Ahoj, to parkovisko pri cintorine je ok. Tam by sa ti nemalo nic stat, je pri frekventovanej ceste
07.06.2021 - 16:38:39
00
andrey vďaka, ja som tam niekde v tej oblasti parkoval krátkodobo 1 deň, keď sme boli v ZOO. Len napríklad tu u nás (najväčšia diera je PD😁) je pred cintorínom zákaz dlhodobého státia a aj to kontroluje MsP.
07.06.2021 - 16:46:50
00
Na tomo parkovisku by malo byt vsetko vpohode 👍
07.06.2021 - 20:34:23
10
ozivim tuto staru temu...je tu niekto kto bol jazdit v Rakusku SerfausFissLadis a aj Solden? Kde je lepsie,narocnejsie enduro jazdenie?
28.02.2023 - 08:18:11
00
Bol. SFL "prirodne" enduro skoro ziadne, par chodnikov z hrebena peknych (jeden akurat pred tusim dvoma rokmi predlzovali) a potom vela umornych flow trailov. Samotny bikpark je maly a ma svoje caro, ale asi tiez nie kazdeho to oslovi. Inak velmi pekna oblast, krasne vyhlady, kebyze sa chce, dali by sa tam narobit neskutocne alpske prirodnace. ale tam je ina cielova skupina (rodiny s detmi). :)

Solden. Ocakavania velke a potom mierne sklamanie. Zial sme nestihli prave niektore tie odlahe traily (to su tie najlepsie) a niektore tie flowtraily su tiez riadna otrava. Keby sme boli na viac dni, urcite by som si to uzil viac, takto sme dost casu a sil stratili na veciach co nas neoslovili. Ked ma clovek moznost, oplati sa ist pozriet. Ale ak chces nieco prirodnejsie a menej bikeparkove, tak mozno este necele 2h potiahnut do Paganella bikeparkl. Pripadne nedaleko Soldenu lokalita Reschenpass (tam sa mi snad podari dostat tento rok). :)
28.02.2023 - 15:07:26
01
ALebo ist na istotu - Finale alebo Aosta. Len ta vzdialenost. :)
28.02.2023 - 15:08:45
00
Solden som bol dva krat, prvy a posledny :) Sefaus OK, klasika bikepark s moznostou priplatit si a vyviezt sa na alpske traily, za den navstevy to stoji. Ak chces prirodne enduro traily, tak treba ist spominany Nauders (Reschen) tam si zajazdis dosytosti. Vlani stal 6 dnovy tiket na ktory si mohol vyuzivat 5 lanoviek 125 Eur
28.02.2023 - 16:37:24
00
diky za rady pani,dame dokopy hlavy v partii a cosi vymyslime...Solden mi odporucal kamos...fiss ladis sme neboli nikto ale podla YT to nevyzera zle a Nauders som nepoznal vobec ale vyzera to zaujimavo,podla TF su traily viac roztahane ale to by az tak nevadilo..chceme ist na asi 5 dni tak nech sa nenudime :D
28.02.2023 - 18:45:56
00
V Soldene som nebol traily, ktore su mimo bikeparku, na tie som pocul chvalu. No to co je priamo v bikeparku je za mna jedna velka katastrofa. Ale ak niekto oblubuje napriklad modry zamat v RK tak sa mu asi bude pacit :) 5 dni sa da stravit v samotnom Nauderse, mozno to skombinovat s jednym dnom v Serfaus. Uz ten Nauders je sice “vyjazdeny” ale stale je to podla mna najlepsia lokalita ak chce clovek jazdit “prirodne” traily s lanovkami
28.02.2023 - 21:31:06
00
navyse z tych lokalit je to na skok napr do Davosu, oplati sa tam ist na otocku na 1 den (a zaplatit len lanovku :D) ;)
napr. https://www.trailforks.com/trails/chalbersass/ :)


Solden nie je zly, len zaklad je vediet co chce clovek jazdit a nemat prestrelene ocakavania. :)
https://www.trailforks.com/trails/leiterberg-trail/ - toto bolo velmi slusne podla zadania ;)
A aj ked clovek nevyhladava flow traily, tak toto stoji za to - https://www.trailforks.com/trails/ollweite-line/

Ale ako bolo povedane, tie prirodne su mimo bikeparku - urcite sa oplatia ist, ale to je bez lanoviek, takze ak aj bikepark pozriet, viem si tam v pohode predstavit 3 dni jazdenia. V dovolenkovom konzumnom mode s partiou, ktora nema problem dobre traily jazdit aj opakovane, si aj 5 viem predstavit. Nemal by som problem si tam ist znova zajazdit, ale je X inych lokalit, z ktorych mam subjektivne vyrazne silnejsie zazitky.
28.02.2023 - 22:59:22
10
Tak poradte nejaku lokalitu. Zatial sme boli iba Livigno a Saalbach.
01.03.2023 - 20:37:26
00
Nemam toho zial vela pochodeneho, najradsej mam prirodne chodnicky ale dobry trail ci bikepark vie potesit tiez. Cize zalezi co chces jazdit.

