nahanat cas dole kopcom na ukor bezpecnosti.
26.02.2023 - 10:48:19
05
Nie každý profesionál, ktorý sa zlepšuje a pracuje na svojich technických zručnostiach na bicykli skončí na vozíku. Aj oni majú rodiny a hypotéky. A keď sa rozbijú na bicykli tak budú mať problém "v práci".
26.02.2023 - 14:36:12
03
Keby skoncil kazdy tak by to nikto nejazdil. Maju ale zmluvy na nejake obdobie, ked doma lezi sedi so zlomenou kluckou alebo niecim podobnym tak mu plat ide aj tak. Nemusi ist na PNku a dufat ze koli tomu ze chcel mat na strave lepsi cas o 5 sekund tak teraz nezaplati uver alebo nie o ine. Proste iny svet a neda sa velmi porovnavat. Jazdime pre radost a chceme ist na bike aj dalsie dni ?
26.02.2023 - 15:28:52
01
Platia si vysoké poistné. To si môžeš platiť aj ty. Na druhej strane žiadny profík nechce prerušiť tréningový proces zlomeninou. To je pekný mýtus, že im to nevadí, lebo im plat ide. Možno chápeš, že dostať sa späť do súťažnej formy po zranení nie je vôbec jednoduché.
Porovnávať sa to dá. Aj nám hobíkom môže robiť radosť rýchla jazda a posúvanie svojich možností v zjazdoch. Pokiaľ by som sa kvôli "bezpečnosti" mala "voziť" iba po širokých zvážniciach tak to mne osobne radosť neurobí. Preto uvažuj tak, že to čo sa zdá nebezpečné a cez hranu tebe môže robiť radosť a byť "piece of cake" pre iných neprofesionálov.
26.02.2023 - 15:42:48
06
Ok, ja to beriem vzdy len zo svojho pohladu. Ani jeden pad ma nikam neposunul, skor opacne, zabrzdil. Vzdy ma na par dni/tyzdnov odstavil od biku, mal som zranenia ktore boleli, hnisali, komplikovalo to aj bezny zivot (ano my musime chodit kazdy den na 8h do prace a makat). Nasledne som nejake casove obdobie jazdil este opatrnejsie nakolko mam v hlave blok aby som sa zase niekde nevysekal. Cize podla mna sa to heslo neda uplatnit pausalne ako sa to prezentuje. Myslim ze uz sme dost off topic tejto temy.
26.02.2023 - 16:28:53
01
Mne tiez kadeco hnisalo, bolelo, a vela mesiacov som nemohol jazdit(spominane klucne kosti), ale nikdy som na bajk ani nezanevrel, ani som sa nan nehneval, ani som nemal traumu, a hlavne som nezacal jazdiť pomalsie.
Inac sa uz tesim na bajk bo 2 mesiace marodujem jak som si prerezal stehenný sval(nie na bicykli) ale uz viem behat po schodoch tak pomaly sa rozjazdím.
26.02.2023 - 17:37:28
04
scart335 napísal:
Kdo nepadá jazdí pod svoje možnosti ;)

A ešte od dávna platí - kto brzdí, nevyhráva!
26.02.2023 - 21:06:07
01
Poucky ako z prirucky adepta na Darwinovu cenu.
26.02.2023 - 21:18:25
04
Ale bohuzial pravdive. Ty co chcu byt na debni (XC, maraton) musia ist aj dolekopcom na hrane svojich moznosti a riziku padu je vtedy samozrejme vyssie. Je jedno, ci je to profik alebo hobik. Ale ja som pomaly aj hore kopcom, takze dole kopcom mozem kludne brzdit :)
Pri dolekopcovych disciplinach sa o tom netreba ani bavit.
26.02.2023 - 23:56:24
04
Ono aj padať treba vedieť, nie vždy sa dá pádu vyhnúť, nech by človek jazdil akokoľvek opatrne.
27.02.2023 - 08:04:40
04
Kto nepadl v detstve sotva bude vedieť padať ako dospelák. Zase na druhú stranu keď som sa vytrepal ako decko som sa od zeme odrazil ako pamäťová pena a išlo sa ďalej. Teraz v strednom veku už je to ako hodiť na zem vrece zemiakov. 😁
27.02.2023 - 08:13:01
07

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up