Paganella Bike park - to su 3 horske obce a okolo noch siet trailov a lanoviek, su tam aj vyroletovane flowy, ale gro su prirodne traily s alpskym charakterom v hornej casti. Obtiaznost je miestami dost vysoka, je to iny mtb svet ako pozname bezne tu. Za mokra je to uz celkom masaker. Bol som len 1 den (odskocenie od Lago di Garda), tak sme zdaleko vsetko nepresli, ale bolo to silne. :D V nedalekom okoli sa cez TF urcite da najst tiez nieco zaujimave.

Aosta a a okolie:
La Thuile - jazdilo sa tam EWS, to je svaty gral prirodnych trailov (trail centrum s lacnou sedackovou lanovkou). Zial chytila nas tam prietrz tak sme dali len zopar trailov. Velmi silne, urcite by som siel znova, ale za mokra su tie ciernoty tiez smrt pre bezny plebs. Na okoli su velmi pekne prirodne traily aj mimo trail centra.
Pila bikepark - urcite sa oplati, rozne traily v roznych styloch a da sa vylanovkovat aj do +2500m a odtial prirodnymi na rozne strany mimo bikeparku, v okoli je viacero velmi dobrych prirodnych + pomerne vtipny strmy flowovy trail az dole do Aosty (odtial ide lanovka hore do Pily)
Cervinia Bike Park - svojsky bikepark pod Zermattom, obcas sa da vylanovkovat s bikom az na ladovec (zial nemali sme tu moznost) - co sme stihli, tak jazdenie "zaujimave" - rozumej niekedy hlava neberie ako zle su niektore pasaze (ale mozno obmedzenie kvoli pozemkom) a naopak niektore pasaze super, ze je clovek nadseny...kazdpoadne celkovo je to zazitok z velkej miery kvoli tomu samotnemu prostrediu,
v rozsiahlej lokalite Aosta valley je plno skvelych prirodnych trailov, ale drviva vacsina pristup "za vlastne" a niekedy je to problem zokruhovat (trailguide vie pripadne vyriesit, ale zadarmo to nebude)...dost vysoka fyzicka narocnost aj kvoli nadmorskej vyske,
za hranicou vo Francuzsku je to masaker este vacsi (tam sme sa ale nedostali) - napr https://www.trailforks.com/trails/too-much-sass/ (kopec inych na TF) + Les Arcs bikepark hned za hranice cestou cez La Thuile

Finale Ligure - trailova svata zem, skoda drat klavesnicu, treba ist vyskusat :) nie su tam sice alpske luky a velhory, ale zato more a neskutocne siet roznorodych trailov a stale pribudaju nove a okoli - lanovky ziadne, len shuttle... a da sa potiahnut este napr. do San Remo ak maju biky dostat poriadne nazrat, pripadne Molini (nebol som)

po stopach EWS - cize napr. Canazei v Dolomitoch (zial som nemohol ist s partakmi, ale jeden sa tam skoro prizabil, takze obtiaznost nechybala :D) a Slovinsko z 2022 rocnika

a odkial nemam info od ludi co poznam, ale tipy, ktore urcite chcem ist a verim ze nesklamu - spominany Nauders v Rakusku (snad sa mi tento rok podari) a podpultovka Beaufort vo Francuzsku

a potom Svajciarsko - Davos je urcite na viac dni, Lenzerheide/Arosa/Chur...St, Moritz sme neboli oficialne traily to ze vraj ziadna extravyhra, ale pekne alpske jazdenie mimo

---
tldr - ak chces prirodne traily ale bez nutnosti vsetko slapat za vlastne - Nauders a odtial si na otocku skocit do Davosu (je to kusok) a pripade na otocku SFL (este blizsie)
02.03.2023 - 00:59:07
03
Davos je parádny a výhoda, že keď si tam ubytovaný, aj keď len v kempe, dostaneš kartičku na lanovky. Tie máš zadarmo, teda ako turista, platí sa len za bike. Naposledy keď som bol to bolo 20 CHF na deň. Tento rok chceme ísť s kamošom Solden a Reschen. Spolu tak na týždeň, tak som na to zvedavý. 🙂
04.03.2023 - 21:59:22
00
po zhliadnuti tohoto videa je na tento rok rozhodnute a uz teraz sa tesim na ten trail okolo potoka,ktory oni isli druhy den
thumb_up0thumb_down
15.03.2023 - 06:43:28
01
Len si daj pozor na termin. Ked sa tam konaju 3-dnove enduropreteky, moc nepojazdis. Alebo sa rovno registruj. ;)
https://www.3-laenderendurotrails.com/endurorace
15.03.2023 - 08:56:37
00
keyboard_arrow_up